تبلیغات فست فود

فست فود و تبلیغات فست فود در کشور ما از پدیده های نوظهور به حساب می آیند و فرهنگ ما به تازگی این سبک از تغذیه را پذیرفته است. تمام پدیده های نوظهور از جهاتی با هم شباهت دارند. یکی از این شباهت ها ناشناس بودن و نا آشنایی مردم با فست فود و تبلیغات فست فود است. هم مردمی که قرار است مخاطب فست فود باشند اطلاعات کاملی درباره آن ندارند و هم فست فود هایی که قرار است برای کار خود تبلیغات انجام دهند سلیقه و علایق مشتری را در این زمینه نمی دانند.

بسیاری از مخاطبان فست فود هنوز نمی دانند که از فست فود استفاده بکنند یا نه و یا اینکه به چه میزان باید از آن استفاده کرد و آنچه مهمتر است از چه نوع فست فودی باید تغذیه کنند. مجموعه این ابهامات و ابهاماتی از این دست باعث می شود اقبال مشتریان به این نوع از مواد غذایی کمتر شود. از طرفی هم تبلیغات سوئی که بر علیه فست فود ها از سمت وزارت بهداشت و صدا و سیما انجام می شود باعث بی اعتمادی مردم به فست فود می باشد. اگر فست فودی بتواند در این میان این اعتماد از دست رفته را برای مشتری خود ایجاد کنند می تواند امیدوار باشد که در عرصه تبلیغات موفق خواهد بود. به طور مثال اگر در تبلیغات منفی از روغن های سوخته و چندبار مصرف مشتری را بر حزر داشته اند شما بوسیله تبلیغات به مشتریان خود بفهمانید که روغن شما سوخته نیست و در مدت زمان مشخص تعویض می شود.

تبلیغات فست فود

ایجاد تبلیغات فست فود

در نتیجه ابهام زدایی و رفع ابهام در دو زمینه شناخت فست فودها و اعتماد سازی نسبت به سلامت فست فود می تواند عوامل اصلی موفقیت تبلیغات یک فست فود باشد. به همین شکل خود فست فودها نیز نسبت به تبلیغات فستفود ابهاماتی دارند. تبلیغات فست فود در مرحله قیاس نو ظهورتر از فست فود به حساب می آید. زیرا زمانی که فست فودها تازه در ایران تاسیس شده بودند نیاز چندانی به تبلیغات نداشتند و مردم برای کنجکاوی هم که شده کسب و کار آنها را رونق می دادند. بعد از گذشت مدتی هم تعداد فست فودها افزایش یافت و هم تبلیغات منفی درباره فست فود ها شدت گرفت. در این شرایط بوجود آمده پدیده ای به عنوان تبلیغات فست فود ایجاد شد. این نوع از تبلیغات نیز مانند بسیاری از انواع تبلیغات نیاز به تخصص و دانش تبلیغاتی دارد.

تبلیغات فست فود

تبلیغات فست فود چیست؟

تبلیغات فست فود نیز در عناوین عمومی با تبلیغات دیگر یکسان است ولی در عناوین خاص متفاوت می شود. در عنوان عام تبلیغات فست فود نیز مانند سایر تبلیغات بر پایه اطلاع رسانی به مخاطبین و جلب مشتریان جدید انجام می شود. و به طور مثال در عنوان خاص تبلیغات فست فود برای رفع ابهام و یا بیان ویژگی های خاص نسبت به سایر فست فود ها انجام می شود. آنچه که تبلیغات فست فود را از سایر تبلیغات عمومی متمایز می کند شناخت اختصاصات این عرصه تبلیغاتی می باشد.

تبلیغات فست فود را چگونه انجام دهیم

تبلیغات فست فود به دلیل اینکه تحت یک عنوان خاص قرار می گیرد نمی تواند عمومی باشد. به این معنا که اگر فست فودی بخواهد از تبلیغات عمومی استفاده کند باید بیشترین حجم تبلیغات را داشته باشد و کمترین بازخورد را دریافت کند. تبلیغات فست فود باید به صورت اختصاصی و با شناخت عرصه های گوناگون موجود در این نوع از تبلیغات صورت بپذیرد. پس توصیه می کنیم که این نوع تبلیغات را به کسانی بسپارید که از دانش تبلیغاتی لازم بهره مند باشند.

مشاوران تبلیغاتی می توانند شما را در تبلیغات فست فود یاری دهند. استفاده از مشاور تبلیغاتی در تبلیغات تجاری در کشورهای توسعه یافته بسیار مرسوم است. اما در کشور ما افراد کمتری با این مفهم آشنایی دارند. سعی کنید از الگوهای موفقیت جهانی پیروی کنید.

مشاوران تبلیغاتی شرق | تبلیغات فست فود | با ما تماس بگیرید: 09124273751

لینک مفید