شکیبا باشید...
ربات بازاریاب

ربات بازاریاب

ربات بازاریاب

ربات بازاریاب و یا بازاریابی رباتیک عنوانی بسیار جدید در عرصه بازاریابی می باشد. توسعه صنایع و پیشرفت علم از اصلی ترین عوام ظهور این پدیده می باشد. در چند دهه گذشته علم و صنعت شاهد پیشرفت های چشمگیری بوده است به شکلی که تمام قواعد تولید و فروش تغییر کرده است. دیگر شیوه های بازاریابی سنتی پاسخگوی حجم تولیدات و بازار کنونی مصرف نیست. دنیای تبلیغات تخصصی شده است و افرادی هم که بازاریابی می کردند دیگر نمی توانند پاسخ گوی حجم تولید باشند. ربات بازاریاب عنوانی جدید در بازاریابی می باشد که به صورت ۲۴ ساعته و به شکل نامحدود به بازاریابی و فروش محصولات شما می پردازد.

ربات بازاریاب

ربات بازاریاب چیست ؟

ربات بازاریاب و یا هرگونه رباتی یک هوش مصنوعی طراحی شده توسط ذهن بشر می باشد. ربات ها هوشمند هستند و این هوش خود را مدیون الگوریتمی هستند که هوش سازنده برای آنها طراحی کرده است. ربات بازاریاب و یا هر ربات دیگری از یک الگوریتم از پیش طراحی شده پیروی می کند. در حقیقت ربات بازاریاب مجموعه ای از فرمان های برنامه نویسی شده است که مطابق با بازار هدف به بازاریابی می پردازد. به طور مثال شما در الگوریتم یک ربات بازاریاب تعریف می کنید که هر صفحه اینترنتی که مرتبط با صنعت کشاورزی می باشد را پیدا کن و ایمیل آن را ذخیره کن بعد از جمع آوری نشانی های الکتریکی متنی مشخص را به تمام آنها ارسال کن. همین الگوریتم ساده می تواند اساس کار یک ربات بازاریاب باشد. حالا این ربات بدون خستگی و به صورت تمام وقت به بازاریابی برای محصول شما می پردازد و تبلیغ محصول شما را فقط برای مخاطبان شما ارسال خواهد کرد و با هوش مصنوعی خود یک تبلیغ هدفمند را در عرصه بازاریابی محصولات شما رقم خواهد زد.

فروش مستمر بدون صرف هزینه از مزایای این ربات ها به شمار می آیند. انواع محدودیت ها نیز در این مسیر برداشته شده است. به طور مثال شما در تعداد ربات ها محدودیتی ندارید و به هر تعداد که نیاز داشته باشید می توانید کارمند بازاریاب برای شرکت خود استخدام نمایید. شما از یک تا بی نهایت ربات را می توانید برای فروش محصولات خود بکار بگیرید. محدودیت تعداد مشتریان نیز مطرح نیست زیرا که مشتریان شما با این روش بی نهایت خواهند شد. بازار هدف کشور خود را پیدا می کنید اگر مشتریان بیشتری خواستید می توانید دیگر بازارهای کشور خود را نیز بازاریابی کنید و محدودیت جغرافیایی نیز وجود ندارد به شکلی که با تغییر زبان ربات و تبلیغات ارسالی می توانید برای هر کشوری که خواستید بازاریاب بفرستید.

این ربات ها برای شما مشتری می آورند و مرحله فروش باید به صورت نیروی انسانی باید اداره شود.

برای اطلاع از جدیدترین شیوه های تبلیغاتی با ما همراه باشید | تبلیغات شرق | تماس بگیرید: ۷۷۱۱۶۲۹۶ – ۰۲۱

لینک مفید

تبلیغات باشگاه ورزشی

تبلیغات باشگاه ورزشی

تبلیغات باشگاه ورزشی

تبلیغات باشگاه ورزشی

تبلیغات باشگاه ورزشی از دسته تبلیغات عمومی به حساب می آید زیرا که اکثر افراد جامعه می توانند مخاطب تبلیغات باشگاه ورزشی باشند. تبلیغات باشگاه ورزشی می تواند سنین مختلف ، جنسیت ، اقشار گوناگون و سلیقه های متفاوت را هدف بگیرید. تمام افراد جامعه به دلایل خاصی می توانند مخاطب باشگاه های ورزشی باشند. اما در تبلیغات باشگاه ورزشی باید به این نکته توجه داشته باشیم که برخی از این گروه ها انگیزه ی بیشتری برای ثبت نام در باشگاه های ورزشی دارند و سرمایه گذاری روی آنها مناسب تر است. مانند قشر جوان مذکر برای باشگاه های بدنسازی. شاید باشگاه های بدنسازی مخاطبان دیگری هم داشته باشند ولی چون تعداد آنها اندک است تبلیغات باشگاه ورزشی برای آنها مقرون به صرفه نیست.

در تبلیغات باشگاه ورزشی باید به این نکته توجه کرد که مخاطبان ما برای انگیزه های متفاوت اقدام به ثبت نام در باشگاه می نمایند. ما باید این انگیزه ها را شناسایی کنیم تا هم در تبلیغات باشگاه ورزشی خودمان روی آن سرمایه گذاری کنیم و هم مشتریان خود را به اهدافی که در ذهن داشته اند نزدیک تر کنیم. اینکه مشتریان ما به آنچه از یک باشگاه ورزشی انتظار داشته اند برسند ، بهترین نوع تبلیغات یک باشگاه است. از آنجا که جوانان تا حد بسیار زیادی تحت تاثیر افراد اطراف خود قرار دارند و نقل قول های صورت گرفته توسط دوستانشان تاثیر زیادی بر روی آن ها می گذارد بهترین تبلیغات باشگاه ورزشی همین نقل قول ها می باشد که هم می تواند جنبه مثبت و هم جنبه ی منفی داشته باشد.

اگر شما مدیر و یا گرداننده ی یک باشگاه ورزشی هستید این نکته را به خوبی لمس کرده اید که اکثر مشتریان جوان شما از طریق رفقای خود به سراغ شما آمده اند و به اعتماد حرف دوستان در باشگاه شما ثبت نام نموده اند. پس برای رسیدن به یک تبلیغات پایدار و موفق باشد انگیزه هایی که باعث ثبت نام مشتریانمان شده است را محقق کنیم. اگر جوانی برای زیبایی اندام خود به باشگاه آمده است ، ما در مدیریت باشگاه باید طوری برنامه ریزی کنیم که او بتواند توسط امکانات فراهم شده در باشگاه مانند: مربی ، برنامه غذایی ، برنامه دارویی و تجهیزات لازم به هدف خود برسد. اگر این هدف برای او حاصل شد ، این فرد تبدیل می شود به بهترین تبلیغ و تبلیغات باشگاه ورزشی و اگر هم این هدف حاصل نشد یک ضد تبلیغ متحرک بوجود آمده است که از تاثیرگذاری بالایی هم برخوردار است.

تبلیغات باشگاه ورزشی

روش هایی برای تبلیغات باشگاه ورزشی

تبلیغات باشگاه ورزشی روش های گوناگونی دارد. بجز زیرساخت تبلیغاتی ای که در بالا به آن اشاره شد زیر ساخت های دیگری هم وجود دارد مانند زمان بندی ، موقیعت مکانی ، فضای باشگاه و زیرساخت های زیادی که به جذب مشتری باشگاه کمک می کند. اما این ها زیرساخت های تبلیغات به حساب می آید که در صورتی که میزان قابل قبولی از این زیر ساخت ها وجود داشته باشد باید به سراغ تبلیغات محیطی برویم چون آن چیزی که معرف تمام زیرساخت ها و امکانات ما به مخاطبین ما می شود تبلیغات محیطی است. این نوع از تبلیغات در مورد تبلیغات باشگاه که از دسته تبلیغات عمومی بحساب می آید می تواند به روش های بسیار زیادی انجام پذیرد تقریبا می توان گفت تبلیغات باشگاه ورزشی تمام روش های تبلیغات را شامل می شود.

تبلیغات باشگاه ورزشی در نشریات و مجلات

یکی از روش های تبلیغ برای تبلیغات باشگاه ورزشی استفاده از نشریات و مجلات محلی می باشد. خصوصا اینکه نشریاتی که انتخاب می شوند مرتبط با جوانان و ورزش باشد. این نشریات به صورت محلی و در تیراژ بالا به چاپ می رسند و به شکل مناسبی در یک محله توزیع می شوند به گونه ای که اکثر افراد آن محله آن را می بینند. این نوع از تبلیغ برای تبلیغات باشگاه ورزشی می تواند بسیار مؤثر واقع شود. ورزشگاه ها دارای موقعیتی هستند که مخاطبان آن ها تمایل دارند آنها را در نزدیک ترین موقعیت مکانی به خود پیدا کنند. مثلا جوانی برای یادگیری و کسب مهارت در یکی از رشته های رزمی باید هفته ای ۴ جلسه به باشگاه مراجعه کند. اگر موقیعت مکانی باشگاه با او فاصله داشته باشد حتما به سراغ گزینه های کم فاصله تر می رود. پس نشریاتی که به صورت سراسری توزیع می شوند نمی توانند انتخاب مناسبی برای تبلیغات باشگاه ورزشی باشند.

انجام تبلیغات در نشریات بسیار پر هزینه می باشد پس ما باید در مورد تبلیغات در نشریات از خود وسواس زیادی بخرج بدهیم. اگر محاسبات ما در باره یک نشریه تبلیغاتی صحیح نباشد ما بخشی از سرمایه تبلیغاتی باشگاه خود را از بین برده ایم. به طور مثال یکی از نکات بسیار مهم در این زمینه انتخاب نشریه ای تخصصی می باشد در مثال ما نشریات ورزشی و یا نشریاتی مناسب هستند که عموم مخاطبان آن جوانان باشند. شما فرض کنید تبلیغات باشگاه ورزشی خود را در نشریه ای چاپ کنید که ۵۰ در صد مخاطبان آن جوان هستند در اینجا شما بخشی از بودجه تبلیغاتی باشگاه خود را از بین برده اید زیرا که تبلیغات شما با هزینه زیاد به چاپ رسیده است ولی نیمی از آن در دست کسانی قرار گرفته است که مشتریان بالقوه شما به حساب نمی آیند. پس بهترین گزینه تبلیغات در نشریات تخصصی محلی می باشد.

تبلیغات باشگاه ورزشی

تبلیغات باشگاه ورزشی در محله ها

روش دیگر تبلیغات باشگاه ورزشی تبلیغات در سطح محله می باشد. محیط های تبلیغاتی محله های نیز به محیط های عمومی و تخصصی تقسیم می شوند. مکان هایی مانند درب ورودی منازل و معابر پر رفت و آمد و یا نانوایی ها و مساجد می توانند عنوان تبلیغات عمومی محلی را به خود بگیرند و مکان هایی مانند زمین های ورزش ، دیگر باشگاه های ورزشی ، فروشگاه های لوازم ورزشی ، لوازم ورزشی شهرداری ها و پارک های محله می توانند فضاهای اختصاصی تبلیغات محلی باشند. نصب پوستر و یا توزیع تراکت در این مکان ها می تواند کمک بسیار زیادی در جذب مخاطب داشته باشد.

تبلیغات باشگاه ورزشی در اینترنت و شبکه های اجتماعی

تبلیغات باشگاه ورزشی در اینترنت و شبکه های اجتماعی از این جهت دارای اهمیت است که بخش قابل توجهی از مخاطبان اینترنت و شبکه های اجتماعی را جوانان و مشتریان بالقوه تبلیغات باشگاه ورزشی تشکیل داده اند. و از طرفی ضریب نفوذ این وسایل تبلیغاتی در جوانان بالاتر است. ارزان قیمت بودن و پویایی تبلیغات در این فضاها نیز می تواند این نوع از تبلیغات را برتری دهد. تبلیغ و تبلیغات باشگاه ورزشی نمی تواند به بخش اینترنت و شبکه های اجتماعی توجهی نداشته باشد.

تبلیغات باشگاه ورزشی
تبلیغات باشگاه ورزشی

شرکت تبلیغات شرق هم در زمینه مشاوره و هم در زمینه اجرا می تواند در کنار شما باشد | تبلیغات باشگاه ورزشی | مشاور تبلیغات | با ما تماس بگیرید: ۰۹۳۵۱۸۰۳۰۲۲

لینک مفید

تبلیغات فست فود

تبلیغات فست فود

تبلیغات فست فود

فست فود و تبلیغات فست فود در کشور ما از پدیده های نوظهور به حساب می آیند و فرهنگ ما به تازگی این سبک از تغذیه را پذیرفته است. تمام پدیده های نوظهور از جهاتی با هم شباهت دارند. یکی از این شباهت ها ناشناس بودن و نا آشنایی مردم با فست فود و تبلیغات فست فود است. هم مردمی که قرار است مخاطب فست فود باشند اطلاعات کاملی درباره آن ندارند و هم فست فود هایی که قرار است برای کار خود تبلیغات انجام دهند سلیقه و علایق مشتری را در این زمینه نمی دانند.

بسیاری از مخاطبان فست فود هنوز نمی دانند که از فست فود استفاده بکنند یا نه و یا اینکه به چه میزان باید از آن استفاده کرد و آنچه مهمتر است از چه نوع فست فودی باید تغذیه کنند. مجموعه این ابهامات و ابهاماتی از این دست باعث می شود اقبال مشتریان به این نوع از مواد غذایی کمتر شود. از طرفی هم تبلیغات سوئی که بر علیه فست فود ها از سمت وزارت بهداشت و صدا و سیما انجام می شود باعث بی اعتمادی مردم به فست فود می باشد. اگر فست فودی بتواند در این میان این اعتماد از دست رفته را برای مشتری خود ایجاد کنند می تواند امیدوار باشد که در عرصه تبلیغات موفق خواهد بود. به طور مثال اگر در تبلیغات منفی از روغن های سوخته و چندبار مصرف مشتری را بر حزر داشته اند شما بوسیله تبلیغات به مشتریان خود بفهمانید که روغن شما سوخته نیست و در مدت زمان مشخص تعویض می شود.

تبلیغات فست فود

ایجاد تبلیغات فست فود

در نتیجه ابهام زدایی و رفع ابهام در دو زمینه شناخت فست فودها و اعتماد سازی نسبت به سلامت فست فود می تواند عوامل اصلی موفقیت تبلیغات یک فست فود باشد. به همین شکل خود فست فودها نیز نسبت به تبلیغات فستفود ابهاماتی دارند. تبلیغات فست فود در مرحله قیاس نو ظهورتر از فست فود به حساب می آید. زیرا زمانی که فست فودها تازه در ایران تاسیس شده بودند نیاز چندانی به تبلیغات نداشتند و مردم برای کنجکاوی هم که شده کسب و کار آنها را رونق می دادند. بعد از گذشت مدتی هم تعداد فست فودها افزایش یافت و هم تبلیغات منفی درباره فست فود ها شدت گرفت. در این شرایط بوجود آمده پدیده ای به عنوان تبلیغات فست فود ایجاد شد. این نوع از تبلیغات نیز مانند بسیاری از انواع تبلیغات نیاز به تخصص و دانش تبلیغاتی دارد.

تبلیغات فست فود

تبلیغات فست فود چیست؟

تبلیغات فست فود نیز در عناوین عمومی با تبلیغات دیگر یکسان است ولی در عناوین خاص متفاوت می شود. در عنوان عام تبلیغات فست فود نیز مانند سایر تبلیغات بر پایه اطلاع رسانی به مخاطبین و جلب مشتریان جدید انجام می شود. و به طور مثال در عنوان خاص تبلیغات فست فود برای رفع ابهام و یا بیان ویژگی های خاص نسبت به سایر فست فود ها انجام می شود. آنچه که تبلیغات فست فود را از سایر تبلیغات عمومی متمایز می کند شناخت اختصاصات این عرصه تبلیغاتی می باشد.

تبلیغات فست فود را چگونه انجام دهیم

تبلیغات فست فود به دلیل اینکه تحت یک عنوان خاص قرار می گیرد نمی تواند عمومی باشد. به این معنا که اگر فست فودی بخواهد از تبلیغات عمومی استفاده کند باید بیشترین حجم تبلیغات را داشته باشد و کمترین بازخورد را دریافت کند. تبلیغات فست فود باید به صورت اختصاصی و با شناخت عرصه های گوناگون موجود در این نوع از تبلیغات صورت بپذیرد. پس توصیه می کنیم که این نوع تبلیغات را به کسانی بسپارید که از دانش تبلیغاتی لازم بهره مند باشند.

مشاوران تبلیغاتی می توانند شما را در تبلیغات فست فود یاری دهند. استفاده از مشاور تبلیغاتی در تبلیغات تجاری در کشورهای توسعه یافته بسیار مرسوم است. اما در کشور ما افراد کمتری با این مفهم آشنایی دارند. سعی کنید از الگوهای موفقیت جهانی پیروی کنید.

مشاوران تبلیغاتی شرق | تبلیغات فست فود | با ما تماس بگیرید: ۰۹۳۵۱۸۰۳۰۲۲

لینک مفید

تبلیغات مبل

تبلیغات مبل

تبلیغات مبل

تبلیغات مبل و عوامل مؤثر در آن (Advertising furniture)

در این مقاله (Article) بنا داریم به بررسی تبلیغات مبل و بازاریابی در این صنعت بپردازیم. هدف نهایی از تولید و عرضه محصولات به بازار ، فرایند فروش است؛ در نتیجه ما در تمامی مراحل تولید (Production) باید به موضوع فروش (Sale) توجه داشته باشیم. اگر تولید کننده ای بحث فروش را در مراحل تولید خود لحاظ نکند؛ مراحل تولید را به شکل ناقص انجام داده است.

شناخت بازار و سلیقه مشتریان در تولید یک محصول نقش مهمی دارد. تولیدات موفق ، معمولا تولیدات بازار محور می باشند. پس توجه داشته باشیم که در مورد تولیدی های کوچک مانند کارگاه مبل ، بازار محوری عامل اصلی موفقیت است. اگر ما یک نوع مبل را در مدت زمان طولانی تولید کنیم؛ طبق قواعد بازاریابی دچار اشتباه شده ایم. ما باید با روش های علمی ببینیم سلیقه ی امروز مشتری چیست؟! و سیر حرکتی آن به کدام سمت گرایش دارد؟!. در اینجا بحث مد (Fashion) هم می تواند کمک بزرگی به ما داشته باشد.

تبلیغات مبل

نکات مهمی را باید رعایت کنیم؛ تا به مرحله تبلیغات برسیم. در اصل نکات بازاریابی ، زیر ساخت های تبلیغات به حساب می آیند. تبلیغات نمی تواند محصولی را که هیچ تناسبی با بازار و سلیقه مشتریان ندارد را ، به صورت موفق بفروشد. تبلیغات مبل و یا هرگونه تبلیغات در آنجایی موفق است؛ که بتواند در تولید خود ، سلیقه بازار را تامین کند و این محصول مورد پسند را ، با روش های تبلیغاتی به مخاطبان خود معرفی کند.

تبلیغات مبل

تبلیغات مبل و روال بازاریابی

تبلیغات در مورد هر کالایی ، ویژگی های مخصوص به خود را دارد. مبل و تبلیغات مبل از دسته تبلیغات کالاهای لوکس و زینتی به حساب می آید. در مورد تبلیغات مبل و کالاهای زینتی باید به این نکته توجه داشت که مشتری برای خرید این نوع کالا ، نیاز به دیدن و لمس هرچه بیشتر جزئیات آن دارد. شاید مسائل فنی و استحکامات آن مورد توجه بسیاری از مشتریان نباشد؛ اما زیبایی ، حرف اول را در تبلیغات کالاهای لوکس می زند.

بیشترین نوع خرید و فروش مبل در جهان به وسیله نمایشگاه داران مبل انجام می شود ، دلیل آن هم واضح است. مشتری کالای لوکس را تا نبیند ، خریداری نمی کند. فروش از راه دور و فروشگاه های اینترنتی نمی توانند سهم خوبی در بازاریابی و تبلیغات مبل داشته باشند. ولی روش هایی وجود دارد که در مقاله بعدی به آنها خواهیم پرداخت.

تبلیغات مبل و نمایشگاه

همانطور که بیان شد تبلیغات مبل بیشتر توسط نمایشگاه داران صورت می گیرد ، اما یک نمایشگاه مبل نمی تواند پاسخ گوی تولیدات روز و متنوع مبل باشد. تنوع محصول زیاد است و فضای نمایشگاهی محدود. حالا نمایشگاه داران می مانند و محصولات زیادی که در نمایشگاه آنها جا نمی شود. در اینجا بسیاری از لوازم وجود دارد که تا حد زیادی می تواند این نقیصه را جبران کند.

تا اینجا در مورد تبلیغات مبل به این نتیجه رسیدیم که بهترین نوع تبلیغ برای مبل تبلیغ نمایشگاهی است. حالا باید ببینیم که یک نمایشگاه مبل با چه مشکلاتی مواجه است و از نظر تبلیغات به چه چیزهایی نیاز دارد.

تبلیغات مبل

تبلیغات مبل و تبلیغات نمایشگاهی

تبلیغات مبل | کاتالوگ

برای جبران کمبود فضا در نمایشگاه های مبل ، قدیمی ترین و مؤثرترین کار ، استفاده از کاتالوگ های چاپی با کیفیت بوده است. مشتریان به وسیله آن می توانستند سایر مدل هایی که در نمایشگاه نیست و توسط این تولید کننده تولید می شود را ببینند. اگر طرح و زیبایی مبل نظر آنها را جلب می کرد؛ برای دیدن محصول به کارگاه می رفتند. این روش همیشه مؤثر بوده و غالب نمایشگاه داران از آن استفاده می کنند. کاتالوگ های تبلیغات مبل انواع مختلفی دارند و نکات تبلیغاتی زیادی وجود دارد که باید در آنها به کار برده شود تا بتواند یک فروش موفق را بری ما حاصل کند.

ابعاد کاتالوگ در تبلیغات مبل

ابعاد کاتالوگ در تبلیغات مبل از اهمیت بالایی برخوردار است. شما نمی توانید زیبایی ها و زوایای مختلف یک دست مبلمان را در ابعاد A5 و یا A4 به مشتریان خود معرفی کنید. در مطالب بالا بیان شد که مشتری در مورد کالاهای لوکس ، نیاز دارد آن را لمس کند؛ در نتیجه ما به هر روشی که بتوانیم محصول را برای او ملموس تر کنیم ، در فروش خود موفق تر خواهیم بود. ابعاد بزرگ یا به عبارت صحیح تر ابعاد متناسب می تواند حس خوبی را به مشتری منتقل کند. ابهام در مورد محصول مشتری را کلافه و بی اعتماد می کند. یادمان باشد که فرایند فروش به ثانیه های طلایی بستگی دارد؛ که اگر ما مشتری را گیج کنیم این ثانیه ها برای ما طلایی نخواهند بود.

ابعاد کاتالوگ باید خاص باشد. استفاده از فرم های عمومی در چاپ کاتالوگ تبلیغاتی منفی به حساب می آید. خاص بودن ابعاد کاغذی که برای کاتالوگ ما استفاده می شود ، می تواند کمک بسیار بزرگی در جلب نظر مشتری به محصول ما انجام دهد. ذهن مشتریان ما پر شده از تبلیغات A5 و A4 که محصولاتی کم ارزش و در پاره ای از موارد ناراحت کننده در آنها تبلیغ می شوند ، حالا اگر ما محصولات خودمان را در این ابعاد به مشتری معرفی کنیم؛ از جهت روانی او را از خرید منصرف کرده ایم.

صحافی کاتالوگ در تبلیغات مبل

صحافی نیز می تواند نقش مهمی در تاثیر گذاری کاتالوگ بر ذهن مشتری داشته باشد. مشتری می خواهد محصولی را که در نمایشگاه شما نیست تا آنجایی که امکان دارد ببیند ، لمس کند و مورد بررسی قرار دهد. برخی از انواع صحافی ها باعث می شود؛ بخشی از محصول در دید مشتری قرار نگیرد و مشتری برای دیدن آن تلاش کند. این حس برای مشتریان ناخوش آیند است. ثانیه های طلایی فروش باید فقط صرف آشنا کردن مشتری با محصول تولیدی ما باشد و هر گونه نارضایتی می تواند سرنوشت فروش را تغییر دهد. امروزه با پیشرفت صنعت چاپ و مدرن شدن وسایل صحافی؛ کاتالوگ ها به گونه ای طراحی می شوند که تمام صفحه بدون هیچ گونه قوس و فرورفتگی برای مشتریان قابل رویت است.

ضخامت کاغذ کاتالوگ در تبلیغات مبل

ضخامت و استحکام کاغذ کاتالوگ می تواند به مشتری حس خوبی را منتقل کند و اعتماد او را نسبت به تولیدات شما جلب نماید. شکیل بودن کار در مورد فروش کالاهای لوکس از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. حتی لباس فروشنده ی کالاهای لوکس می تواند تاثیر چشمگیری در فروش محصولات داشته باشد. در مورد ضخامت و شیک بودن کاتالوگ نیز این نکته باید رعایت شود. ضخامت کاغذ کاتالوگ باعث میشود ، هم کار شما بهتر دیده شود و هم مشتری به کار شما اعتماد بیشتری بکند. یک کاتالوگ با کاغذ گلاسه ۱۳۵ گرم و صحافی با منگنه هرگز نمی تواند شما را نسبت به رقیبان خود پیروز نماید. معمولا نمایشگاه های مبل کنار هم قرار دارند و آن کسی می تواند در فروش نسبت به رقیبان خود موفق تر باشد که ظرافت های بیشتری را رعایت نماید.

تبلیغات مبل

عکاسی کاتالوگ در تبلیغات مبل

عکاسی در کارهای لوکس رابطه مستقیمی با ملموس بودن تبلیغات دارد. به این معنا که عکاسی و نورپردازی آن باید به گونه ای باشد که تمام ابهامات در ذهن مشتری را پاسخ دهد. یکی از اشتباهات رایج در طراحی و عکاسی کاتالوگ ها مبل و تبلیغات مبل استفاده از قالب های تیره (Dark Theme) است. شاید قالب های تیره به  شکیل بودن کار کمک کند؛ ولی در مورد اصلی ترین هدف ما که رفع ابهام از کالای غیر موجود است ، تاثیر منفی می گذارد. با اندکی توجه به تبلیغات مبل و مبلمان در کشورهای پیشرفته و صنعتی به این نتیجه میرسیم که اکثر کاتالوگ ها از قالب های روشن (Clear theme) استفاده می کنند. زمینه سفید و قالب روشن باعث می شود زوایا و جزئیات کار دیده شود و مشتری نسبت به محصول ما حس ابهام نداشته باشد. اگر ما بتوانیم حس ابهام را در مشتری خود برطرف کنیم ، نیمی از فرایند فروش را طی کرده ایم. پس نتیجه می گیریم که در تبلیغات مبل باید از نورپردازی دقیق استفاده کنیم و زوایای مختلف محصول را به بهترین شکل توسط عکس به مشتری معرفی نماییم.

نکته ی دیگری که در مورد عکاسی صنعتی مورد توجه می باشد این است که؛ ما باید بدانیم ابعاد محصول یکی از ابهامات مشتری می باشد و او نمی تواند ابعاد محصول ما را از روی عکس متوجه شود. شاید یکی از شاخصه های مهم مشتری برای انتخاب محصول ، ابعاد آن باشد. برای رفع این مشکل و زدودن ابهام از ذهن مشتری باید در عکاسی خود از شاخص هایی استفاده کنیم که ابعاد آن برای مشتریان ما روشن است. مثلا فردی روی مبل بنشیند و بعد عکس گرفته شود در این حالت مشتری به صورت ناخودآگاه ابعاد محصول را با ابعادی که در ذهن دارد تطبیق می دهد و نتیجه گیری می کند. چیزهای دیگری هم وجود دارد که می تواند این کار را برای ما انجام دهد و بستگی به میزان خلاقیت عکاس دارد. مثلا ابعاد فرش ، کمدها و ویترین های رایج و…

تمرکز (focus) در عکاسی ، یک عامل مهم تبلیغاتی در کاتالوگ و تبلیغات مبل می باشد. تمرکز عکاسی ما برای یک سری از محصولات باید برنامه ریزی شده باشد. ما باید بدانیم که مشتری در مورد چه چیزهایی در محصول ما کژتابی و ابهام دارد. یا چه چیزهایی از این محصول می تواند توجه مشتری را جلب نماید. اینجا بحث تمرکز عکس (focus) دارای اهمیت زیادی می شود. تمرکز روی پارچه استفاده شده ، ظرافت های کار شده بر روی چوب ، کیفیت دوخت و رویه کوبی و بسیاری از موارد که دارای اهمیت هستند. نکته تبلیغاتی و تاثیر گذار در اینجا ، برنامه ریزی تمرکز عکاسی (Planning focus) می باشد. ما باید نکات قابل توجه در هر محصول را چه از دید تولید کننده و چه از منظر مشتری بدانیم و برای نشان دادن آنها در کاتالوگ ، برنامه ریزی کنیم. حتی ترتیب قرار گیری تمرکز ها نیز می تواند مؤثر باشد. نمونه های پیشرفته در این موضوع از یک نمای کلی در مرکزیت صفحه استفاده می کنند و جزئیات همان محصول را با تمرکزهای گوناگون (Various focus) در حاشیه صفحه به نمایش می گذارند.

تبلیغات مبل

طراحی گرافیک کاتالوگ در تبلیغات مبل

تمام نکاتی که در بالا گفته شد باید به صورت مجموعی در طراحی گرافیک استفاده شود به این معنا که طراح گرافیک کاتالوگ مجموعه عوامل بالا را مدیریت می کند و هر کدام را به نسبت مناسب خودشان در طراحی بکار می برد. طراح گرافیک تبلیغاتی با تسلط بر بسیاری از مطالب طراحی تبلیغاتی می تواند کمک بسیار مؤثری در فروش محصولات ما به وسیله کاتالوگ داشته باشد.

البته شرکت تبلیغات شرق علاوه بر ارائه خدمات حرفه ای طراحی و چاپ کاتالوگ ، در زمینه ارائه خدمات الکترونیک و کاتالوگ های الکتریکی نیز خدمات ویژه ای دارد که به مراتب کم هزینه تر از چاپ کاتالوگ می باشد. به طور مثال شما می توانید تمام روش های جذب مشتری را که در بالا بیان شد در یک صفحه LCD به نمایش در آورید و یا تبلت و گوشی همراه و حتی تبلت و گوشی همراه مشتریانتان حتی آن دسته از مشتریانی که هنوز به صورت حضوری به نمایشگاه شما نیامده اند نیز می توانند از محصولات شما دیدن کنند.

در مقاله بعدی به بررسی روش های غیر نمایشگاهی تبلیغات مبل می پردازیم. با ما همراه باشید.

برای مشاوره رایگان تبلیغاتی تماس بگیرید: ۰۹۳۵۱۸۰۳۰۲۲

لینک مفید

مشاوره تبلیغاتی

مشاوره تبلیغاتی

مشاوره تبلیغاتی

مشاوره تبلیغاتی فرایندی است که در نهایت به توسعه کسب و کار و افزایش فروش منجر می شود. در یک مشاوره تبلیغاتی می توان اطلاعاتی تخصصی در زمینه تبلیغات به دست آورد. این اطلاعات تخصصی به هر کسب و کاری کمک می کند تا بتواند فرایند فروش خود را افزایش دهد. تفاوت مشاوره تبلیغاتی با مشاور تبلیغاتی این است که در مورد مشاور تبلیغاتی ، شخصی متخصص تمامی امور تبلیغاتی را به عهده می گیرد اما در مورد مشاوره تبلیغاتی متفاوت است. مشاوره تبلیغاتی یک فرایند علمی و تخصصی برای افزایش دانش تبلیغاتی می باشد. در مشاوره تبلیغاتی هر کسب و کاری به میزانی در مورد تبلیغات اطلاعات کسب می کند که به کسب و کار او مربوط می گردد.

مشاوره تبلیغاتی چیست؟

در متن بالا به این نکته پرداخته شد که مشاوره تبلیغاتی یک فرایند علمی می باشد. استفاده از این فرایند علمی در دنیای امروز نو ظهور است و هنوز جایگاه اصلی خود را پیدا نکرده است. در جوامع پیشرفته این فرایند بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد. ظهور این پدیده نیز دلایل مختلف علمی دارد مهمترین آنها تخصصی شدن علوم و گسترش تخصص ها می باشد.

صاحبان کسب و کارها در زمینه ی کاری خود متخصص و با تجربه هستند و بر مجموعه کسب و کار خود تمرکز دارند. به این ترتیب زمان لازم برای آموختن دانش تبلیغاتی را ندارند و ترجیح می دهند افراد متخصصی که دارای این دانش می باشند و در امر تبلیغات تخصص کافی را کسب کرده اند ، در مورد کسب و کار آنها و تبلیغات آن نظر دهند. یک مشاوره تبلیغاتی صحیح و علمی می تواند به صاحبان کسب و کارهای گوناگون کمک کند تا در روال فروش خود موفق شوند.

 

مشاوره تبلیغاتی صحیح و علمی

مشاوره تبلیغاتی صحیح و علمی مشاوره ای است که در آن یک مشاور تبلیغاتی زوایای مختلف بازاریابی یک کسب و کار را بررسی کند و بهترین راه برای جذب مشتریان بیشتر را توصیه نماید. مشاور تبلیغاتی دارای دو خصوصیت اصلی می باشد که در نهایت می تواند مشاوره ای صحیح و علمی را ارائه نماید. آن دو خصوصیت عبارتند از دانش کافی و تجربه لازم. دانش تبلیغاتی مجموعه علومی است که یک مشاور تبلیغاتی فرا گرفته است و بر آنها تسلط دارد. تجربه لازم نیز به واسطه موقعیت شغلی مشاور تبلیغاتی ایجاد می شود به این ترتیب که یک مشاور تبلیغاتی روزانه با تعداد زیادی از کسب و کارهای گوناگون سر و کار دارد و روزانه آن ها را مورد بررسی قرار می دهد. این روند به او کمک می کند تا پس از گذشت زمان نچندان زیاد به بسیاری از تجربیات مفید فروش دست پیدا کند.

کسب و کاری که برای رونق فروش خود به دنبال مشاوره تبلیغاتی می رود باید از یک مشاور تبلیغاتی قوی کمک بگیرد.

 

مشاوره تبلیغاتی و عدم استفاده از توان اجرایی

شرکت های تبلیغاتی معمولا فرایند اجرای تبلیغات را به عهده می گیرند. به این صورت که یک کسب و کار را از جهات مختلف مورد بررسی قرار می دهند و طرحی پویا برای تبلیغات آن کسب و کار طراحی می کنند. به طور معمول نظارت و اجرای طرح نیز بر عهده شرکت های تبلیغاتی می باشد. اما در مشاوره تبلیغاتی به این شکل نیست و در جلسه و یا جلسات متعدد طرحی به مخاطب پیشنهاد می شود و نظارت و اجرای آن به همان کسب و کار واگذار می گردد. البته این نکته قابل توجه می باشد که قطعا توان اجرایی شرکت های مشاور تبلیغاتی بیشتر از توان اجرایی مدیران کسب و کارها می باشد آن هم به دلیل تخصص و تجربه مشاور تبلیغاتی می باشد.

 

 

اگر تمایل به مشاوره با مشاوران تبلیغاتی شرکت تبلیغات شرق را دارید با این شماره تماس بگیرید: ۰۹۳۵۱۸۰۳۰۲۲

لینک مفید

مشاور تبلیغاتی

مشاور تبلیغاتی

مشاور تبلیغاتی

مشاور تبلیغاتی عنوانی شناخته شده در کشورهای صنعتی و توسعه یافته می باشد. اما این عنوان در کشورهای جهان سوم چندان شناخته شده نیست. ما در این مقاله سعی داریم که به معرفی عنوان مشاور تبلیغاتی بپردازیم. معرفی مشاور تبلیغاتی و آشنایی با عنوان آن می تواند برای بسیاری از کسب و کارها مفید باشد و باعث پیشرفت و توسعه ی آنها شود.

مشاور تبلیغاتی چیست؟

مشاور تبلیغاتی مشاوری است که با داشتن دانش تبلیغاتی و خلاقیت لازم جهت جلب بازارهای هدف در کنار کسب و کارهای گوناگون به نقش آفرینی می پردازد. مشاور تبلیغاتی می تواند با کسب کمترین اطلاعات در مورد یک کسب و کار باعث رونق روز افزون درآمد آن کسب و کار شود و یا برای توسعه ی آن برنامه ریزی کند.

همراهی با یک مشاور تبلیغاتی در تجارت می تواند تضمینی برای موفقیت باشد. دانش مشاور تبلیغاتی در زمینه بازار و بازاریابی مزایای زیادی را برای هر تجارت ایجاد می کند. حتی برای راه اندازی یک کسب و کار ، نظرات یک مشاور تبلیغاتی می تواند راه گشا باشد. شاید صاحبان مشاغل وقت کافی برای محاسبه دقیق بازار نداشته باشند و نتوانند تحقیقات گسترده ای در زمینه ی بازاریابی انجام دهند. یا اینکه تبلیغات و شاخه های مختلف آن را نشناسند. اینجا نقش مشاور تبلیغاتی پر رنگ تر می شود.

تبلیغات و بازاریابی مانند بسیاری از رشته های علمی نیاز به تخصص و تجربه دارد. با پیشرفت علم و توسعه تجارت در سطح جوامع بشری دیگر نمی توان به روش های فروش سابق تکیه کرد و تجارت خود را با اتکا به آنها ادامه داد. دانش و تجربه مشاور تبلیغاتی در زمینه تبلیغات و بازاریابی دانشی تخصصی می باشد که مانند تخصص های دیگر می تواند بسیار مفید و پر فایده باشد. صاحبان مشاغل زمان کافی برای یادگیری تمام امور تبلیغاتی ندارند پس مراجعه به مشاور تبلیغاتی برای مشاغل ، مانند مراجعه بیماران به پزشک است. ممکن است هر بیمار در یک یا چند رشته متخصص باشد اما تخصص او ارتباطی به بیماری و شناخت مکانیسم بدن ندارد و وقتی احساس بیماری کند به متخصص آن رجوع می کند.

در دنیایی که پیشرفت آن سرعتی حیرت آور دارد نمی توان چشم بسته و بدون راهنما کاری را انجام داد. فرض کنید کسب و کاری به موضوع گسترش کسب و کارها توجه نکند و شیوه های سنتی خود را برای جذب مشتری ادامه دهد؛ آنوقت روز به روز مشاغل هم سوی با او متولد می شوند رشد می کنند و بخشی از بازار را به اختیار خود می گیرند. حالا او می ماند و کاهش فروش روز افزون فرض کنید ۱۰ سال بعد چه حادثه ای برای این کسب و کار پیش می آید. اگر ما آینده ۱۰ ساله هر کسب و کاری را پیش بینی نکنیم احتمال ورشکستگی ما افزایش پیدا می کند. دقیقا مانند رانندگی کردن در شب. هر میزان که دید شما نسبت به جاده کمتر باشد و از آنطرف سرعت شما افزایش یابد ، احتما تصادف برای شما بیشتر می شود.

چرا برای تبلیغات بابد از مشاور تبلیغاتی استفاده کنیم

استفاده از مشاور تبلیغاتی برای کسب و کارهایی که مشتریان خود را از طریق تبلیغات به دست می آورند کاملا ضروری می باشد. حتی کسب و کارهایی که به شیوه های سنتی کار می کنند و سابقه ی آنها برایشان مشتری می آورد اگر به توسعه کسب و کار خود فکر می کنند باید از مشاور تبلیغاتی استفاده کنند.

در کشور ما ایران بسیاری از صاحبان کسب و کارها دید خوبی نسبت به تبلیغات ندارند. اصلی ترین دلیل آن را می توان عدم بازدهی تبلیغات دانست به این معنا که اکثر صاحبان کسب و کار در کشور ما حداقل یک مرتبه تبلیغات را برای کسب و کار خود تجربه کرده اند اما نتیجه ی مناسبی در بر نداشته است. خب واضح است که تبلیغات نیاز به تخصص خاص خود را دارد و اگر تبلیغات به شیوه های اصولی انجام نپذیرد آن نوع از تبلیغات محکوم به شکست است. تفاوتی ندارد که کسب و کار بزرگ باشد یا کوچک ، محلی باشد یا جهانی به طور کلی تبلیغات می تواند فروش هر نوع کسب و کاری را متحول کند. شرط آن این است که تبلیغات به شیوه های علمی آن انجام پذیرد. اگر اندکی با دقت به کسب و کارهای بزرگ جهانی نگاه کنیم متوجه می شویم که آنها موفقیتشان را مدیون تبلیغات هستند و از طرفی هنوز هم تبلیغات بسیار گسترده ای انجام می دهند. شاید خیلی ها فکر کنند که شرکت های موفق و بزرگی مانند مایکروسافت دیگر نیاز به تبلیغات ندارد زیرا که همه آن را در جهان می شناسند. اما گسترده ترین نوع تبلیغات در تمام انواع آن هنوز هم که هنوز است توسط همین شرکت ها انجام می شود. مثلا کمی با دقت به میزان تبلیغات شرکتی مانند پپسی توجه کنید.

پس تبلیغات قطعا مؤثر است و تاثیر آن نیز قابل توجه می باشد. تمام کسب و کارها باید از تبلیغات استفاده کنند و تنها راهی که باعث می شود تبلیغات به شیوه های علمی آن انجام پذیرد و بازدهی بالایی داشته باشد ، استفاده از مشاور تبلیغاتی است.

اگر تمایل به مشاوره با مشاوران شرکت تبلیغات شرق را دارید با این شماره تماس بگیرید: ۰۹۳۵۱۸۰۳۰۲۲

لینک مفید

طراحی لوگو

طراحی لوگو | مشاور تبلیغاتی

طراحی لوگو

طراحی لوگو | لوگو چیست؟

طراحی لوگو | لوگو یا نشانه چیزی است که از دیرباز برای بیان کردن یک مفهوم بکار برده می شده. اولین مفهومی را که بشر قبل از اختراع خط انتقال داده است توسط نشانه ها بوده است. انسان توانسته است با نشانه های مختلف مفاهیم گوناگونی را انتقال دهد تا جایی که با کنار هم قرار دادن این نشانه ها مفاهیم طولانی تری را به دیگران انتقال داده است.

طراحی لوگو | لوگو همان نشانه است. نشانه ای از شما و شرکت شما ، نشانه ای که شرکت و خدمات شما را به دیگران معرفی می کند. بسیاری داشتن یک لوگو را برای هر مجموعه ای ضروری می دانند زیرا در هر کجا که لوگوی شما نصب شود؛ معرف مجموعه و خدمات شماست و دیگر جایی برای نوشته های فضا پر کن باقی نمی ماند. به طور مثال به حضور شرکت های بزرگی چون Microsoft در نمایشگاه ها توجه کنید. صرفا لوگو نمایش داده می شود و این اسم و نشان بیانگر ماهیت شرکت بزرگی چون Microsoft است.

طراحی لوگو | لوگو مانند ردپا در هرکجا که شما حضور داشته باشید؛ اثری از شما برجا می گذارد و مشتریان را به سوی شما می کشاند.

طراحی لوگو | به طور خلاصه می توان گفت: «لوگو نشانه و یا علامت گرافیکی است که توسط سرمایه داران تجاری ، موسسات و حتی اشخاص حقیقی ، برای متمایز کردن خود از دیگران در دید عموم ، استفاده می شود».

طراحی لوگو | لوگو یا تماما گرافیکی است (سمبل یا آیکون) و یا از نام تجاری سازمان یا موسسه تشکیل شده است (لوگو تایپ یا ورد مارک).

طراحی لوگو | لوگو یا نشانه همان علامتی است که در دل خود نماینده مفهوم چیز دیگری است. نشانه ها برای بیان مفاهیم بزرگ در دل عناصری کوچک بکار برده می شوند. نشانه های تصویری بهترین و مناسب ترین نوع نشانه برای انتقال مفهوم خاص در میان جمعیت کثیری از آدم ها با زبان ها و فرهنگ های مختلف است. وقتی زبان مشترک از بیان مفهومی خاص قاصر می گردد؛ نشانه های بصری و تصویری ، جای خود را باز کرده و مناسب ترین عنصر برای انتقال مفاهیم می گردند. با آنکه هزاران سال از تمدن بشر گذشته است و زبان ها ، فرهنگ ها ، خط و… بسیاری در سراسر دنیا پدید آمده اند ، اما زمانی که صحبت از زبان مشترک و واحد به میان می آید؛ تنها نشانه ها و زبان های تصویری هستند که کارگشا می گردند.

طراحی لوگو | کاربردهای نشانه(لوگو)

همانطور که در مبحث تعریف نشانه اشاره شد ، آنجا که زبان قاصر از برقراری ارتباط است؛ علائم ، نشانه ها و عناصر بصری به یاری انسان می آیند. {هدف اصلی نشانه ، انتقال سریع معانی برای هر نوع بیننده است}.

نشانه ها در حوزه ی کاربردی به دو دسته کلی «تجاری و فرهنگی» و «اظهاری» تقسیم بندی می شوند. نشانه های اظهاری ، برای بیان و اظهار مطلبی با اجتناب از نوشتن یا گفتن آن به کار می روند ، مثلا برای راهنمایی کردن به مکانی ، یا برای توضیحات به هر نوع از مخاطب (با زبان و فرهنگ غیر یکسان) برای منع از کاری بدون نوشتن یا گفتن آن و… . و این انتقال و بیان مفاهیم ، در این نوع کاربرد ، معمولا مختصر ، موجز و به سرعت اتفاق می افتد.

نشانه های تجاری برای ثبت نام و ایجاد هویت بصری برای گروهی از فعالین تجاری استفاده می گردد و نشانه ی حضور و ماندگاری یک موسسه یا کمپانی در حوزه فعالیت خود می باشد. نشانه های فرهنگی که در همین حوزه آن ها را تقسیم بندی کردیم؛ برای بیان رویداد یا حادثه ای فرهنگی بکار برده می شوند. مثلا نشانه بزرگداشت فارابی و نشانه هایی از این دست که ضمن تعلق به یک گروه از فعالیت در حوزه خاص (برگزاری بزرگداشت فارابی) استفاده تجاری نیز از آن نمی گردد.

در مجموع نشانه های تجاری و فرهنگی اختصاصی محسوب می شوند. اما نشانه های اظهاری از عامیت بیشتری برخوردار می باشند.

طراحی لوگو | لوگوی خوب باید چه خصوصیاتی داشته باشد؟

لوگوی خوب باید ساده باشد: لوگوها را نباید پیچیده کرد. دلیل خلق لوگو این است که به راحتی و در نخستین نگاه با مخاطب ارتباط برقرار کند و بدون پیچیدگی بیانگر مفهوم اصلی آن باشد.

لوگوی خوب باید متفاوت باشد به گونه ای که میان انبوهی از هزاران لوگو کاملا متمایز جلوه کند.

لوگوی خوب باید قابلیت استفاده در گونه های مختلف تبلیغات را داشته باشد. باید همان کارایی ، جذابیت ، و اثر بخشی را نه تنها در تبلیغات چاپی بلکه در تبلیغات محیطی ، وب سایت ، مجله ، روزنامه ، ست اداری ، ویدئو و دیگر شیوه های تبلیغاتی داشته باشد.

لوگوی خوب باید درخور نوع کسب و کار و هدفی که از آن انتظار می رود ، باشد و باید از لحاظ دیداری دلنشین به نظر آمده و راحت با مخاطب ارتباط برقرار کند.

لوگوی خوب باید بازار هدف خود را در نظر داشته باشد و طیف مخاطبین خود را کاملا بشناسد.

لوگوی خوب نباید مخاطبان را در شناخت برند مربوطه سردرگم کند.

لوگوی خوب باید رابطی میان شرکت و مخاطبان آن باشد و بتواند دید و سلیقه مخاطب خود را به شیوه ای منحصر به فرد با زبان گرافیکی در آن لحاظ کرده باشد.

لوگوی خوب باید در ذهن بماند به نحوی که حتی با یک بار دیدن ، بتوان آن را شناخت و معرف آن به افراد دیگر بود.

لوگوی خوب باید در هر زمان و دوره ای خوب به نظر آید. لوگوی خوب نشان برندی است که هدف اصلی آن ماندگاری است. پس نباید نیازی به تغییر آن در دوره های مختلف زمانی احساس شود.

طراحی لوگو | اصول طراحی لوگو

طراحی لوگو | کارهای مقدماتی جزء ضروریات است:

طرح اولیه که به صورت دستی روی کاغذ طراحی می شود اولین و مهم ترین مرحله در طراحی یک لوگوی تاثیر گذار است. این طرح ها می توانند شامل نقاشی های ساده ای باشند که با خودکار یا مداد روی کاغذ طراحی می شود و یا در برنامه های طراحی وکتور مثل ایلوستریتور رسم شوند.

کار خود را با کشیدن ۲۰ الی ۳۰ طرح اولیه یا ایده آغاز کنید و سپس از بین آن ها و یا ترکیب چند ایده به ایده ی اصلی دست پیدا کنید. در صورتی که هیچ یک از این طرح ها به شما کمک نکرد طرح های دیگری رسم کنید (به مرحله ی بعدی نروید).

یک طراح حرفه ای در مقایسه با دیگر بخش های طراحی زمان بیشتری صرف این مرحله از کار می کنند.

طراحی لوگو | تعادل:

تعادل در طراحی لوگو امر بسیار مهمی است. زیرا که ذهن ما به طور طبیعی در صورتی طراحی را دلپسند و جذاب ارزیابی می کند که آن طرح متعادل و دارای تقارن باشد. با حفظ تعادل میان طرح های گرافیکی ، رنگ ها و سایر عناصر در هر طرف طرح ، یک لوگوی متعادل طراحی کنید. هرچند گاهی می توان قانون تعادل را شکست ، اما به یاد داشته باشید لوگوی شما را انبوهی از مردم می بینند نه فقط کسانی که دیدن این لوگو برایشان خوش آیند است و آن را به عنوان یک اثر هنری بی نظیر تلقی می کنند. بنا بر این طراحی یک لوگوی متعادل یکی از اصول مهم طراحی لوگو است.

طراحی لوگو | سایز:

وقتی وارد مبحث طراحی لوگو می شویم ، سایز اهمیت ویژه ای پیدا می کند. یک لوگو باید در هر سایز و اندازه ای زیبا و خوانا باشد. یک لوگو در صورتی تاثیر گذار خواهد بود که هنگامی که سایز آن بیش از اندازه کوچک شود ، مثلا برای استفاده روی پاکت نامه یا سربرگ ، باز هم کیفیت و زیبایی خود را حفظ کند. همچنین هنگامی که در قالب های بزرگتر مثل پوستر و بیلبورد و قالب های الکترونیکی مثل تلویزیون و وب مورد استفاده قرار می گیرد نیز از همان شکل و شمایل و کیفیت اولیه برخوردار باشد.

طراحی لوگو | استفاده ی هوشمندانه از رنگ:

تئوری رنگ بسیار پیچیده است ، اما طراحانی که اصول آن را درک کرده اند قادر به استفاده از مزایای آن در طراحی های خود هستند. اصولی که باید آن ها را به یاد بسپارید عبارتند از:

– از رنگ هایی استفاده کنید که در چرخه ی رنگ به هم نزدیک هستند. مثلا برای پالت رنگ گرم از رنگ های قرمز ، نارنجی و درجات مختلف زرد استفاده کنید.

– از رنگ های خیلی روشن استفاده نکنید چون این رنگ ها به سختی دیده می شوند.

– لوگو باید در رنگ های سیاه ، سفید و خاکستری و همچنین در رو رنگ نیز زیبا و جذاب به نظر برسد.

– گاهی شکستن قوانین مانعی ندارد ، فقط مطمئن شوید دلیل قانع کننده ای دارید. دانستن اینکه رنگ ها چگونه باعث برانگیخته شدن احساسات و حالات مختلف می شوند نیز اهمیت زیادی دارد. برای مثال رنگ قرمز می تواند حالت عصبانیت ، عشق ، هیجان ، استحکام و توانایی را القا کند.

این نکته را به یاد داشته باشید که شما می توانید انواع رنگ ها را با هم ترکیب کنید و رنگی را به دست آورید که حس اصلی ای که برند باید به بیننده منتقل کند را در طرح ایجاد کنید. استفاده از رنگ های خاص و تک یکی دیگر از ایده های موثر است. برخی برند ها با رنگ خاص و منحصر به فرد خود قابل تشخیص و شناسایی هستند.

طراحی لوگو | سبک طراحی باید متناسب با کمپانی باشد:

شما می توانید از سبک های طراحی مختلف برای طراحی لوگو استفاده کنید و برای پیدا کردن سبک مناسب باید اطلاعاتی درباره مشتری و برند داشته باشید.

در حال حاضر گرایش طراحان لوگو به سمت سبک web 2.0 یعنی لوگوهای با نمای سه بعدی است که دارای گرافیک های برجسته ، گرادیانت و سایه هستند.

این سبک برای یک وب سایت web 2.0 و یا یک کمپانی تکنولوژیکی مناسب است ، اما ممکن است برای سایر برندها تا این اندازه تاثیر گذار نباشد.

قبل از شروع کار درباره مشتری خود و مخاطبان او تحقیق کنید. این به شما کمک می کند از همان ابتدا بهترین سبک طراحی را تشخیص دهید و از دوباره کاری های متعدد جلوگیری کنید.

طراحی لوگو | تایپو گرافی یک عامل مهم:

انتخاب فونت و سایز مناسب برای لوگو سخت تر از آن چیزی است که فکر می کنید. اگر طرح لوگوی شما شامل متن باشد که این متن جزئی از لوگو و یا تگ لاین باشد ، به زمان زیادی برای مرتب سازی و دسته بندی انواع مختلف فونت و آزمایش آن ها در طرح ، قبل از گرفتن تصحیح نهایی نیاز خواهید داشت.

سه نکته را هنگام انتخاب فونت برای لوگو در نظر داشته باشید:

– از به کاربردن فونت هایی که رواج زیادی دارند اجتناب کنید. چون باعث می شود طرح غیر حرفه ای و آماتور به نظر برسد.

– مطمئن شوید وقتی سایز فونت کوچک می شود متن آن هنوز خوانا است. خصوصا در مورد فونت های اسکریپت.

– یک فونت کافی است و از به کاربردن دو فونت مختلف در یک طرح اجتناب کنید.

سعی کنید برای طرح خود از یک فونت سفارشی استفاده کنید. هرچه فونت اصیل تر باشد طرح را خاص تر می کند. از لوگو های موفق که در آن ها از فونت سفارشی استفاده شده است yahoo , twitter را می توان نام برد.

طراحی لوگو | به رسمیت شناختن است:

نکته ی اصلی در طراحی یک لوگو به رسمیت شناختن و شناساندن یک برند است. خب شما چگونه این هدف را بر آورده می کنید؟ این موضوع مورد به مورد متفاوت است ، اما هدف از طراحی یک لوگو این است که متوسط افراد یک جامعه آن برند را به یاد بسپارند. از این نمونه لوگو می توان لوگوی McDonalds , Pepsi , Nike را نام برد. با یک نگاه اجمالی به این لوگو ها می توانید آن ها را بلافاصله تشخیص دهید.

کلید طراحی یک لوگوی محبوب و رسمی که به سرعت شناخته شود ، ترکیب همه ی عناصری است که در این نوشته از آن ها صحبت شد یعنی سایز ، سبک ، رنگ ، تایپوگرافی و اصالت. نادیده گرفتن هریک از این موارد در طول فرایند طراحی کیفیت طرح نهایی را دچار خدشه می کند ، پس هم اکنون طرح خود را بررسی کنید و ببینید آیا مطابق این معیارها هست؟

یک آزمایش سریع مشخص می کند آیا لوگوی شما به اندازه لازم و کافی قابل شناخته شدن هست یا نه. برای این کار لوگو را جلوی یک آینه قرار دهید و ببینید لوگو در این حالت هم قابل تشخیص هست یا نه؟. به یاد داشته باشید که لوگو ها در دنیای واقعی در معرض دید مخاطبان قرار دارند ، مثلا روی اتوبوس و بیلبورد. بنابر این شما باید قبل از ارائه لوگو به مشتری آن را از زوایای مختلف در معرض دید قرار دهید تا ببینید به راحتی قابل تشخیص هست یا نه؟.

طراحی لوگو | از متفاوت بودن نهراسید:

برای برنده شدن در یک رقابت باید به خود به عنوان یک طراح که دارای یک سبک خاص و منحصر به فرد است اطمینان و اعتماد داشته باشید. بجای کپی و تقلید از یک سبک ، یک طرح دیگر ابداع کرده و بین انبوهی از طراحان برجسته باشید. از کار روی برنامه و نرم افزاری که برای طراحی استفاده می کنید لذت ببرید ، طرح خود را دائما تغییر دهید تا زمانی که احساس کنید به نتیجه ی مطلوب دست پیدا کرده اید.

طراحی لوگو | ساده طراحی کنید:

هرچه لوگو ساده تر طراحی شود راحت تر قابل تشخیص است. برای مثال لوگوی Nike یکی از ساده ترین لوگو های دنیاست که در عین حال به راحتی قابل شناسایی و تشخیص است.

طراحی لوگو | از افکت ها استفاده کنید:

نرم افزارهای گرافیکی دارای ابزارهایی قدرتمند و فیلترهای متعدد هستند که شما می توانید از آن ها در طراحی لوگوی خود استفاده کنید ، اما فراموش نکنید که نباید در این کار زیاده روی کرد.

طراحی لوگو | توسعه ی یک طرح:

برای تولید پی در پی لوگو های با کیفیت ، باید فرایند طراحی یا خط مونتاژ خود را بهبود و گسترش دهید. این فرایند شامل مراحل زیر است:

– تحقیق و جستجو.

– بارش مغزی و تولید ایده.

– کشیدن طرح های اولیه.

– بهبود و ارتقای طرح های وکتورد.

– ارسال طرح برای مشتری.

– حذف یا اضافه کردن آنچه که مشتری می خواهد.

– نهایی سازی و تکمیل طرح و ارسال آن برای مشتری.

هرچند ممکن است بخواهید دستور العمل را کمی تغییر بدهید. اما این مراحل را در طراحی هر لوگو دنبال کنید. این به شما کمک می کند که کارتان ساده تر شده ، کار هدفمند و سازمان دهی شده بماند ، تمرکز روی قسمت هایی که لازم است از بین نرود و بهترین کیفیت و منسجم ترین نتایج را به دست آورید.

طراحی لوگو |استفاده از طرح های دیگر برای الهام گرفتن:

قانون آخر برای طراحی یک لوگوی تاثیرگذار بسیار ساده است. از طرح های دیگر طراحان کپی برداری نکنید این درحالی است که الهام گرفتن از آثار طراحان دیگر توصیه می شود.

شما می توانید از گالری های آنلاینی که وجود دارد برای کسب ایده های جدید استفاده کنید. استفاده از این وب سایت ها ممنوع نیست ، اما توصیه می شود کار را از طراحی یک طرح اولیه آغاز کنید و آن را گام به گام کامل کنید تا یک طرح اصیل خلق کنید.

لینک های مفید:

آرم کده

شرکت طراحی

طراحی سایت

طراحی سایت | مشاور تبلیغاتی

طراحی سایت

طراحی سایت | چرا برای کسب و کار خود نیاز به طراحی سایت داریم؟

طراحی سایت | امروزه مردم برای پیدا کردن و مقایسه خدمات و یا محصولات دلخواهشان به سراغ اینترنت می روند.

طراحی سایت | اینترنت تبدیل به یک روش کارآمد برای مشتریان شده است که به طور روزمره و در تمام ساعات شبانه روز به بررسی محصولات و خدمات می پردازند و به سادگی آنها را با هم مقایسه می کنند.

طراحی سایت | با گسترش اینترنت روز به روز بر تعداد افرادی که از آن استفاده می کنند افزوده می شود و این افزایش استفاده از اینترنت ، صاحبان کسب و کارهای مختلف را ملزم کرده است که حضور خود را در این بستر ارتباطی نشان دهند و خود را به مشتریان بیشتری معرفی کنند.

طراحی سایت | عدم حضور یک کسب و کار در صورت حضور رقبا در این عرصه به معنای از دست دادن مشتریان است.

 

طراحی سایت | مزایای طراحی سایت و حضور در فضای اینترنت

دفتر ۲۴ ساعته – دفتر شما همیشه باز است حتی اگر شرکت شما تعطیل باشد.

طراحی سایت | صرف زمان برای پاسخ گویی به مشتری

روزانه چه مقدار وقت صرف پاسخگویی به مشتری می کنید؟ سایت شما می تواند به تمام سوالات مشتریانتان جواب دهد و آنها را به خوبی راهنمایی کند.

طراحی سایت | همه ی هدف یک وب سایت ، تجاری نیست.

بسیاری از وب سایت های شخصی برای بهبود فعالیت حرفه ای و ارتباط با مخاطبین تاسیس شده اند و بخشی از آنها صرفا وظیفه اطلاع رسانی را به عهده دارند و بسیاری از سایت ها بدون در نظر گرفتن منافع تجاری در زمینه فرهنگ فعالیت می کنند.

طراحی سایت | وب سایت یک بازاریاب ۲۴ ساعته می باشد.

موتورهای جستجو کاری می کنند که وب سایت شما تبدیل به یک بازاریاب ۲۴ ساعته شود. اینکه یک سایت چه تعداد بازدید کننده داشته باشد بستگی به عوامل مختلفی دارد اما در بدبینانه ترین شرایط یک وب سایت روزانه بین ۱۰ تا ۲۰ بازدید کننده دارد و در خوشبینانه ترین شرایط این عدد به چندین هزار بازدید در روز می رسد!

طراحی سایت | تجارت مجازی

توجه به این نکته لازم است که بدانیم بسیاری از کسب و کارهای موفق در دنیای اینترنت ، هیچ گونه تشکیلاتی بجز یک وب سایت ندارند و مشتریان خود را صرفا از دنیای مجازی پیدا می کنند. معمولا این کسب و کارهایی که به طور حرفه ای وارد دنیای اینترنت شده اند بسیار هم سودآور هستند زیرا مشتریانی که آنها دارند محدود به هیچ منطقه ی جغرافیایی ای نیستند و در تمام ساعات شبانه روز کسب و کار آنها فعالیت می کند. در حال حاضر یک سوم از مردم جهان از اینترنت استفاده می کنند.

طراحی سایت | ایده های جدید در بازاریابی

اگر شما ذهن خلاقی دارید و ایده های جدید و متفاوتی ارائه می دهید بهترین بستر برای آزمودن ایده هایتان اینترنت است. زیرا در فضای اینترنت تبلیغات بسیار ارزان قیمت است و شما با اندکی هزینه می توانید ایده های بزرگی را آزمایش کنید. دو عنصر هزینه بر ، در دنیای حقیقی وجود دارند که در اینترنت خبری از آنها نیست اول چاپ و دوم حمل و نقل که با کم کردن هزینه های این دو عنصر در ارائه ی ایده های نو به دنیای بازاریابی ، شما می توانید بسیاری از طرح های در ذهن خود را عملی کنید و بازخورد آن را خیلی سریع ببینید. به طور مثال شما فقط با فشردن کلید ماوس می توانید هزاران ایمیل را به مشتریان خود ارسال کنید بدون اینکه حتی ۱ ریال برای آن هزینه کنید. معرفی محصولات جدید به مشتریان قدیمی یکی از کارآمد ترین و مطمئن ترین روش های بازاریابی است.

طراحی سایت | در دسترس بودن

ایجاد وب سایت به کسب و کار شما این امکان را می دهد که همیشه در دسترس مشتریان خود باشید. وقتی شما در تمام ساعات شبانه روز و در هر مکان کنار مشتری خود باشید چند مزیت برای شما به وجود می آید:

۱- مشتری به شما اعتماد پیدا می کند.

۲- رقبایی که در دسترس مشتری نیستند را کنار می زنید.

۳-مشتری از تولیدات و خدمات جدید و یا شیوه های نوین فروش شما مطلع می شود.

۴- امکان رقابت در بازارهای رقابتی برای شما فراهم می شود.

۵- فرایند خرید دردسترس ، کار را برای مشتری آسان می کند و به طور معمول هر کسی آسانترین راه را انتخاب می کند.

زمان تصمیم گیری مشتری برای خرید زیاد نیست. با در دسترس بودن ، شما می توانید بخشی از این زمان تصمیم گیری را به معرفی محصولات خود اختصاص دهید.

 

طراحی سایت | چرا طراحی سایت برای هر تجارت یک ضرورت است؟

آخرین آمار جهانی نشان می دهد تعداد کاربران اینترنتی در ایران ۴۲ میلیون نفر می باشد که این آمار روز به روز بیشتر می شود. شما می توانید برای دیدن آمار دقیق امروز به لینک زیر مراجعه کنید:

www.internetworldstats.com/stats5.htmاین آمار نشانگر این است که ۵۳% جمعیت ایران از اینترنت استفاده می کنند. به جرأت می توان گفت پس از صدا و سیما بزرگترین شبکه رسانه ای در کشور ما اینترنت است. آیا تا به حال به تفاوت بین هزینه ورود به صدا و سیما و هزینه ورود به اینترنت فکر کرده اید؟ و همینطور به میزان زمان حضور خود در هر یک از این دو رسانه اندیشیده اید؟ مثلا هزینه حضور در صدا و سیما به ازاء هر ثانیه چندین میلیون تومان است اما هزینه حضور دائم در اینترنت فقط چند هزار تومان است.

 

طراحی سایت | برای داشتن یک وب سایت چه کارهایی باید انجام داد؟

اولین قدم این است که علت حضور خود در اینترنت را بدانید. همین درک صحیح از توجیه حضور شما در اینترنت می تواند یک کسب و کار کوچک را به یک کسب و کار بزرگ تبدیل کند.

برای به دست آوردن این درک بهترین راه ، مراجعه به سایت رقبایتان می باشد. شما باید ببینید رقبایتان چگونه ، چرا و چقدر در اینترنت حضور دارند. اگر حضور شما توجیهی بیش از توجیه حضور آنها داشته باشد؛ شما در کسب و کار مجازی خود موفق می شوید!

البته این کار را شرکت ما و یا هر شرکت تبلیغاتی دیگری می تواند برای شما انجام دهد و زمینه های حضور شما در فضای اینترنت را بررسی کند. «تبلیغات شرق» این کار را به صورت “رایگان” برای مشتریانش انجام می دهد.

 

طراحی سایت | شرکتی که طراحی سایت خود را به او می سپاریم باید چه خصوصیاتی داشته باشد؟

طراحی سایت یک کار تخصصی است و مهمترین نکته انتخاب یک شرکت متخصص است. حالا باید پرسید چگونه متوجه میزان تخصص آن شرکت شویم؟

۱- اولین مورد سابقه و مشتریان یک شرکت است که دو عامل اصلی حسن شهرت به شمار می آیند.

۲- شرکت های طراحی سایت به دو روش اصلی سایت شما را طراحی می کنند؛ اول اینکه با استفاده از روش های استاندارد برنامه نویسی وب مانند html , css , php , asp , java scriptو…سایتی را برای شما برنامه نویسی می کنند. دوم استفاده از سیستم های مدیریت محتوا که تعدادی نرم افزار ترجمه شده هستند و در کوتاه ترین زمان سایتی را برای شما طراحی می کنند.

سیستم مدیریت محتوا یک راه میانبر نامعتبر است که اشکالات فراوانی برای شما ایجاد می کند ،اما در مورد برنامه نویسی و زبان های معتبر آن می توان گفت این بهترین روش جهانی برای طراحی سایت است که تمام جزئیات حتی رابط گرافیکی سایت به سلیقه ی شما برنامه نویسی می شود و مزایا و برتر بودن این روش نسبت به روش مدیریت محتوا به قدری زیاد است که کتاب های تخصصی در این زمینه نوشته شده است.

به طور خلاصه می توان گفت حتی اگر قیمت طراحی به روش برنامه نویسی بیشتر از سیستم مدیریت محتوا باشد ،باز هم باید روش برنامه نویسی را انتخاب کرد تا هزینه ای که پرداخت می کنید برای شما بازدهی داشته باشد و شما به هدفی که دنبال می کردید دست پیدا کنید.

۳- لازم به ذکر است هرچقدر تخصص یک شرکت در نگارش کدهای برنامه نویسی بالاتر باشد و به استاندارد های طراحی وب بیشتر توجه شود ، رتبه شما در موتورهای جستجو بالاتر می رود که به این فرایند و مجموعی از این تکنیک ها علم seo گفته می شود.

هم اکنون صدها میلیون صفحه وب در فضای اینترنت موجود است و کاربران اینترنت برای پیدا کردن محتوای مورد نظر خود از موتورهای جستجو استفاده می کنند (تقریبا ۹۸% کاربران) و این نکته باید بسیار مورد توجه قرار گیرد.

۴- شرکتی که استراتژی دارد را انتخاب کنید نه شرکتی که سایت طراحی می کند. اگر شما از شرکت طراحی سایت سوال کنید که پس از طراحی سایت باید چکار کرد دو نوع جواب می شنوید؛

اول اینکه «کار دیگری نیاز نیست» که این بدترین جواب است!

و دوم اینکه «باید طی یک استراتژی منسجم سایت را در فضای اینترنت معرفی کنیم» و این بهترین جواب است زیرا سایتی که طراحی شود و به هیچ کجا معرفی نشود بازدید کننده ای ندارد اما سایتی که طی یک استراتژی منسجم پیش برود روز به روز بر تعداد بازدید کنندگان آن افزوده می شود.

 

طراحی سایت | هزینه طراحی سایت به چه عواملی بستگی دارد؟

۱- هزینه دامنه ای که می خواهید ثبت کنید مثل www.yourname.com

۲- هزینه ی «هاست» و یا میزبان وب شما؛ یعنی همان فضایی که از اینترنت خریداری می شود تا وب شما بر روی آن قرار بگیرد.

۳- هزینه برنامه نویسی و طراحی.

معمولا افراد از این قیمت ها اطلاع دقیقی ندارند و شرکت های طراحی از این نقطه ضعف استفاده می کنند. راه حل آن هم این است که شما قیمت شرکت های مختلف را با هم مقایسه کنید مطمئن باشید نتایج خوبی به دست می آورید.

به نمونه کار شرکت ها نگاه کنید و خودتان درباره قیمت آنها قضاوت کنید.

 

طراحی سایت | طراحی سایت چقدر زمان می برد؟

این هم نکته ی بسیار مهمی است. به شرکت هایی که به شما وعده چند روز و چند هفته می دهند اعتماد نکنید. زیرا طراحی سایت فقط گرافیک و کد نویسی نیست. هر چقدر زمان کمتر بشود بازدهی و کیفیت آن ضعیف تر می شود.

گاهی اوقات شرکت ها برای پایین آوردن زمان طراحی ، چند سایت با کیفیت طراحی می کنند و برای تمام مشتریان از همان سایت های آماده استفاده می کنند. با این کار مشکل بالا پیش نمی آید اما این روش هم معایب خاص خود را دارد؛ مثلا سایت همانی نمی شود که مد نظر شما بوده است ، دقیقا مثل تفاوت خرید لباس آماده و یا سفارش آن به خیاط !

زمان طراحی سایت رابطه مستقیم با انتظار شما از سایت دارد ، شاید سایت آماده و یا سایت با طراحی سیستم مدیریت محتوا برای بسیاری از افراد مناسب باشد و نیازی به برنامه نویسی و کد نویسی نباشد. شرکتی که بتواند کار را متناسب با نیاز مشتری طراحی کند شرکت مناسبی است. هزینه و زمان باید متناسب با انتظار مشتری از سایت تعیین شود. به طور معمول یک سایت خوب و یا عالی بین یک تا سه ماه زمان می برد.

 

طراحی سایت | فرق طراحی سایت داینامیک و استاتیک چیست؟

خیلی از سایت ها درباره این پرسش جوابی را بیان کرده اند اما اگر شما یک سرچ مختصر درباره ی همین پرسش انجام دهید می بینید که با جواب های زیادی روبرو می شوید و این جواب ها بسیار با هم متفاوت هستند.

اصلی ترین تفاوت بین قیمت این دو است و بیان آن توسط شرکت های طراحی سایت به همین دلیل است که شما را متقاعد کنند حتما باید وب سایت داینامیک داشته باشید و اصل این پرسش و پاسخ ها به اینجا بر می گردد. در صورتی که برخی از کارها نیاز به سایت داینامیک ندارند و استفاده از سایت استاتیک نیاز آنها را برآورده می کند در حالی که هزینه ی بسیار کمتری پرداخت کرده اند.

پس حواس خود را جمع کنید و طبق نیاز خودتان سفارش دهید حتی در برخی از این شرکت ها به این جمله برخورد کردم که نوشته بودند «تا اطلاع ثانوی سایت استاتیک طراحی نمی کنیم!!!»

مثلا یک نمایشگاه مثل نمایشگاه میز و مبل و صندلی می تواند یک سایت استاتیک داشته باشد که به وسیله ی آن محصولاتش را به مشتریانش معرفی کند و هر دو ماه یک بار اطلاعات سایت را بروز رسانی کند و هزینه ای در حدود ۱۰ تا ۵۰ هزار تومان پرداخت کند که قطعا مقرون به صرفه است.
اما تفاوت فنی استاتیک و دینامیک

سایت های استاتیک سایت هایی ایستایی هستند که تمام تغییرات آن در زمان طراحی انجام می شود و استایل آن طبق همان محتوای موجود تنظیم شده است در صورتی که سایت های داینامیک به تغییرات واکنش نشان می دهند و با هر تغییری که در آنها ایجاد شود استایل آنها نیز با آن تغییرات تغییر می کند.

این دو از نظر برنامه نویسی بسیار با هم متفاوت هستند و همین باعث شده است که اختلاف قیمت آنها زیاد باشد.

به طور مثال اگر یک سایت داینامیک از کاربران خود نظر بخواهد؛ می تواند آن نظر را در همان لحظه به انتهای صفحه خود اضافه کند و بقیه ی اشیاء صفحه نیز به آن تغییر واکنش نشان می دهند و در نهایت سایت استایل اصلی خود را حفظ می کند. حتی اگر تعداد نظر ها به چند هزار عدد برسد بازهم استال سایت فرم اصلی خود را حفظ می کند و تمام نظرها نمایش داده می شود.

اما سایت استاتیک این کار را نمی تواند انجام دهد و برای این کار باید در زمان بروز رسانی نظرات کاربران را به استایل صفحه اضافه کند و شاید فاصله ی هر بروز رسانی بین یک تا چند هفته باشد.

حذف تبلیغات

حذف تبلیغات

حذف تبلیغات

حذف تبلیغات ؛ مقاله ی پیش رو در مورد حذف انواع تبلیغات و معایب و منافع آن است.

در دنیای امروز با افزایش مشاغل و متعدد شدن اصناف بازار ، رقابتی بین تولید کنندگان و عرضه کنندگان محصولات و خدمات بوجود آمده است. تجارت در این شرایط مستلزم جذب مشتریان بیشتر و پیشی گرفتن از رقبای تجاری است. تبلیغات به تمام اشکالی که وجود دارد همه ابزاری برای رقابت در این بازار گسترده است. تولید کنندگان و عرضه کنندگان محصولات و خدمات در این بازار سعی می کنند که به وسیله تبلیغات مشتریان بیشتری را برای خود به دست آورند و سهم بیشتری از بازار فروش را در دست بگیرند.

تولید کنندگان و عرضه کنندگان خدمات نمی توانند در واحد تجاری خود بنشینند و منتظر آمدن مشتری بمانند. وقتی تعداد تولید کنندگان و عرضه کنندگان زیاد می شود باید مشتری را به سمت خود کشید. امروزه اگر تجارتی ، از تبلیغات و ابزارهای متنوع آن استفاده نکند نمی تواند در عرصه تجارت موفق باشد. به عبارتی دیگر موفقیت در تجارت امروز وابسطه به تبلیغات صحیح و گسترده است.

افزایش روز افزون تبلیغات گسترده و وسیع برای مخاطبان و مشتریان مشکلاتی را بوجود آورده است. مخاطبان تبلیغات گسترده از برخی تبلیغات احساس نا رضایتی می کنند و به دنبال روشی برای حذف تبلیغات می گردند. در این مقاله می خواهیم معایب و محاسن حذف تبلیغات را بررسی کنیم.

به این مطلب اشاره شد که افزایش روز افزون حجم تبلیغات باعث شده است که مخاطبان به دنبال حذف تبلیغات بگردند. این مطلب به ما می فهماند که تبلیغاتی از این قبیل نه تنها در روند فروش موثر نیست بلکه اثر معکوس دارد و مخاطب را از خرید پشیمان می کند. مخاطب زمانی دنبال حذف تبلیغات می گردد که تمایلی به آن محصول یا کالا و تبلیغات آن ندارد. شاید آن کالا مورد نیاز او باشد اما این سبک از تبلیغات اورا مجبور کرده است که به دنبال حذف تبلیغات بگردد.

حذف تبلیغات در مورد تبلیغات پیامکی بیشتر به چشم می خورد و آنچه که امروزه به عنوان تبلیغات کلافه کننده برای مخاطبان مطرح است تبلیغات پیامکی می باشد. حذف تبلیغات در این حوزه بسیار شایع است به صورتی که اپراتورهای تلفن همراه برای این کار راهکاری را اندیشیده اند و مشتریان آنها در هر زمان که بخواهند می توانند با فرایندی خاص حذف تبلیغات را در مورد خط خود اعمال نمایند.

حذف تبلیغات چرا بیشتر در مورد تبلیغات پیامکی اتفاق می افتد؟ جواب این سوال روشن است زیرا که تلفن همراه اصلی ترین وسیله ای است که بیشتر اوقات همراه مخاطبان است و کاربری آن به طوری طراحی شده است که دائما باید همراه باشد. شرکت های تبلیغاتی از این موضوع سوء استفاده می کنند و بیشتر تبلیغات خود را بر روی این وسیله ی همراه متمرکز می کنند. حالا تصور کنید که مخاطب این وسیله را برای کاربری دیگری همراه خود دارد و در عین حال با حجم وسیعی از تبلیغات غیر مفید در آن مواجه می شود. خب کاملا طبیعی است که مخاطب در اینجا به دنبال راهی برای حذف تبلیغات بگردد.

در مورد رسانه های تبلیغاتی دیگر نیز به همین شکل است. حذف تبلیغات زمانی صورت می گیرد که کاربری هر رسانه ای از حالت عادی آن خارج شود. به طور مثال فرض کنید تبلیغات صدا و سیما افزایش ۵ برابری داشته باشد؛ در اینجا این رسانه دیگر کاربری اصلی خود را از دست می دهد و نمی تواند عرصه ای برای تبلیغات باشد. پس حذف تبلیغات در جایی است که کاربری رسانه از بین برود و روند کار آن رسانه از حالت عادی خارج شود.

در مورد حذف تبلیغات پیامکی فرض کنید که هر کدام از مخاطبان روزانه ۲ یا ۳ پیامک تبلیغاتی مفید دریافت می کردند ، اگر اینطور بود دیگر کسی به حذف تبلیغات پیامکی فکر نمی کرد و آن ۲ یا ۳ پیامک تبلیغاتی هم شانس بیشتری برای جذب مشتری داشتند. این روند توسط کاربران رسانه رابطه ای مستقیم با مدیریت و تصمیم گیری های مدیران رسانه برای پخش تبلیغات دارد.

حذف تبلیغات برای مخاطبان تبلیغ زیان آور است! در بازار رقابتی اگر تبلیغات به صورت صحیح و طبق اصول آن انجام شود به مخاطبان این امکان را می دهد تا برای خرید محصول مورد نظر خود از بین چندین محصول مشابه با کیفیت ترین آن را انتخاب کنند. حذف تبلیغات در بسیاری از موارد در حالی انجام می شود که مخاطب به تبلیغات و آگاهی از محصولات جدید علاقه دارد اما از حجم آن خسته شده است.

لینک های مفید:

نرم افزار

راهنمای جامع

تبلیغات

تبلیغات

تبلیغات

سلام ، محمدرضایی هستم از تیم مشاوران شرکت تبلیغات شرق، در این مقاله قصد دارم با استفاده از دانش و تجربیات خود در زمینه تبلیغات به بررسی کلی اهمیت تبلیغات و اثرگذاری آن در کسب و کار و افزایش سوددهی در تجارت بپردازم، آیا به راستی تبلیغات باعث افزایش فروش می شود ؟ آیا تبلیغات فقط خرج کردن پول و ریختن آن به جیب شرکت های تبلیغاتی است یا به راستی یک سرمایه گذاری مطمئن با بازده بالا می باشد ؟
سه نکته و گام مهم برای موفقیت در تبلیغات وجود دارد که اجرای صحیح آنها در نهایت اثر بخش بوده و نتیجه آن رای به لزوم تبلیغات در تجارت می دهد.
اولین و ساده ترین تعریف برای تبلیغات معرفی محصول یا خدمت به مخاطبان هدف می باشد ، در این تعریف ساده نکته ایی مهم وجود دارد “مخاطبان هدف” ، اولین گام مهم برای موفقیت در تبلیغات تشخیص جامعه هدف مناسب و تمرکز روی آن است ، آیا محصول یا خدمت مورد نظر شما برای همه جامعه مورد نیاز است ؟ یا زنان خانه دار مخاطب شما هستند ، شاید مهندسان عمران ، معماری ، کامپیوتر و یا سایر رشته های فنی مهندسی جامعه هدف شما هستند یا شاید هم با اصناف مختلف در بازار سر و کار دارید ، حالا بعد از تشخیص جامعه هدف نوبت به معرفی(محصول) میرسد، دومین نکته مهم در تبلیغات موفق نوع معرفی محصول یا خدمت می باشد ، تصور کنید به یک فروشگاه بزرگ برای خرید می روید و حالا جلوی یک قفسه می روید برای انتخاب یک محصول با برند های مختلف تصمیم گیری شما چگونه است ؟ اولین انتخاب شما یه نام آشنا که قبلا از محصولات آن استفاده کرده اید می باشد، اما چه چیز می تواند تصمیم شما را برای انتخاب عوض کند ؟ دیدن یک محصول با بسته بندی زیبا و مدرن در کنار یک قیمت مناسب و رقابتی میتواند این ذهنیت را در خریدار ایجاد کند که یک بار محصول شما را امتحان کند.

حالا دو نکته مهم بالا را با جزئیات بیشتری بررسی میکنیم و در نهایت به سراغ نکته سوم می رویم.

انتخاب جامعه هدف مناسب علاوه بر دانستن دقیق قشر خریدار که در بالا گفته شد نیاز به شناخت کافی از میزان نقدینگی مردم در زمان های مشخص دارد که با توجه به شرایط هر جامعه فرق دارد مثلا در ایران در روزهای پایانی ماه و هفته اول هر ماه قدرت خرید مردم بسیار بالاست و در نظر داشتن این نکته از آن جهت حائز اهمیت است که حتی شاید محصول یا خدمت شما ربطی به حقوق ماهیانه هر فرد نداشته باشد ولی در این زمانها که پول نقد در دست مردم زیاد است و قدرت تصمیم گیری برای هزینه کردن بالا می باشد و تصمیم به خرید راحت تر ایجاد می شود ، در بحث زمان مناسب برای بازخورد تبلیغات ، زمانشناسی احتیاج به کالا هم نکته مهمی می باشد مثلا شاید یک تبلیغ در مورد یک محصول یا خدمت خاص در بهار ۵۰ درصد بازده داشته باشد و در زمستان ۹۰ درصد و در تابستان و پاییز زیر ده درصد پس بهتر است با انتخاب زمان مناسب برای تبلیغات بهترین سرمایه گذاری را با پول خود انجام دهیم.

در بحث معرفی چند نکته را همیشه در نظر بگیرید : متفاوت باشید، همیشه سعی کنید با سایر رقبای خود تفاوت داشته باشید و با تکیه بر این وجه تمایز در تبلیغات به یک پیروزی اولیه و البته ناپایدار ! برسید( توضیح این قسمت در نکته سوم)
در تبلیغات یک سری از روش های امتحان پس داده و موفق با عنوان تبلیغات سنتی وجود دارد که همه مشاوران تبلیغاتی در ابتدا آنها را به شما پیشنهاد می دهند و احتمال زیاد بازده مناسبی دارد و شما را راضی می کند ، اما برای بهترین بودن و برای داشتن بالاترین سود باید با ایده پردازان مشورت کنید، ایده پردازان قوی همواره برای شما پیشنهادهای شگفت انگیزی دارند و با ارائه راهکارهای بکر و جدید باعث رونق کسب و کار شما میشوند

نکته سوم و نهایی ، اگر ۲ مرحله بالا به صورت اصولی و صحیح انجام گیرد ، شما موفق به جذب مشتریان زیادی شدید و کسب کارتان به صورت قابل توجه و چشمگیری رونق پیدا کرده است ولی مساله اصلی حفظ این روند می باشد ، نکته مهم در موفقیت این مرحله صداقت در تبلیغات می باشد ، حفظ وجه تمایز ، حفظ کیفیت محصول یا خدمت در یک سطح قابل قبول و کم تغییر، ایجاد نوآوری و تنوع در طی گذشت زمان برای جذب سلایق متنوع و بیشتر و حفظ مشتریان تنوع طلب .

در یک جمله تبلیغات یعنی انتخاب جامعه هدف مناسب ، معرفی و ارائه محصول یا خدمت در قالب متفاوت و جذاب در بازه زمانی مناسب ، حفظ کیفیت سابق و ایجاد تنوع در محصولات جدید که باعث گسترش بازار تجاری شما می شود.

برای سفارش کلیک کنید یا ما تماس بگیرید ۰۹۳۵۱۸۰۳۰۲۲