شکیبا باشید...
طراحی لوگو

طراحی لوگوی تجاری

مشاوره و طراحی لوگوی تجاری و مدرن

اهمیت طراحی لوگوی تجاری
لوگو یا نشانه چیزی است که از دیرباز برای بیان کردن یک مفهوم بکار برده می شده. اولین مفهومی را که بشر قبل از اختراع خط انتقال داده است توسط نشانه ها بوده است. انسان توانسته است با نشانه های مختلف مفاهیم گوناگونی را انتقال دهد تا جایی که با کنار هم قرار دادن این نشانه ها مفاهیم طولانی تری را به دیگران انتقال داده است.
لوگو همان نشانه است. نشانه ای از شما و شرکت شما ، نشانه ای که شرکت و خدمات شما را به دیگران معرفی می کند. بسیاری داشتن یک لوگو را برای هر مجموعه ای ضروری می دانند زیرا در هر کجا که لوگوی شما نصب شود؛ معرف مجموعه و خدمات شماست و دیگر جایی برای نوشته های فضا پر کن باقی نمی ماند. به طور مثال به حضور شرکت های بزرگی چون Microsoft در نمایشگاه ها توجه کنید. صرفا لوگو نمایش داده می شود و این اسم و نشان بیانگر ماهیت شرکت بزرگی چون Microsoft است.

لوگو مانند ردپا در هرکجا که شما حضور داشته باشید؛ اثری از شما برجا می گذارد و مشتریان را به سوی شما می کشاند.

به طور خلاصه می توان گفت: «لوگو نشانه و یا علامت گرافیکی است که توسط سرمایه داران تجاری ، موسسات و حتی اشخاص حقیقی ، برای متمایز کردن خود از دیگران در دید عموم ، استفاده می شود».

لوگو یا تماما گرافیکی است (سمبل یا آیکون) و یا از نام تجاری سازمان یا موسسه تشکیل شده است (لوگو تایپ یا ورد مارک).

لوگو یا نشانه همان علامتی است که در دل خود نماینده مفهوم چیز دیگری است. نشانه ها برای بیان مفاهیم بزرگ در دل عناصری کوچک بکار برده می شوند. نشانه های تصویری بهترین و مناسب ترین نوع نشانه برای انتقال مفهوم خاص در میان جمعیت کثیری از آدم ها با زبان ها و فرهنگ های مختلف است. وقتی زبان مشترک از بیان مفهومی خاص قاصر می گردد؛ نشانه های بصری و تصویری ، جای خود را باز کرده و مناسب ترین عنصر برای انتقال مفاهیم می گردند. با آنکه هزاران سال از تمدن بشر گذشته است و زبان ها ، فرهنگ ها ، خط و… بسیاری در سراسر دنیا پدید آمده اند ، اما زمانی که صحبت از زبان مشترک و واحد به میان می آید؛ تنها نشانه ها و زبان های تصویری هستند که کارگشا می گردند.

سفارش آنلاین طراحی لوگو

پاسخ دهید

Projects

طراحی لوگوی تجاری

by تبلیغات شرق time to read: <1 min
0