تبلیغات پزشکی (Medical Advertising)

تبلیغات پزشکی و معرفی 5 روش موثر در تبلیغات پزشکی

تبلیغات پزشکی بیشتر؛ معرفی ، آگهی و اطلاع رسانی به شمار می آید. تبلیغات پزشکی ، هرگز به معنای اصطلاحی تبلیغات نیست. تبلیغات پزشکی ، بزرگ نمایی خدمات و یا اغفال مخاطب نمی باشد. در ذات حرفه پزشکی ، "خدمت رسانی از روی انسان دوستی" به بیمار نهفته است. سود تجاری و بهره مالی ، در این حرفه اولویت نیست.

پس تبلیغات پزشکی ، روشی رسانه ای برای اطلاع رسانی و آگهی کردن خدمات است. با این روش ، بیمار می تواند با مطالعه سوابق و تخصص چند پزشک ، یکی را انتخاب کند. این حق بیمار است که در بین چندین متخصص ، یکی را انتخاب کند. این امر فقط زمانی حاصل می شود؛ که اطلاعات پزشکان در دسترس عموم قرار بگیرد. به طور مثال: بیماری به دنبال فوق تخصص گوارش می گردد. به اینترنت مراجعه می کند. اطلاعات چندین پزشک را مشاهده می کند و آنها را با هم مقایسه می نماید. از بین آنها یکی را انتخاب می کند.

این فرایند توسط بیمار صورت می گیرد. تبلیغات پزشکی این امکان را به ما میدهد ، تا اطلاعات خود را به مخاطب برسانیم. در دسترس قراردادن اطلاعات ، فرایندی جداگانه است. فراهم کردن اطلاعات برای مخاطب. تنظیم و مرتب کردن اطلاعات برای مخاطب. تولید محتوا و نگارش متن. تطبیق محتوا با قواعد تخصصی موتورهای جستجو. تهیه عکس و فیلم مناسب. طراحی و آماده سازی گرافیک بصری.  اینها فرایند تبلیغات پزشکی را تشکیل می دهند.

چرا باید تبلیغات پزشکی انجام دهیم ؟

تبلیغات پزشکی برای پزشکان و در کل ، انجام تبلیغات برای متخصصان در هر حرفه ای ، از زمانی ضرورت پیدا کرده است که جمعیت افزایش پیدا کرده. جوامع شهری به وجود آمده. و تخصص های مختلفی متولد شده است. در این فضا هر تخصصی باید تبلیغات انجام دهد. تا بتواند خود را معرفی کند. و بین رقیبان خود پیشرفت کند. پزشکی هم از این قاعده مستثنا نیست. دیگر نمی توان مانند زمان های گذشته بدون تبلیغات به کسب درآمد پرداخت. در جوامع کوچک ، متخصصین به راحتی شناخته می شدند. اما در جوامع شهری اینگونه نیست.

پس تبلیغات در جوامع شهری ، یک ضرورت به شمار می آید. اگر خود را با شرایط جدید مطابقت ندهیم ، از قافله کسب و کار جا می مانیم. در جوامع شهری ، بیشتر مردم نیازهای خود را در تبلیغات جستجو می کند. باید به این نکته توجه کنیم. در جامعه ای مانند تهران با 12 میلیون نفر جمعیت. یا در جامعه ای مانند ایران با 86 میلیون نفر جمعیت. تعداد افرادی که به خدمات ما نیاز دارند ، غیر قابل تصور است. فقط ما باید با تبلیغات و شاخه ی تبلیغات پزشکی خودمان را در معرض دید مخاطب قرار دهیم. علت اصلی پیشرفت و توسعه تجارت های جهانی ؛ تبلیغات است.

تبلیغات پزشکی

چگونه تبلیغات پزشکی کنیم؟

تبلیغات پزشکی نیز مانند سایر شاخه های تبلیغاتی ، دارای قواعد و قوانین خاص خود می باشد. قواعد و قوانینی که در علم تبلیغات تعریف شده است. این قواعد به واسطه علم و تجربه به دست آمده است. تبلیغات پزشکی باید با روش های علمی انجام شود. به چند نکته ی مهم درباره اجرا تبلیغات پزشکی توجه کنید:

تولید محتوا در تبلیغات پزشکی

متخصصین و پزشکان محترم ، محتوای زیادی در ذهن خود دارند. که می توانند خود و تخصصشان را معرفی کنند. اما این محتوا در محتوای تبلیغاتی کاربردی ندارد. زیرا "مخاطب پسند" کردن محتوا در تبلیغات و تبلیغات پزشکی ، یک تخصص است. باید ذائقه ی مخاطب را بشناسیم. باید از نظر علمی ، قواعد نگارش محتوای تبلیغاتی را بدانیم. باید محتوای تبلیغاتی را طبق قواعد زبان فارسی نگارش کنیم.

تولید محتوای تبلیغاتی ، یکی از تخصص ها و امتیازات شرکت تبلیغات شرق می باشد. در این شرکت با بهره گیری از دانش متخصصان تبلیغات ، متن های تبلیغاتی ، کاملا مطابق قواعد نگاشته می شوند. نکات تبلیغاتی ، روانشناسی و متناسب بودن آن با ذائقه ی مشری ، در نظر گرفته می شود. از طرفی ، با بهره گیری از متخصصان زبان و ادبیات فارسی ، متن ها گویا ، سلیس و ساده نوشته می شوند.

طراحی استراتژی تبلیغات پزشکی

تبلیغات پزشکی ، مانند سایر شاخه های تبلیغاتی ، زمانی به بالاترین درصد از بازدهی می رسد؛ که طبق یک استراتژی منظم تبلیغاتی حرکت کند. طراحی استراتژی های تبلیغاتی ، از تخصص ها و وظایف مشاوران تبلیغاتی است. مشاوران تبلیغاتی شرق با طراحی و برنامه ریزی استراتژی های تبلیغاتی برای تبلیغات پزشکی ، راهی مناسب را برای تبلیغات ، در پیش روی پزشکان عزیز قرار می دهند. استراتژی تبلیغاتی ، تعیین می کند که چه نوع از تبلیغات در چه زمان و با چه روش تبلیغاتی انجام شود.

پلن یا طرح تبلیغاتی در تبلیغات پزشکی

طراحی پلن تبلیغاتی ، یکی از تخصص های "مشاور تبلیغاتی" به شمار می آید. پلن تبلیغاتی طرح جامعی است که برای تبلیغات یک واحد تجاری ، به صورت اختصاصی تنظیم می گردد. پلن تبلیغاتی در تبلیغات پزشکی نیز به صورت اختصاصی ، برای یک واحد ارائه خدمات پزشکی طراحی می شود. در این طرح تبلیغاتی ، با برآورد امکانات و بودجه ، اجرای تبلیغات مرحله بندی می شود. در یک تقسیم بندی کلی ، تبلیغات را به دو قسمت: 1-تبلیغات بلند مدت و 2-تبلیغات کوتاه مدت تقسیم بندی می کنند. برای هر کدام از این دسته ها ، روش های تبلیغاتی آن دسته که مرتبط با "تبلیغات پزشکی" است را تعیین می کنیم. بعد از اولویت بندی ، ابتدا از دسته تبلیغات کوتاه مدت ، چند روش را اجرا می کنیم. و در همان زمان چند روش از تبلیغات دسته ی بلند مدت را نیز آغاز می نماییم.

از امتیازات پلن تبلیغاتی و اجرای آن؛ بی نیازی از تبلیغات کوتاه مدت در زمانی اندک است. در اصل تبلیغات کوتاه مدت ، به عنوان مُسکِن است. تا تبلیغات بلند مدت ، به ثمر بنشیند. بعد از نتیجه دادن تبلیغات بلند مدت ، می توانیم تبلیغات کوتاه مدت را یکی پس از دیگری تعطیل کنیم. تبلیغات بلند مدت بسیار کم هزینه و پر بازده هستند. اما این نکته در مورد تبلیغات کوتاه مدت ، کاملا بر عکس است. پس یک پلن تبلیغاتی به روش های تبلیغاتی ما نظم می دهد. هزینه های اولی تبلیغات را نیز ، از تبلیغات کوتاه مدت تامین می کند. و در نهایت هزینه ی تبلیغات را ، به شکل چشمگیری پایین می آورد. از طرفی هم بازدهی تبلیغات را بالا می برد.

واحد طراحی پلن تبلیغاتی در شرکت تبلیغات شرق با شماره مستقیم: 09124273751  ، برای تبلیغات پزشکی ابتدا مطب یا کلینیک شما را مورد مطالعه قرار می دهد. پس از مطالعه کامل و کسب اطلاع از امکانات و مخاطبین هدف شما؛ دست به طراحی یک پلن تبلیغاتی اختصاصی برای شما می زند. معمولا طراحی یک پلن تبلیغاتی بین 30 تا 45 روز زمان می برد. و پس از آن روش های تعیین شده ، یک به یک اجرا می شوند.

عکاسی در تبلیغات پزشکی

تبلیغات و معرفی دورادور یک نوع از خدمات ، نقطه ضعفی در تبلیغات به شمار می رود. عکاسی ، عکاسی 360 درجه ، فیلم برداری ، فیلم برداری توضیحی ، تهیه تیزر تبلیغاتی از امکانات و مراجعین و ملموس کردن آنچه معرفی می شود. این نقطه ی ضعف را تبدیل به نقطه ی قوت می کند. و به ما این امکان را می دهد تا بتوانیم مجموعه ی کاری خود را ، از راه دور به مخاطب معرفی کنیم.

عکاسی دارای حوزه های تخصصی زیادی می باشد. یکی از این حوزه های تخصصی ، عکاسی تبلیغاتی است. عکاسی تبلیغاتی دارای فنونی است تا محصول یا خدماتی را معرفی کند. به شکلی که بیشترین حس شناخت را در مخاطب ایجاد نماید.

تبلیغات بدون فضای بصری ، تاثیر چندانی بر روی مخاطب ندارد. اعتماد مردم به یک پزشک زمانی حاصل می شود ، که با او مواجه می شوند. حرف های او را می شنوند و با او گفتگو می کنند. رسانه ها با بهره گیری از جادوی دوربین می توانند این حس را برای تمام مخاطبان شما ایجاد کنند.

واحد تبلیغات بصری در شرکت تبلیغات شرق با بهره گیری از متخصصین عکاسی و فضای رسانه ای ، این امکان را برای مشتریان خود فراهم کرده است تا تبلیغات بصری تاثیرگذاری را داشته باشند. کار تبلیغات بصری همراه با سناریو های تبلیغاتی در حوزه تبلیغات پزشکی می تواند این حس را به مخاطب القا کند که این پزشک را می شناسد و به او اعتماد دارد.

سئو و موتورهای جستجو در تبلیغات پزشکی

سئو را می تواند بهترین روش در دسته تبلیغات بلند مدت  دانست. در عصر حاضر و در فضای بوجود آمده برای اینترنت و از طرفی ایجاد فرهنگ جستجو برای تمام نیازها در مردم؛ فضای بی نظیری را فراهم کرده است تا از طریق آن بتوان تبلیغات انجام داد. شاید بتوان سئو را روشی بسیار موثرتر از روش های تبلیغاتی مرسوم دانست. به چند خصوصیت اساسی سئو تبلیغات پزشکی توجه کنید:

جامعیت آن در سراسر جهان (البته با توجه به زبان انتخابی) به طور مثال: سئو می تواند ، یک فوق تخصص گوارش را در بین تمام افراد فارسی زبان جهان برند کند. و این قابلیت را دارد ؛ تا هرکس به دنبال متخصص گوارش می گردد را ارجاع دهد به آن مطب یا مجموعه ای که ما می خواهیم. به این نکته توجه داشته باشید که افراد زیادی برای درمان خود مسافرت می کنند. پیدا کردن یک پزشک متخصص ، برای آنها اهمیت زیادی دارد. برای دسترسی به او ، مسافت های زیادی را طی می کنند. اینکه ما بتوانیم با یک روش تبلیغاتی ، تمام مخاطبان خود در سراسر کشور و یا در سراسر جهان را با آنچه می خواهیم آشنا کنیم ، امتیاز بسیار بزرگی است که نمی توان به سادگی از آن چشم پوشید.

ارزان بودن سئو تبلیغات پزشکی یکی دیگر از امتیازات این روش است. سئو تبلیغات ارزانی نیست ، اما به نسبت کارایی خود و در مقایسه با روش های تبلیغاتی دیگر ، بسیار ارزان و موثر است. بازخورد مالی یک روش تبلیغاتی در تعیین قیمت آن روش ، تاثیر زیادی دارد.

یکی از ایرادات روش های تبلیغاتی این است که ، هیچ کس دوست ندارد چیزی به او فروخته شود ولی همه عاشق خرید کردن هستند. تبلیغات به مشتری اینگونه القا می کند که قرار است چیزی به او فروخته شود ، نه اینکه او چیزی را بخرد. یکی از امتیازات سئو ، این است که مشکل را برطرف کرده است. این حس دیگر به مشتری القا نمی شود که چیزی دارد به او فروخته می شود.

فرایند سئو بگونه ای است که مخاطب فکر می کند شما را پیدا کرده است و از این موضوع حس خوبی دارد. دوست دارد حالا که با اندکی تلاش شما را پیدا کرده است؛ حتما نتیجه نهایی ، که خرید است را به دست بیاورد. فرایند سئو هرگز در دید مخاطب یک نوع تبلیغات به حساب نمی آید.

تبلیغات پزشکی در شبکه های اجتماعی

شبکه های اجتماعی فضای مناسبی برای تبلیغات پزشکی هستند. شبکه های اجتماعی ، لایه ای از ارتباطات اجتماعی مردم کشور ما را تشکیل داده است. روزانه افراد بسیار زیادی در کشور و سراسر جهان ، از شبکه های اجتماعی استفاده می کنند. شاید بتوان تبلیغات در شبکه های اجتماعی را از تبلیغات در اتوبان های پر تردد با ارزش تر دانست. زیرا بازدید آنها بیشتر است و فضایی که مخاطب در آن تبلیغ شما را می بیند به مراتب راحت تر و کم مشغله تر از اتوبان و یا بسیاری از اماکن تبلیغاتی دیگر است.

یکی از امتیازات خوبی که شبکه های اجتماعی برای تبلیغات پزشکی و یا هر نوع دیگری از تبلیغات فراهم می کنند ، تخصصی بودن مخاطب و تبلیغات است. تبلیغات عمومی بسیار پر هزینه و کم بازده هستند. در تبلیغات اولویت با تبلیغات تخصصی است. اگر ما بتوانیم برای تبلیغات خود محلی را پیدا کنیم که مخاطبان آن اکثرا با موضوع کاری ما مرتبط هستند؛ هزینه ی کمتری پرداخت میکنیم و بازدهی بسیار مناسب تری خواهیم داشت. این خصوصیت در شبکه های اجتماعی فراهم شده است. به طور مثال پیج های مرتبط با سلامت ، مخاطبانی تخصصی برای پزشکان دارد. در نتیجه این محل ها به عنوان تبلیغات تخصصی برای تبلیغات پزشکی به شمار می آیند.

روش های نوین برای تبلیغات پزشکی

همیشه جدیدترین روش ها دارای بیشترین بازدهی ها هم می باشند. زیرا مردم آن روش را نمی شناسند و در مقابل آن موضعگیری نمی کنند. روش های تبلیغاتی دائما باید بروز رسانی شوند. در مورد تبلیغات پزشکی شرکت تبلیغات شرق روش های نوینی ارائه کرده است. برای آشنایی با این روش ها با ما تماس بگیرید: 02177116296

 

 


تبلیغات پزشکی
تبلیغات پزشکی رایگان
تبلیغات پزشکی اصفهان
تبلیغ پزشکی
تبلیغاتی پزشکی
تبلیغ پزشکی کرج
تبلیغات دندانپزشکی
تبلیغات تجهیزات پزشکی
تبلیغات نظام پزشکی
تبلیغات کالای پزشکی
تبلیغات خدمات پزشکی
تبلیغات خلاقانه پزشکی
قوانین تبلیغات پزشکی
قانون تبلیغات پزشکی
تبلیغات در سایت های پزشکی
تبلیغات پزشک عمومی
تبلیغ پزشک عمومی
تبلیغات ساختمان پزشکان
سایت تبلیغات پزشکی
تبلیغات لوازم پزشکی
تبلیغات چشم پزشکی
تبلیغ چشم پزشک
تبلیغات پزشکان تهران
تبلیغات تجهیزات پزشکی
تبلیغ تجهیزات پزشکی
تبلیغات رایگان تجهیزات پزشکی
سایت تبلیغات تجهیزات پزشکی
تبلیغات شرکت تجهیزات پزشکی
تبلیغات در آزمایشگاه تشخیص پزشکی
تبلیغات برای پزشکان
تبلیغات برای پزشک
تبلیغ برای پزشکان
تبلیغات پزشکی اصفهان
تبلیغات پزشکان اصفهان
تبلیغات نظام پزشکی
مجوز تبلیغات نظام پزشکی
تبلیغات انتخابات نظام پزشکی
قانون تبلیغات نظام پزشکی
نمونه تبلیغات پزشکی
تبلیغات پزشکان مشهد
تبلیغات مراکز پزشکی
تبلیغات مطب پزشکی
تبلیغات متنی پزشکی
تبلیغات مطب پزشکان
تبلیغات در مجلات پزشکی
مجوز تبليغات پزشكي
متن تبلیغات پزشکی
مجله تبلیغات پزشکی
ممنوعیت تبلیغات پزشکی
تبلیغات پزشکان کرمان
تبلیغات پزشکان کرج
تبلیغ پزشکی کرج
تبلیغات کالای پزشکی
تبلیغات کلینیک پزشکی
تبلیغات کانال پزشکی
تبلیغات کالا پزشکی
تبلیغ کالای پزشکی
تبلیغات پزشکی رایگان
تبلیغات رایگان پزشکان
تبلیغات روز پزشک
تبلیغ رایگان پزشکی
تبلیغات رایگان پزشک
تبلیغ روز پزشک
روش تبلیغات پزشکی
گروه تبلیغات پزشکی
تبلیغات پیامکی پزشکان
پوستر تبلیغات پزشکی
تبلیغات دندانپزشکی
تبلیغات در پزشکی
تبلیغاتی دندانپزشکی
تبلیغات دندانپزشکان
تبلیغ دندانپزشک
کارت تبلیغات دندانپزشکی