مشاور تبلیغاتی

مشاور تبلیغاتی عنوانی شناخته شده در کشورهای صنعتی و توسعه یافته می باشد. اما این عنوان در کشورهای جهان سوم چندان شناخته شده نیست. ما در این مقاله سعی داریم که به معرفی عنوان مشاور تبلیغاتی بپردازیم. معرفی مشاور تبلیغاتی و آشنایی با عنوان آن می تواند برای بسیاری از کسب و کارها مفید باشد و باعث پیشرفت و توسعه ی آنها شود.

مشاور تبلیغاتی چیست؟

مشاور تبلیغاتی مشاوری است که با داشتن دانش تبلیغاتی و خلاقیت لازم جهت جلب بازارهای هدف در کنار کسب و کارهای گوناگون به نقش آفرینی می پردازد. مشاور تبلیغاتی می تواند با کسب کمترین اطلاعات در مورد یک کسب و کار باعث رونق روز افزون درآمد آن کسب و کار شود و یا برای توسعه ی آن برنامه ریزی کند.

همراهی با یک مشاور تبلیغاتی در تجارت می تواند تضمینی برای موفقیت باشد. دانش مشاور تبلیغاتی در زمینه بازار و بازاریابی مزایای زیادی را برای هر تجارت ایجاد می کند. حتی برای راه اندازی یک کسب و کار ، نظرات یک مشاور تبلیغاتی می تواند راه گشا باشد. شاید صاحبان مشاغل وقت کافی برای محاسبه دقیق بازار نداشته باشند و نتوانند تحقیقات گسترده ای در زمینه ی بازاریابی انجام دهند. یا اینکه تبلیغات و شاخه های مختلف آن را نشناسند. اینجا نقش مشاور تبلیغاتی پر رنگ تر می شود.

تبلیغات و بازاریابی مانند بسیاری از رشته های علمی نیاز به تخصص و تجربه دارد. با پیشرفت علم و توسعه تجارت در سطح جوامع بشری دیگر نمی توان به روش های فروش سابق تکیه کرد و تجارت خود را با اتکا به آنها ادامه داد. دانش و تجربه مشاور تبلیغاتی در زمینه تبلیغات و بازاریابی دانشی تخصصی می باشد که مانند تخصص های دیگر می تواند بسیار مفید و پر فایده باشد. صاحبان مشاغل زمان کافی برای یادگیری تمام امور تبلیغاتی ندارند پس مراجعه به مشاور تبلیغاتی برای مشاغل ، مانند مراجعه بیماران به پزشک است. ممکن است هر بیمار در یک یا چند رشته متخصص باشد اما تخصص او ارتباطی به بیماری و شناخت مکانیسم بدن ندارد و وقتی احساس بیماری کند به متخصص آن رجوع می کند.

در دنیایی که پیشرفت آن سرعتی حیرت آور دارد نمی توان چشم بسته و بدون راهنما کاری را انجام داد. فرض کنید کسب و کاری به موضوع گسترش کسب و کارها توجه نکند و شیوه های سنتی خود را برای جذب مشتری ادامه دهد؛ آنوقت روز به روز مشاغل هم سوی با او متولد می شوند رشد می کنند و بخشی از بازار را به اختیار خود می گیرند. حالا او می ماند و کاهش فروش روز افزون فرض کنید 10 سال بعد چه حادثه ای برای این کسب و کار پیش می آید. اگر ما آینده 10 ساله هر کسب و کاری را پیش بینی نکنیم احتمال ورشکستگی ما افزایش پیدا می کند. دقیقا مانند رانندگی کردن در شب. هر میزان که دید شما نسبت به جاده کمتر باشد و از آنطرف سرعت شما افزایش یابد ، احتما تصادف برای شما بیشتر می شود.

چرا برای تبلیغات بابد از مشاور تبلیغاتی استفاده کنیم

استفاده از مشاور تبلیغاتی برای کسب و کارهایی که مشتریان خود را از طریق تبلیغات به دست می آورند کاملا ضروری می باشد. حتی کسب و کارهایی که به شیوه های سنتی کار می کنند و سابقه ی آنها برایشان مشتری می آورد اگر به توسعه کسب و کار خود فکر می کنند باید از مشاور تبلیغاتی استفاده کنند.

در کشور ما ایران بسیاری از صاحبان کسب و کارها دید خوبی نسبت به تبلیغات ندارند. اصلی ترین دلیل آن را می توان عدم بازدهی تبلیغات دانست به این معنا که اکثر صاحبان کسب و کار در کشور ما حداقل یک مرتبه تبلیغات را برای کسب و کار خود تجربه کرده اند اما نتیجه ی مناسبی در بر نداشته است. خب واضح است که تبلیغات نیاز به تخصص خاص خود را دارد و اگر تبلیغات به شیوه های اصولی انجام نپذیرد آن نوع از تبلیغات محکوم به شکست است. تفاوتی ندارد که کسب و کار بزرگ باشد یا کوچک ، محلی باشد یا جهانی به طور کلی تبلیغات می تواند فروش هر نوع کسب و کاری را متحول کند. شرط آن این است که تبلیغات به شیوه های علمی آن انجام پذیرد. اگر اندکی با دقت به کسب و کارهای بزرگ جهانی نگاه کنیم متوجه می شویم که آنها موفقیتشان را مدیون تبلیغات هستند و از طرفی هنوز هم تبلیغات بسیار گسترده ای انجام می دهند. شاید خیلی ها فکر کنند که شرکت های موفق و بزرگی مانند مایکروسافت دیگر نیاز به تبلیغات ندارد زیرا که همه آن را در جهان می شناسند. اما گسترده ترین نوع تبلیغات در تمام انواع آن هنوز هم که هنوز است توسط همین شرکت ها انجام می شود. مثلا کمی با دقت به میزان تبلیغات شرکتی مانند پپسی توجه کنید.

پس تبلیغات قطعا مؤثر است و تاثیر آن نیز قابل توجه می باشد. تمام کسب و کارها باید از تبلیغات استفاده کنند و تنها راهی که باعث می شود تبلیغات به شیوه های علمی آن انجام پذیرد و بازدهی بالایی داشته باشد ، استفاده از مشاور تبلیغاتی است.

اگر تمایل به مشاوره با مشاوران شرکت تبلیغات شرق را دارید با این شماره تماس بگیرید: 09351803022

لینک مفید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *