تبلیغات باشگاه ورزشی

تبلیغات باشگاه ورزشی از دسته تبلیغات عمومی به حساب می آید زیرا که اکثر افراد جامعه می توانند مخاطب تبلیغات باشگاه ورزشی باشند. تبلیغات باشگاه ورزشی می تواند سنین مختلف ، جنسیت ، اقشار گوناگون و سلیقه های متفاوت را هدف بگیرید. تمام افراد جامعه به دلایل خاصی می توانند مخاطب باشگاه های ورزشی باشند. اما در تبلیغات باشگاه ورزشی باید به این نکته توجه داشته باشیم که برخی از این گروه ها انگیزه ی بیشتری برای ثبت نام در باشگاه های ورزشی دارند و سرمایه گذاری روی آنها مناسب تر است. مانند قشر جوان مذکر برای باشگاه های بدنسازی. شاید باشگاه های بدنسازی مخاطبان دیگری هم داشته باشند ولی چون تعداد آنها اندک است تبلیغات باشگاه ورزشی برای آنها مقرون به صرفه نیست.


شناخت انگیزه مخاطب در تبلیغات باشگاه

در تبلیغات باشگاه ورزشی باید به این نکته توجه کرد که مخاطبان ما برای انگیزه های متفاوت اقدام به ثبت نام در باشگاه می نمایند. ما باید این انگیزه ها را شناسایی کنیم تا هم در تبلیغات باشگاه ورزشی خودمان روی آن سرمایه گذاری کنیم و هم مشتریان خود را به اهدافی که در ذهن داشته اند نزدیک تر کنیم. اینکه مشتریان ما به آنچه از یک باشگاه ورزشی انتظار داشته اند برسند ، بهترین نوع تبلیغات یک باشگاه است. از آنجا که جوانان تا حد بسیار زیادی تحت تاثیر افراد اطراف خود قرار دارند و نقل قول های صورت گرفته توسط دوستانشان تاثیر زیادی بر روی آن ها می گذارد بهترین تبلیغات باشگاه ورزشی همین نقل قول ها می باشد که هم می تواند جنبه مثبت و هم جنبه ی منفی داشته باشد.


تبلیغات باشگاه به صورت دهان به دهان

اگر شما مدیر و یا گرداننده ی یک باشگاه ورزشی هستید این نکته را به خوبی لمس کرده اید که اکثر مشتریان جوان شما از طریق رفقای خود به سراغ شما آمده اند و به اعتماد حرف دوستان در باشگاه شما ثبت نام نموده اند. پس برای رسیدن به یک تبلیغات پایدار و موفق باشد انگیزه هایی که باعث ثبت نام مشتریانمان شده است را محقق کنیم. اگر جوانی برای زیبایی اندام خود به باشگاه آمده است ، ما در مدیریت باشگاه باید طوری برنامه ریزی کنیم که او بتواند توسط امکانات فراهم شده در باشگاه مانند: مربی ، برنامه غذایی ، برنامه دارویی و تجهیزات لازم به هدف خود برسد. اگر این هدف برای او حاصل شد ، این فرد تبدیل می شود به بهترین تبلیغ و تبلیغات باشگاه ورزشی و اگر هم این هدف حاصل نشد یک ضد تبلیغ متحرک بوجود آمده است که از تاثیرگذاری بالایی هم برخوردار است.

تبلیغات باشگاه ورزشی

روش هایی برای تبلیغات باشگاه ورزشی

تبلیغات باشگاه ورزشی روش های گوناگونی دارد. بجز زیرساخت تبلیغاتی ای که در بالا به آن اشاره شد زیر ساخت های دیگری هم وجود دارد مانند زمان بندی ، موقیعت مکانی ، فضای باشگاه و زیرساخت های زیادی که به جذب مشتری باشگاه کمک می کند. اما این ها زیرساخت های تبلیغات به حساب می آید که در صورتی که میزان قابل قبولی از این زیر ساخت ها وجود داشته باشد باید به سراغ تبلیغات محیطی برویم. چون آن چیزی که معرف تمام زیرساخت ها و امکانات ما به مخاطبین ما می شود ، تبلیغات محیطی است. این نوع از تبلیغات در مورد تبلیغات باشگاه که از دسته تبلیغات عمومی بحساب می آید می تواند به روش های بسیار زیادی انجام پذیرد تقریبا می توان گفت تبلیغات باشگاه ورزشی تمام روش های تبلیغات را شامل می شود.


