سایت تبلیغات چیست؟

برخی از سایت ها اساسا بر مبنای تبلیغات بنا شده اند که اصطلاحا به آنها ” سایت تبلیغات ” گفته می شود. در این مقاله می خواهیم ببینیم که فرایند کاری سایت تبلیغات به چه شکل است. سایت تبلیغات به سایتی گفته می شود که در آن بجز تبلیغات گوناگون و دسته بندی شده مطلب دیگری وجود ندارد که اینگونه سایت تبلیغات را سایت تبلیغات عمومی می نامند. سایت تبلیغات دیگری نیز وجود دارد که در آن به جمع آوری مقالات و مطالب در مورد یک موضوع خاص می پردازند و زمانی که مخاطبین آن در مورد آن موضوع خاص زیاد شد دست به تبلیغات تخصصی می زنند که به مراتب نسبت به تبلیغات عمومی اثر گذارتر است.

تفاوت سایت تبلیغات عمومی و تخصصی

سایت تبلیغات عمومی سایتی است که در آن یا مطلبی وجود ندارد و یا اگر مطلبی در آن نوشته شده است در موضوعات مختلف است که عامه ی اقشار جامعه مخاطب آن به حساب می آیند. در اینگونه سایت ها هر نوع تبلیغای را می توان قرار داد اما نکته در این است که فقط بخشی از مخاطبان آن سایت مخاطب تبلیغ شما هستند و به عبارتی مخاطب هدف شما تمام مخاطبان آن سایت نیستند. معمولا قیمت تبلیغات در سایت تبلیغات عمومی نسبت به قیمت تبلیغات در سایت تبلیغات تخصصی کمتر است.
سایت تبلیغات تخصصی سایتی است که مطالب آن مربوط به یک موضوع خاص است و مخاطبان آن هم برای پیدا کردن اطلاعات در مورد آن موضوع خاص به سایت مراجعه می کنند.

کاربدر سایت های تبلیغاتی

معمولا تبلیغات در مکان های پر بازدید نصب می شوند تا افراد بیشتری با کالا یا محصولات تبلیغ دهنده آشنا شوند. سایت های تبلیغاتی نیز با استفاده از تکنیک های گوناگون تعداد بازدید کننده ی خود را افزایش می دهند. به طور مثال یک بزرگراه را در نظر بگیرید ، روزانه افراد زیادی از آن عبور می کنند و اگر یک تابلوی تبلیغاتی در آن نصب شده باشد؛ افراد زیادی آن را می بینند. سایت پر بازدید هم همین کار را انجام می دهد. اما در مورد تبلیغات تخصصی در همین مثال بزرگراه نمی توان کاری انجام داد چون افرادی که از آن عبور می کنند عموم مردم می باشند. حالا یک داروخانه را در نظر بگیرید در آنجا نیز روزانه افراد زیادی می آیند ولی نسبت به بزرگراه تعداد کمتری دارند با این تفاوت که مخاطبان آن در یک دسته ی خاص هستند. در مکانی مثل داروخانه می توان از تبلیغات تخصصی استفاده کرد. بسیاری از شرکت های تولید کننده دارو و لوازم آرایشی و بهداشتی می توانند در آن تبلیغات کنند که مخاطبان آنها دقیقا مخاطبان هدف هستند اما همین شرکت هایی که نام برده شد اگر تبلیغاتشان را در بزرگراه نصب کند نمی توانند آن نتیجه ای را بگیرند که از تبلیغات تخصصی می توان گرفت. برخی از سایت های تبلیغاتی با تولید محتوای تخصصی فضایی مناسب را برای درج تبلیغات تخصصی فراهم می کنند.

نمونه سایت تبلیغات عمومی
نمونه سایت تبلیغات تخصصی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *