​​
سئو دقیقا چه کاری انجام می دهد؟

سئو سایت ما را محبوب می کند اما نه به طور مستقیم برای مخاطب ما بلکه برای Google و یا سایر موتورهای جستجو. وقتی سایتی برای موتورهای جستجو محبوب شود به طور غیر مستقیم توسط مخاطبین هم محبوبیت پیدا می کند.

اگر بخواهیم دقیق تر به موضوع نگاه کنیم موتورهای جستجو شاخص هایی برای محبوب شناختن یک سایت دارند که برگرفته از نظر قالب مردم درباره محبوبیت یک سایت است.

به بیانی دیگر محبوبیت موتورهای جستجو در بین مردم بر اساس یافته های آنها از محبوبت سایت ها شکل می گیرد به این معنا که اگر شما پس از انجام جستجو به توسط موتورهای جستجو به محبوب ترین سایت مورد نظرتان هدایت شوید از این موضوع یک رضایت درونی برای شما حاصل می شود و به طور ناخودآگاه دفعات بعد نیز از همین موتور جستجو برای ئیدا کردن سایت محبوب خود استفاده می کنید.

سئو یعنی شناختن این شاخص ها و حرکت کردن در مسیر آنهاست. اگر ما در طراحی سایت خود تلاش کنیم تا سایتمان از نظر موتورهای جستجو محبوب شناخته شوند به این فرایند و فعالیت ما سئو می گویند.

این شاخص ها و قوانین نیز بر اساس نظر عامه مخاطبین طراحی شده است. با این شاخص ها و قوانین موتورهای جستجو نیز در بین مردم محبوب می شوند.

امروزه محبوب ترین موتور جستجوی جهان Google است و این محبوبت برای آن است که شما وقتی به دنبال چیزی میگردید دقیقا همان چیزی را که می خواهید پیدا می کنید. این مهمترین رسالت یک موتور جستجوگر است.

رعایت شاخص ها و قوانین موتورهای جستجو در هنگام طراحی سایت باعث می شود سایت شما نیز مخاطب پسند شود و در بین کاربران محبوبیت پیدا کند. شاخص های گوگل بسیار دقیق انتخاب شده است و در مورد هرکدام از آنها کارهای علمی فراوانی صورت گرفته است. رعایت قوانین گوگل برای شما امتیازات زیادی را به همراه خواهد داشت.

در اصل با رعایت این قوانین هم شما و هم گوگل سود می برد. مجموعه ی این قوانین و رتبه بندی سایت ها بر اساس آنها را سئو می گویند.

سئو دقیقا این کار را انجام می دهد که سایت ما را در موضوعی مشخص در میان صدها و یا هزاران سایت رتبه بندی میکند. با یادگیری هرچه بهتر سئو ما می توانیم ساید خود را به رتبه های اول سئو برسانیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *