تبلیغات آژانس مسافرتی

آژانس های مسافرتی از دسته مشاغل خدماتی به شمار می رود. برای تبلیغات آژانس های مسافرتی ما باید ابتدا گروه هدف مخاطبان آن را تعیین کنیم سپس به شیوه های جذب آنها بپردازیم.
 

چگونه برای آژانس مسافرتی تبلیغات کنیم

چگونه برای آژانس مسافرتی تبلیغات کنیم ؟ این سوالی است که بیشتر مدیران آژانس های مسافرتی به آن فکر می کنند. نه از این جهت که کسب و کار کم رونقی دارند؛ بلکه آنها ظرفیت کاری آژانس مسافرتی را نگاه می کنند و بر اساس آن به فکر بیشتر کردن مشتریان خود می افتند. از طرفی اضافه کردن مشتریان موجب توسعه ی کسب و کار می شود به این معنا که اگر یک آژانس مسافرتی با تبلیغات مشتریان خود را بیشتر از ظرفیت کاری آژانس افزایش دهد ، به توسعه و وسیع تر شدن آژانس مسافرتی او می انجامد.

پس انگیزه برای تبلیغات آژانس مسافرتی می تواند موارد زیادی داشته باشد. گاهی تبلیغات آژانس های مسافرتی برای حفظ پرستیژ و جنبه ی ظاهری آژانس انجام می شود. ولی به هر دلیلی مدیران و مشاوران تبلیغاتی آژانس مسافرتی به فکر تبلیغات برای آژانس مسافرتی هستند. ما در این مقاله به صورت اجمالی می خواهیم درباره این موضوع صحبت کنیم.

نکته بسیار مهمی که باید به آن توجه کنیم این است که تبلیغات یک دانش تخصصی است و ما باید از متخصص تبلیغات استفاده کنیم. خیلی از کسب و کارها برای تبلیغات خود ابتدا به سمت آفرها و تخفیفات بی هدف می روند. تخفیف و تبلیغاتی از این دست ساده ترین و غلط ترین روش تبلیغات است. هیچ کسب و کاری با تخفیف به موفقیت پایدار نرسیده است. حتما شما هم سراغ دارید کسب و کارهایی را که با تخفیف مشتریان خود را جذب می کردند و امروز هیچ خبری از آنها نیست. اگر تبلیغات به صورت علمی و اثر بخش انجام پذیرد شما کسب و کاری موفق و پایدار خواهید داشت. در بازار رقابتی امروز بدون تبلیغات هر کسب و کاری محکوم به شکست است.

مشاوران تبلیغاتی در اینجا می توانند بسیار مفید باشند. استفاده از یک مشاور تبلیغاتی در کنار هر کسب و کاری یک امتیاز ویژه به حساب می آید. صاحبان کسب و کارها به صورت تخصصی کار خود را انجام می دهند و تبلیغات را به متخصصان تبلیغات می سپارند. مشاوران تبلیغاتی با بررسی کسب و کارها برای آنها برنامه های ویژه بازاریابی و تبلیغاتی طراحی می کنند. مانند یک نقشه راه که در ادامه باید آن کسب و کار بر طبق این برنامه تبلیغات و بازاریابی خود را انجام دهد.

پس بهترین راه برای تبلیغات آژانس مسافرتی استفاده از مشاور تبلیغاتی است. یک مشاور تبلیغاتی با دانش و تجربه ی خود برای شما طرح بازاریابی و تبلیغاتی ویژه ای را آماده می کند و شما بر طبق آن طرح سال های سال می توانید تبلیغات انجام دهید و مشتریان بیشتری را جذب کنید. از طرفی راه ادامه ارتباط با مشتریان قبلی نیز برای شما برنامه ریزی می شود. کسب سود از کسانی که امروز مشتری شما هستند بسیار ساده تر از کسانی است که در آینده مشتری شما خواهند شد. پس شما هم اگر صاحب یک آژانس مسافرتی هستید این مقاله را با دقت مطالعه کنید و سپس با ما تماس بگیرید 02177116296 تا طرح تبلیغاتی اختصاصی دریافت کنید.

 

مخاطبان تبلیغات آژانس های مسافرتی

در مورد مخاطبان تبلیغات آژانس های مسافرتی می توان گفت همه ی مردم شامل مخاطبان مسافرت می باشند اما همه ی مردم مسافرت های خود را با آژانس های مسافرتی انجام نمی دهند.
اگر توجه کرده باشید در اینجا دایره مخاطبان قدری تنگ تر شد. ما به هر میزان که بتوانیم دایره مخاطبان تبلیغات خود را تخصصی تر کنیم و از تبلیغات عمومی دوری کنیم به همان میزان می توانیم در تبلیغات موفق تر عمل نماییم. تبلیغات عمومی باعث می شود تبلیغاتمان را برای گروه زیادی از مخاطبان ارسال کنیم که شاید یک یا دو درصد آنها به مشتری تبدیل شوند. اما اگر ما دایره مخاطبان را تنگ کنیم می توانیم فقط برای کسانی تبلیغات ارسال کنیم که مخاطب تبلیغات آژانس های مسافرتی هستند.
 

یافتن روش های تبلیغات آژانس های مسافرتی

بیایید باز هم تلاش کنیم و دایره مخاطبان تبلیغات آژانس های مسافرتی را تنگ تر کنیم: قشر مرفه و طبقه ثروتمند هر جامعه به طور معمول از مخاطبان بالقوه تبلیغات آژانس های مسافرتی به شمار می روند. زیرا از اساس قشر کم درآمد کمتر سفر می کند ، سفرهای ارزان تری انجام میدهد ، برای سفر کردن از آژانس های مسافرتی استفاده نمی کند.

ارسال تبلیغات برای یک سفر اروپایی برای فردی که درآمد ماهانه ی او به سختی کفاف زندگی اش را می دهد بی معنا است. در حالی که ارسال تبلیغ یک تور داخلی با قیمت و اقساط مناسب کاملا صحیح می باشد. در اینجا فرض کنید که ما هر دو نوع تبلیغ را برای عموم مردم جامعه ارسال کنیم. تنها چیزی که برای ما به ارمغان خواهد آورد هزینه ی بسیار زیاد تبلیغات و بازدهی بسیار پایین آن است.

به طور مثال بسیاری از آژانس های مسافرتی تبلیغات خود را از طریق پیامک انجام می دهند آن هم به صورت کور و بی هدف. لیست شماره تلفن های همراه یک منطقه را انتخاب می کنند و صدها هزار پیامک تبلیغاتی را برای عموم مردم آن منطقه ارسال می کنند. شاید دو درصد از این مخاطبین ، مخاطبان هدف این نوع از تبلیغات قرار بگیرند.

هدفگیری دقیق مخاطب در تبلیغات آژانس های مسافرتی


در تبلیغات تخصصی و جامعه ی مخاطب هدفمند ممکن است با این قضیه روبرو شویم که تبلیغات برای گروهی ارسال می شود اما زمان ارسال آن مناسب نیست. مثلا تبلیغات آژانس های مسافرتی برای گروه مناسبی از افراد جامعه ارسال می شود و آن افراد نیز معمولا برای سفرهای خود از آژانس های مسافرتی استفاده می کنند امااکنون قصد سفر ندارند.

در اینجا درست است که ما مخاطب هدف را به خوبی انتخاب کرده ایم اما باز هم تبلیغات ما بازدهی مطلوب را ندارد. فرض کنید ما بتوانیم تبلیغات تور ترکیه را دقیقا برای 300 نفر از تهرانی هایی ارسال کنیم که در نظر دارند برای یک ماه آینده برنامه سفر به ترکیه را با یک آژانس مسافرتی هماهنگ کنند. در اینجا بازدهی تبلیغات ما بسیار متفاوت است.

حالا در همین مثال فرض کنید روزانه بتوانیم این تبلیغات را به 300 نفر با همین مشخصات ارسال کنیم یعنی تبلیغات تور ترکیه ما فقط به دست کسانی برسد که متمول هستند ، با آژانس های مسافرتی سفر می کنند ، می خواهند به ترکیه بروند و برنامه ی سفر آنها حد اکثر تا یک ماه آینده است. و باز به همین ترتیب و به صورت روزانه بتوانیم تبلیغات تور مسافرتی سبز قبا را به دست مخاطبان آن برسانیم.
 

روش های مدرن تبلیغات آژانس های مسافرتی

همه ی اینها به صورت روزانه انجام می پذیرد. این یک موقعیت استثنایی است. تبلیغاتی شیک و بی نظیر که بازدهی آن با سایر تبلیغاتی که به صورت عمومی صورت می پذیرفت قابل مقایسه نیست.

گروه دیگری از مخاطبان ما هستند که می توانند مشتری ما باشند اما به این شرط که ما در آنها ایجاد نیاز کنیم. با داشتن این قابلیت که بتوانیم به صورت تخصصی افراد را پیدا کنیم و برای هر کس دقیقا متناسب با روحیات و علایق او تبلیغات انجام دهیم. می توانیم برای افراد زیادی که اهل سفر نیستند اما آمادگی علاقه مند شدن به سفر را دارند ایجاد نیاز کنیم.

و بسیاری از کاهای دیگر که اگر بخواهیم علمی و اصولی تبلیغات کنیم می توانیم بازار بسیار بزرگی از گردشگری را در اختیار بگیریم. این روش هایی که بیان شد روش هایی هستند که همین امروز مورد استفاده شرکت های بزرگ مسافرتی در جهان هستند اما پنهان و با چراغ های خاموش عمل می کنند.

 

 

بروز بودن در تبلیغات آژانس مسافرتی


نه اینکه در مورد تبلیغات آژانس های مسافرتی بلکه در مورد تبلیغات تمامی مشاغل باید به این نکته توجه کنیم که دیگر تبلیغات مستقیم و آزار دهنده به پایان خط رسیده اند و امروز باید از شیوه های مدرن تبلیغاتی استفاده کرد. اگر شما هم آژانس مسافرتی ای را می شناسید که هنوز پایه تبلیغات آن پیامک است مطمئن باشید به زودی شاهد پایان کار آن مجموعه خواهید بود.

شرکت تبلیغات شرق برای تبلیغات آژانس های مسافرتی پیشنهادات ویژه ای دارد. مدرن ترین و پر بازده ترین تبلیغات موجود در جهان برای آژانس های مسافرتی را به شما معرفی می کند و در مراحل اجرا می تواند تا پایان کار همراه شما باشد. مشاوران تبلیغاتی شرکت تبلیغات شرق دائما رفتار مخاطب را در قبال تبلیغات آژانس مسافرتی شما بررسی می کنند و با برنامه ریزی های کاربردی فروش شما را تضمین می کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر و یا خرید کتاب آموزش "تبلیغات آژانس های مسافرتی" با ما تماس بگیرید:
02177116296 ، 09124273751 ، 09203214319 ، 09351803022
ratesoft@gmail.com , ratesoft@icloud.com , info@shargh.org