تبلیغات باشگاه ورزشی در نشریات و مجلات

یکی از روش های تبلیغ برای تبلیغات باشگاه ورزشی استفاده از نشریات و مجلات محلی می باشد. خصوصا اینکه نشریاتی که انتخاب می شوند مرتبط با جوانان و ورزش باشد. این نشریات به صورت محلی و در تیراژ بالا به چاپ می رسند و به شکل مناسبی در یک محله توزیع می شوند به گونه ای که اکثر افراد آن محله آن را می بینند. این نوع از تبلیغ برای تبلیغات باشگاه ورزشی می تواند بسیار مؤثر واقع شود. ورزشگاه ها دارای موقعیتی هستند که مخاطبان آن ها تمایل دارند آنها را در نزدیک ترین موقعیت مکانی به خود پیدا کنند. مثلا جوانی برای یادگیری و کسب مهارت در یکی از رشته های رزمی باید هفته ای 4 جلسه به باشگاه مراجعه کند. اگر موقیعت مکانی باشگاه با او فاصله داشته باشد حتما به سراغ گزینه های کم فاصله تر می رود. پس نشریاتی که به صورت سراسری توزیع می شوند نمی توانند انتخاب مناسبی برای تبلیغات باشگاه ورزشی باشند.

انجام تبلیغات در نشریات بسیار پر هزینه می باشد پس ما باید در مورد تبلیغات در نشریات از خود وسواس زیادی بخرج بدهیم. اگر محاسبات ما در باره یک نشریه تبلیغاتی صحیح نباشد ما بخشی از سرمایه تبلیغاتی باشگاه خود را از بین برده ایم. به طور مثال یکی از نکات بسیار مهم در این زمینه انتخاب نشریه ای تخصصی می باشد در مثال ما نشریات ورزشی و یا نشریاتی مناسب هستند که عموم مخاطبان آن جوانان باشند. شما فرض کنید تبلیغات باشگاه ورزشی خود را در نشریه ای چاپ کنید که 50 در صد مخاطبان آن جوان هستند در اینجا شما بخشی از بودجه تبلیغاتی باشگاه خود را از بین برده اید زیرا که تبلیغات شما با هزینه زیاد به چاپ رسیده است ولی نیمی از آن در دست کسانی قرار گرفته است که مشتریان بالقوه شما به حساب نمی آیند. پس بهترین گزینه تبلیغات در نشریات تخصصی محلی می باشد.

تبلیغات باشگاه ورزشی

تبلیغات باشگاه ورزشی در محله ها

روش دیگر تبلیغات باشگاه ورزشی تبلیغات در سطح محله می باشد. محیط های تبلیغاتی محله های نیز به محیط های عمومی و تخصصی تقسیم می شوند. مکان هایی مانند درب ورودی منازل و معابر پر رفت و آمد و یا نانوایی ها و مساجد می توانند عنوان تبلیغات عمومی محلی را به خود بگیرند و مکان هایی مانند زمین های ورزش ، دیگر باشگاه های ورزشی ، فروشگاه های لوازم ورزشی ، لوازم ورزشی شهرداری ها و پارک های محله می توانند فضاهای اختصاصی تبلیغات محلی باشند. نصب پوستر و یا توزیع تراکت در این مکان ها می تواند کمک بسیار زیادی در جذب مخاطب داشته باشد.


تبلیغات باشگاه ورزشی در اینترنت و شبکه های اجتماعی

تبلیغات باشگاه ورزشی در اینترنت و شبکه های اجتماعی از این جهت دارای اهمیت است که بخش قابل توجهی از مخاطبان اینترنت و شبکه های اجتماعی را جوانان و مشتریان بالقوه تبلیغات باشگاه ورزشی تشکیل داده اند. و از طرفی ضریب نفوذ این وسایل تبلیغاتی در جوانان بالاتر است. ارزان قیمت بودن و پویایی تبلیغات در این فضاها نیز می تواند این نوع از تبلیغات را برتری دهد. تبلیغ و تبلیغات باشگاه ورزشی نمی تواند به بخش اینترنت و شبکه های اجتماعی توجهی نداشته باشد.

تبلیغات باشگاه ورزشی
تبلیغات باشگاه ورزشی

شبکه های اجتماعی و فضای اینترنت قابلیت های زیادی دارد که هر کسب و کاری ملزم است از آن استفاده کند. زیرا تمام نکاتی که در بالا به آنها اشاره شد در آن اجرایی است. ما به راحتی می توانیم با استفاده از اینترنت تبلیغات باشگاه خود را فقط به دست کسانی برسانیم که مخاطب باشگاه ما هستند. یکی از قابلیت های مهم اینترنت استفاده از تبلیغات سئو برای باشگاه های ورزشی می باشد.


تبلیغات سئو برای باشگاه های ورزشی

امروزه جستجو در گوگل یکی از عادت های روزمره مردم شده است. خود شما این عادت را دارید و الآن در اینترنت به دنبال روشی برای تبلیغات باشگاه خود می گشتید. تقریبا تمام افراد جامعه این عادت را دارند و برای هر چیز پر اهمیت و کم اهمیت سرچ می کنند. حتی در باره چیزهایی که می دانند به دنبال اطلاعات بیشتر می گردند. نتایج نمایش داده شده در موتورهای جستجو اتفاقی نیست. ما می توانیم تعیین کنیم چه نتیجه ای در جستجوی عبارت های مختلف موتورهای جستجو نمایش داده شود. به این روش تبلیغاتی سئو گفته می شود. ما واژه "تبلیغات باشگاه ورزشی" را سئو کرده ایم و در این واژه صدر نتایج جستجوی گوگل هستیم. تمام کلمات و عبارات مرتبط با تبلیغات باشگاه در گوگل به ما اختصاص دارد. ما تمام این کلمات را طی فرایندی به ابتدای موتورهای جستجو آورده ایم. شما نیز می توانید هر کلمه ای را که احساس می کنید افراد زیادی را با کسب و کار شما آشنا می کند را سئو کنید و به صدر نتایج جستجویی گوگل برسانید. سئو یک جریان تبلیغاتی و تجاری است و بیشتر انگیزه ها در سئو شامل مقاصد تجاری می شود.

در شبکه های اجتماعی نیز اساس تبلیغات بر همین مبنا می باشد. با این تفاوت که در سئو مردم با سرچ کردن کلمات کلیدی موضوع مورد علاقه ی خود را پیدا می کنند و در شبکه های اجتماعی با جستجو و دنبال کردن هشتگ ها. این یعنی استفاده از این دو روش تبلیغاتی تخصصی ترین نوع تبلیغات در جذب مخاطب هدف به شمار می رود. به این مثال توجه کنید:

افراد زیادی باشگاه ورزشی دارند تعدادی از آنها به دنبال تبلیغات باشگاه ورزشی هستند. از میان اینها عده ای امروز به دنبال تبلیغات باشگاه ورزشی بوده اند. کار شرکت ما تبلیغات است. افرادی تبلیغ شرکت ما در مورد تبلیغات باشگاه ورزشی را دیده اند که امروز نیاز به تبلیغات داشته اند. این یعنی تخصصی ترین نوع مخاطب در این روز. افراد زیادی به دنبال ورزش کردن می گردند. از این میان عده ای به دنبال ورزش در یک باشگاه ورزشی هستند. تعدادی از آنها به دنبال استخر می گردند تعدادی به دنبال باشگاه بدن سازی هستند و تعدادی هم ورزش سوارکاری را انتخاب می کنند. برخی امروز و برخی ماه آینده. حالا فرض کنید شما یک باشگاه بدنسازی دارید و در منطقه یوسف آباد تهران فعالیت می کنید. با تبلیغات اینترنتی تمام افراد مثلا 1-مذکر 2-جوان 3-ورزشکار 4-به دنبال ورزش در باشگاه 5-به دنبال باشگاه بدنسازی 7-به دنبال باشگاه بدنسازی در منطقه یوسف آباد 8-امروز به دنبال باشگاه می گردد به شما مراجعه می کنند.

این یعنی تبلیغ شما فقط به مخاطب تخصصی شما میرسد. دقیقا همان کسی که به دنبال خدمات ورزشی شما می گردد. این یک مثال بود در مورد تبلیغات سایر رشته ها و باشگاه های ورزشی نیز قضیه به همین شکل است. شبکه های اجتماعی نیز همین کار را انجام می دهند فقط قدرت جذب مخاطب جدید از جستجو در آنها کمتر است اما در عوض قدرت جذب مخاطب آنها از طریق معرفی دوستان بسیار قوی تر است. که این برای یک باشگاه اولویت به حساب می آید. همانطور که در بالا گفته شد همیشه اصلی ترین راه جذب در باشگاه معرفی مخاطبان شما می باشد.

پس گیشنهاد ما در مورد تبلیغات باشگاه های ورزشی اول آماده سازی زیرساخت های تبلیغاتی است که در بالا توضیح آن به صورت کامل بیان شد و دوم انتخاب تخصصی ترین روش تبلیغاتی از حیث مخاطب می باشد. تبلیغات محلی با قرار گرفتن در کنار تبلیغات اینترنتی تخصصی می تواند یک راه کاملا تضمینی برای جذب مخاطب باشگاه باشد.

برای انجام تبلیغات باشگاه می توانید با ما تماس بگیرید و به صورت رایگان مشاوره تبلیغاتی بگیرید 09124273751 و یا اینکه کتاب آموزش تخصصی تبلیغات باشگاه را به صورت PDF خریداری نمایید تا با اندکی مطالعه از تمامی زیر و بم تبلیغات اطلاع پیدا نید و روش های زیادی را در مورد تبلیغات خود بکار ببرید.


شرکت تبلیغات شرق هم در زمینه مشاوره و هم در زمینه اجرا می تواند در کنار شما باشد | تبلیغات باشگاه ورزشی | مشاور تبلیغات | با ما تماس بگیرید: 09124273751

لینک مفید