ضرورت راه اندازی فروشگاه اینترنتی

ضرورت راه اندازی فروشگاه اینترنتی : راه اندازی فروشگاه اینترنتی می تواند مانند راه اندازی شعبه ای دیگر از فروشگاه حقیقی شما باشد. ایجاد فروشگاه مجازی و یا راه اندازی فروشگاه اینترنتی ، تجربه ای نو از فروش در کشورهای درحال توسعه می باشد.

راه اندازی فروشگاه اینترنتی به ما کمک می کند تا با پیشرفت سریع دنیای مجازی و ایجاد تحول در کسب و کارها به صورت ناگهانی ، خود را در جریان توسعه و پیشرفت کسب و کارها قرار دهیم و از قطار پر سرعت پیشرفت و تحول عقب نمانیم. راه اندازی فروشگاه اینترنتی به ما این اطمینان را می دهد که بدانیم در سیر تحول کسب و کارها ، کسب و کار ما بیمه است و فروشگاه مجازی می تواند درصد آسیب پذیری ما را در این سیر تحولات پایین تر بیاورد.

توجه به آماری جهانی می تواند موضوع را در ذهن ما روشن تر نماید. به طور مثال در کشور ما ایران تا سال 1392میزان دسترسی مردم به اینترنت پر سرعت 3 میلیون نفر بوده است. این در حالی است که امروز و در تاریخ نگارش این مقاله یعنی تابستان سال 1397 دسترسی مردم ایران به اینترنت پر سرعت 45 میلیون نفر است. یعنی امروز 15 برابر بیشتر از سال 1392 مردم ایران در اینترنت سرچ می کنند و خرید انجام می دهند. این در حالی است که کسب و کارهای موفق ایران در دهه ی هشتاد هم دارای سود خوبی از فروش اینترنتی بوده اند اما این آمار جهانی نشان می دهد ، امروز فروش اینترنتی و کسب و کارهای اینترنتی ، در کشور در حال توسعه ای مثل ایران ، از جایگاه بسیار خوبی برخوردار است. این سیر صعودی به زودی انقلاب و تحول بزرگی در کسب و کارها ایجاد خواهد کرد مانند تحولی که اسنپ در بازار حمل و نقل مسافر شهری ایجاد نمود و کار آژانس ها را کساد کرد و یا سایت دیوار در بازار مشاوران املاک. این روال توقف ندارد و هر روز شاهد تحول جدیدی خواهیم بود. امروزه بسیاری از اماکن خرید و فروش خودروی دست دوم و بسیاری از بنگاه ها و نمایشگاه های خودرو زیر سایه فعالیت های گسترده دیوار ، باما و شیپور تعطیل شده اند. این سیر تحولی در تمام بازارها ممکن است اتفاق بیوفتد. پس باید هوشیار باشیم و برای کسب و کار خود طوری برنامه ریزی کنیم که نه تنها در این تحولات دچار آسیب نشویم بلکه ما نیز جزء افرادی باشیم که بیشترین سود را از این سیر تحولی نصیب خود می کنند. از شرایط و تغییرات جدید نباید فرار کرد بلکه مدیر هوشمند خود را با این شرایط همراه می کند.

راه اندازی فروشگاه اینترنتی یک ضرورت برای کسب و کارها در جوامع اجتماعی جدید

توسعه جوامع و تغییر سبک زندگی در آنها باعث شده است ، مردم به خریدهای اینترنتی روی بیاورند. کم بود زمان در این جوامع و تراکم جمعیت بالا باعث شده است مردم تمایل کمتری به خریدهای حضوری داشته باشند. آنها ترجیح می دهند که خرید خود را در خانه و از طریق اینترنت انجام دهند. راه اندازی فروشگاه اینترنتی در چنین جوامعی یک ضرورت به حساب می آید زیرا که نیاز جامعه و سلیقه ی مردم این موضوع را می پسندد و کسب و کارهایی که از راه اندازی فروشگاه اینترنتی در این جوامع غفلت کنند قطعا سهم کمتری از بازار فروش را در دنیای جدید خواهند  داشت.

 

لینک مفید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *