تبلیغات

تبلیغات چیست؟
تحقیقی دانشگاهی نشان می دهد تبلیغات و فرایند مرتبط با آن عمری کمتر از 50 سال دارد. تبلیغات پدیده ای نو ظهور است و ارمغان صنعتی شدن است. تبلیغات زمانی شروع شد که محصولات متعدد و متنوع شدند. قبل از صنعتی شدن تولیدات نیازی به تبلیغات نبوده است. تولیدی های کوچک و کم تعداد محصولات خود را به مشتریان معینی که در اطراف آنها بودند به صورت انحصاری می فروختند. مشتریان نیز برای تامین نیاز های خود مجبور بودند از همان تولید کننده خاص خرید کنند و دامنه ی انتخاب آنها محدود بود.
تبلیغات با پیشرفت صنعت به وجود آمدند. پیشرفت صنعت باعث شد تعداد و تنوع محصولات و خدمات افزایش یابد به طوری که مشتریان برای تامین نیازهای خود حق انتخاب داشته باشند. آنها می توانستند محصولات مورد نیازشان را از بین تولیدات چندین تولید کننده تامین کنند. در اینجا تولید کننده ای می توانست سهم بیشتری از بازار فروش را به خود اختصاص دهد که به وسیله ی تبلیغات ، محصولات خود را به مشتریان بیشتری معرفی کند و با ترفندهای تبلیغاتی کالای خود را بیشتر از رقیبان خود بفروشد.
تبلیغات پدیده ای نو ظهور در عصر صنعتی شدن می باشد و همین نو ظهوری آن باعث شده است که بسیاری از تولید کنندگان یا با مفهوم تبلیغات بیگانه باشند و یا درباره ی آن اطلاعات کافی نداشته باشند. 50 سال گذشته دوره ای بوده است که بشر در آن پیشرفت های شگفت انگیزی کرده. با پیشرفت سریع علم هر موضوعی نیاز به دانشی تخصصی دارد. امروزه نمی توان کاری حرفه ای انجام داد بدون اینکه در مورد آن کار اطلاعات وسیعی داشته باشیم. پس اگر می خواهیم در فروش محصولات خود موفق باشیم باید درباره تبلیغات بیشتر بدانیم. این علم نیز مانند بسیاری از علوم دارای دانشی تخصصی می باشد که اطلاع داشتن از هر موضوعی در آن می تواند کمک قابل توجهی به موفقیت ما در تبلیغات داشته باشد.

تبلیغات چیست؟
تعریف تبلیغات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *