تبلیغات اینترنتی

تبلیغات اینترنتی چیست؟ و چرا باید از تبلیغات اینترنتی استفاده کنیم؟

تبلیغات اینترنتی تبلیغاتی است که در فضای اینترنت منتشر می شود. تبلیغات برای دیده شدن توسط مخاطبان نیاز به فضا یا محیطی دارند که در آن عرضه شوند و مخاطبان را به سمت عنوان مد نظر تبلیغ بکشانند. این فضا در هر عصری متفاوت بوده است. از دیر باز مهم ترین اماکن تبلیغاتی ، مراکز و محیط های مذهبی بوده است که تبلیغ نه به عنوان تبلیغات تجاری بلکه به عنوان تبلیغات مذهبی در آنها صورت می پذیرفت. این محیط ها تا امروز هم به قوت خود باقی هستند. پس همیشه تبلیغات باید در محیط ها یی صورت بگیرد که مخاطبان بتوانند آن را ببینند. با گذشت زمان روز به روز بر محیط های تبلیغاتی افزوده شده است و شکل و شمایل آنها تغییر کرده تا اینکه پدیده ای به اسم اینترنت و دنیای مجازی بوجود آمد.

تبلیغات اینترنتی نیز منحصر به تبلیغات تجاری نمی شود و همه عناوینی که نیاز به تبلیغات دارند این فضای نو ظهور را به عنوان بستری مناسب برای تبلیغات می شناسند. و تجارت (Business) نیز بهره بسیار مناسبی را از این بستر برده است. به شکلی که کمتر تجارتی را می توان نام برد که از فضای اینترنتی برای تبلیغات اینترنتی خود استفاده نکرده باشد.

تبلیغات اینترنتی

تبلیغات اینترنتی

فضای اینترنت فضایی است که روزانه میلیاردها نفر از سراسر جهان در آن حضور دارند و هیچ گونه محدودیت زمانی و مکانی در آن وجود ندارد. به تازگی نیز سیستم ترجمه یا (Google Translation) طراحی شده توسط شرکت گوگل امکانی را فراهم کرده است تا محدودیت زبان نیز در اینترنت وجود نداشته باشد. در اینجا هرکس در هرمکانی و با هر زبانی که باشد بدون در نظر گرفتن زمان ارتباط می تواند با دیگران در سراسر جهان در ارتباط باشد.

در چنین فضایی قطعا تبلیغات بسیار مناسب و پر بازده است. تبلیغات اینترنتی می تواند تا جایی پیش برود که یک تجارت خرد محلی را تبدیل به یک تجارت کلان جهانی کند. اینترنت و تبلیغات اینترنتی در تمام ساعات شبانه روز می تواند برای کسب و کار شما بازاریابی کند. و بسیاری از مزایای دیگر که به آنها اشاره خواهد شد. تا اینجا متوجه شدیم که هر کسب و کاری چه کوچک چه بزرگ باید در برنامه تبلیغاتی خود از تبلیغات اینترنتی استفاده کند.

گوگل و تبلیغات اینترنتی

ویژگی های تبلیغات اینترنتی

تبلیغات اینترنتی نسبت به سایر تبلیغات از ویژگی های خاص و منحصر به فردی برخوردار است. ویژگی هایی که در دنیای امروز بسیار نو و تازه هستند و بشر روز به روز با ویژگی های بیشتری از این نوع تبلیغات آشنا می شود. ویژگی هایی که تحولات عظیمی در فرایند تبلیغات به وجود آورده است.

دفتر 24 ساعته – دفتر شما همیشه باز است حتی اگر شرکت شما تعطیل باشد.

تبلیغات اینترنتی | صرف زمان برای پاسخ گویی به مشتری

روزانه چه مقدار وقت صرف پاسخگویی به مشتری می کنید؟ سایت شما و تبلیغات اینترنتی می تواند به تمام سوالات مشتریانتان جواب دهد و آنها را به خوبی راهنمایی کند.

تبلیغات اینترنتی | همه ی هدف یک وب سایت ، تجاری نیست.

بسیاری از وب سایت های شخصی برای بهبود فعالیت حرفه ای و ارتباط با مخاطبین تاسیس شده اند و بخشی از آنها صرفا وظیفه اطلاع رسانی را به عهده دارند و بسیاری از سایت ها و تبلیغات اینترنتی بدون در نظر گرفتن منافع تجاری در زمینه فرهنگ فعالیت می کنند.

تبلیغات اینترنتی | وب سایت یک بازاریاب 24 ساعته می باشد.

موتورهای جستجو کاری می کنند که وب سایت و تبلیغات اینترنتی شما تبدیل به یک بازاریاب 24 ساعته شود. اینکه یک سایت چه تعداد بازدید کننده داشته باشد بستگی به عوامل مختلفی دارد اما در بدبینانه ترین شرایط یک وب سایت روزانه بین 10 تا 20 بازدید کننده دارد و در خوشبینانه ترین شرایط این عدد به چندین هزار بازدید در روز می رسد!

تبلیغات اینترنتی | تجارت مجازی

توجه به این نکته لازم است که بدانیم بسیاری از کسب و کارهای موفق در دنیای اینترنت ، هیچ گونه تشکیلاتی بجز یک وب سایت ندارند و مشتریان خود را صرفا از دنیای مجازی پیدا می کنند. معمولا این کسب و کارهایی که به طور حرفه ای وارد دنیای اینترنت شده اند بسیار هم سودآور هستند زیرا مشتریانی که آنها دارند محدود به هیچ منطقه ی جغرافیایی ای نیستند و در تمام ساعات شبانه روز کسب و کار آنها فعالیت می کند. در حال حاضر یک سوم از مردم جهان از اینترنت استفاده می کنند.

تبلیغات اینترنتی | ایده های جدید در بازاریابی

اگر شما ذهن خلاقی دارید و ایده های جدید و متفاوتی ارائه می دهید بهترین بستر برای آزمودن ایده هایتان اینترنت است. زیرا در فضای اینترنت تبلیغات بسیار ارزان قیمت است و شما با اندکی هزینه می توانید ایده های بزرگی را آزمایش کنید. دو عنصر هزینه بر ، در دنیای حقیقی وجود دارند که در تبلیغات اینترنتی خبری از آنها نیست اول چاپ و دوم حمل و نقل که با کم کردن هزینه های این دو عنصر در ارائه ی ایده های نو به دنیای بازاریابی ، شما می توانید بسیاری از طرح های در ذهن خود را عملی کنید و بازخورد آن را خیلی سریع ببینید. به طور مثال شما فقط با فشردن کلید ماوس می توانید هزاران ایمیل را به مشتریان خود ارسال کنید بدون اینکه حتی 1 ریال برای آن هزینه کنید. معرفی محصولات جدید به مشتریان قدیمی یکی از کارآمد ترین و مطمئن ترین روش های بازاریابی است.

تبلیغات اینترنتی | در دسترس بودن

ایجاد وب سایت و تبلیغات اینترنتی به کسب و کار شما این امکان را می دهد که همیشه در دسترس مشتریان خود باشید. وقتی شما در تمام ساعات شبانه روز و در هر مکان کنار مشتری خود باشید چند مزیت برای شما به وجود می آید:

1- مشتری به شما اعتماد پیدا می کند.

2- رقبایی که در دسترس مشتری نیستند را کنار می زنید.

3-مشتری از تولیدات و خدمات جدید و یا شیوه های نوین فروش شما مطلع می شود.

4- امکان رقابت در بازارهای رقابتی برای شما فراهم می شود.

5- فرایند خرید دردسترس ، کار را برای مشتری آسان می کند و به طور معمول هر کسی آسانترین راه را انتخاب می کند.

زمان تصمیم گیری مشتری برای خرید زیاد نیست. با در دسترس بودن ، شما می توانید بخشی از این زمان تصمیم گیری را به معرفی محصولات خود اختصاص دهید.

تبلیغات اینترنتی

اینترنت و تبلیغات اینترنتی

اینترنت و تبلیغات اینترنتی فضایی جدید برای تبلیغات است که نیاز به دانش تخصصی هم در زمینه فنی و هم در زمینه تبلیغاتی دارد. از طرفی موفقیت در این جهان جدید و پیچیده نیاز به تجربه دارد. بسیاری از تبلیغات اینترنتی نافرجام مانده اند و نتوانسته اند آن طور که باید مخاطبین خود را جذب نمایند. پس این دنیای پیچیده نیز مانند بسیاری از شاخه های علمی نیاز به تخصص و تجربه دارد.

تیم تبلیغات اینترنتی شرکت تبلیغات شرق با داشتن این دو عنصر اساسی تخصص (Expertise) و تجربه (Experience) توانسته است موفقیت های بزرگی را به دست بیاورد. این شرکت در کنار ارائه مشاوره تبلیغاتی و دارا بودن دانش تبلیغات در کنار تمامی امور تبلیغاتی ای که انجام می دهد بخشی از فعالیت خود را معطوف به تبلیغات اینترنتی کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *