تبلیغات مطب ها و کلینیک های زیبایی

تبلیغات مطب ها و کلینیک های زیبایی یکی از مهمترین دغدغه های پزشکان زیبایی است. با افزایش تعداد کسب و کارها در این زمینه دیگر نمی توان بدون تبلیغات جلو رفت. وقتی تعداد رقیبان ما زیاد می شود باید تبلیغات انجام دهیم. امروز هر کس تبلیغات بیشتری داشته باشد مشتریان بیشتری خواهد داشت. اگر با اندکی دقت به رقیبان خودمان نگاه کنیم به راحتی متوجه می شویم اصلی ترین عامل تمایز بین کلینیک های زیبایی از حیث مشتری ، میزان تبلیغات آنهاست.

تعداد مشتریان بیشتر ، باعث افزایش درآمد و توسعه کسب و کار ما می شود. تا اینجا کاملا روشن است. اما سوال اصلی این است که چگونه برای مطب ها و کلینیک های زیبایی تبلیغات کنیم؟. همه ی ما به دنبال تبلیغ کردن رفته ایم. تجربیات موفق و ناموفق زیادی داشته ایم. روزی روشی جواب میداده و امروز آن روش دیگر پاسخگوی تبلیغات ما نیست. همه ی ما می دانیم که اگر از روش تبلیغاتی خوبی استفاده کنیم و تاثیر آن را بر روی کسب و کار خود ببینیم حتما آن را ادامه می دهیم.

شاید بتوان گفت اصلی ترین عاملی که باعث می شود ما تبلیغات نکنیم با اینکه می دانیم تبلیغات چه تاثیری بر روی کسب و کار ما دارد این است که بارها هزینه کرده ایم ولی چیزی که انتظار داشته ایم را به دست نیاورده ایم. به سراغ شرکت های تبلیغاتی رفته ایم اما نتیجه ای نگرفته ایم. همه ی سعی خود را در ارائه تبلیغی مناسب بکار برده ایم ، کاملا هم به نتیجه ی کار امیدوار بوده ایم ، اما در واقع اتفاق راضی کننده ای نیوفاده است.

 

برای تبلیغات مطب ها و کلینیک های زیبایی راه حل چیست؟

راه حل در اینجا معلوم است. باید به این نکته توجه کنیم که با پیشرفت علم تمام کارها تخصصی شده است. شاید در روزگاری نه چندان دور یک خانم میانسال با یک نخ معمولی کار زیبایی برای بانوان یک محله را انجام میداده اما امروز اینطور نیست. خبری هم از آنها نیست. زیبایی و امور مرتبط با آن پیشرفت کرده است. از صنعت کمک گرفته و علم پزشکی را در خدمت خود در آورده. پس زیبایی امروز یک تخصص است. آیا همه ی مردم این تخصص را دارند؟! معلوم است که نه. آیا همه ی پزشکان زیبایی تخصص کافی را دارند باز هم جواب منفی است. هر کس تخصص بیشتری داشته باشد نتیجه ی بهتری میگیرد.

در مورد تبلیغات هم داستان به همین شکل است. دیگر چاپ یک تراکت سیاه و سفید با چند جمله ی معمولی تبلیغات به حساب نمی آید. تبلیغات یک علم است و شاخه های آن تخصصی شده است. همانطور که یک فرد بی اطلاع از علم زیبایی کار خود را به پزشک متخصص زیبایی میسپارد و نتیجه ی مطلوبی دریافت می کند. کسب و کارهای تخصصی نیز باید تبلیغات خود را به متخصص تبلیغات بسپارند. اصلا شما در زمینه ی زیبایی تخصص پیدا کرده اید چون در زمینه ی تبلیغات متخصص نیستید و یا سر از تعمیر جت های جنگی در نمی آورید. اگر قرار بود این تخصص ها را به دست آورید ، دیگر متخصص زیبایی نبودید.

شرکت های تبلیغاتی نیز در اینجا نمی توانند گزینه ی خوبی برای انجام تبلیغات مطب یا کلینیک زیبایی شما باشند. زیرا این شرکت ها متخصص در فن تبلیغات هستند. خیلی خوب طراحی و چاپ را انجام می دهند. بهترین عکس ها را می گیرند. خیلی حرفه ای سایت می نویسند. اما نمی دانند کدام یک از روش های تبلیغاتی به درد کسب و کار شما می خورد.

گزینه ی مناسب برای انجام این کار شرکت های مشاور تبلیغاتی هستند. مشاوران تبلیغاتی متخصص در فن تبلیغات نیستند. یعنی تخصص اصلی آنها این نیست. آنها در بازاریابی و فروش متخصص هستند. مشاوران تبلیغاتی هستند که می دانند برای چه کاری باید چه شیوه ی تبلیغاتی را بر گزینند. درصورتی که شرکت های تبلیغاتی فقط اجرا کننده ی تبلیغات پیشنهادی شما هستند. از بازاریابی نمی گویند و صرفا به صورت فنی اجرای تبلیغات را بر عهده می گیرند حالا این روش تبلیغاتی متناسب کار شما هست یا نه دیگر ارتباطی به شرکت تبلیغاتی ندارد. پس اگر شما صاحب یک کسب و کار تخصصی هستید کار خود را خیلی جدی ادامه دهید و هر روز بر تخصص خود بی افزایید و بطور کاملا اصولی تبلیغات کسب و کار خود را به یک مشاور تبلیغاتی بسپارید.

 

تبلیغات مطب ها و کلینیک های زیبایی

تبلیغات مطب ها و کلینیک های زیبایی را بررسی می کنیم چون اینجا یک شرکت مشاور تبلیغاتی است. خیالتان راحت باشد ما همه ی جوانب کار شما را برای تبلیغات بررسی کرده ایم. حالا می خواهیم در این مقاله چکیده ی آن را در اختیار شما بگذاریم. در ابتدا باید دو دسته از تبلیغات را به خوبی بشناسید و مفاهیم آنها را درک کنید تا بتوانیم کار را شروع کنیم.

– تبلیغات عمومی

-تبلیغاتی تخصصی

تبلیغات عمومی به تبلیغاتی گفته می شود که برای همه ی مردم فرستاده می شود و ممکن است بعضی از آنها مخاطب شما باشند. پس شما باید هزینه ی زیادی بابت تبلیغات پرداخت کنید تا تبلیغتان را به دست افراد زیادی برسانید و از طرفی بازدهی کمی دریافت کنید زیرا که بخشی از این افراد زیاد مخاطب کار شما هستند.

تبلیغات تخصصی تبلیغاتی است که فقط برای مخاطبان هدف شما فرستاده میشود. در این حالت شما هزینه بسیار اندک و بازدهی بسیار زیادی را خواهید داشت زیرا فقط به اندازه ی افرادی تبلیغ می کنید که مخاطب کار شما هستند و از طرفی افرادی را که به دنبال شما می گردند را از کسب و کار خود آگاه می کنید. فرض کنید تبلیغات کلینیک زیبایی به دست پیرمردی برسد که فقط هفته ای یکبار جلوی آینه می رود و حوصله چندانی هم ندارد. خب اینکه برای او تبلیغات بفرستید کاری بیهوده است. اما اگر تبلیغ کلینیک زیبایی شما به دست خانم هایی برسد که بسیار به زیبایی خود اهمیت می دهند؛ آنوقت شما تبلیغ خوب و هدفمندی انجام داده اید.

در ادامه درباره تبلیغات مطب ها و کلینیک های زیبایی در این دو دسته صحبت می کنیم:

بهترین روش عمومی تبلیغات کلینیک های زیبایی پخش تراکت بوده که حتی سلمانی ها هم استفاده می کردند. اینکه مردم منطقه ای رو با خدمات کاری خودتان آشنا کنید قطعا تاثیر زیادی دارد. اصلا به این نوع از تبلیغات می گفتند آگهی ، یعنی اطلاع رسانی. اگهی ها همیشه در پیشبرد کسب و کارها موثر بوده اند. تاثیر گذاری آگهی ها عوامل مختلفی داشته است که اگر امروز آنها را در مورد تبلیغات نوین و حرفه ای مدنظر داشته باشیم ، می توانیم تبلیغاتی موفق انجام دهیم.

علت تاثیرگذاری آگهی ها

در همه ی زمان ها مردم برای انجام امور روز مره ی خود احتیاجاتی دارند که برای برآورده کردن آن احتیاجات تلاش می کنند. هیچ کس نمی تواند همه ی احتیاجات خود را برآورده کند به همین دلیل تخصص ها و کسب و کارها شکل گرفتند. در زمان های نه چندان دور مردم برای تامین نان روزمره خود نان می پختند. فرآیندی سخت و زمان بر. حالا فرض کنید احتیاج به پوشاک ، درمان و بسیاری از احتیاجات روزمره را به آن اضافه کنیم. دیگر هر کسی به تنهایی نمی توانست همه ی مایحتاج خود را تامین کند. نانوایی ها شکل گرفتند و کار پخت نان از دوش خانواده ها برداشته شد. کشاورزی رنگ و بوی صنعتی گرفت و بسیاری از مشاغل خدماتی ایجاد شد. حالا مردم برای تامین احتیاجات خود به دنبال این مشاغل می گشتند. آگهی ها مردم را از وجود چنین مشاغلی مطلع می کرد. به شکلی که با نصب یک آگهی ساده در مراکز اجتماع و یا مسیرهای عبور مردم مشتریان زیادی به سمت کسب و کارها سرازیر میشدند.

یک امتیاز مهم درباره ی آگهی ها این بود که تعداد مشاغل تامین کننده نیاز مردم زیاد نبود و مردم برای تامین نیاز خود گزینه های زیادی برای مراجعه نداشتند. اما امروز مشاغل موازی و به اصلاح رقیبان تجاری ، زیاد شده اند. پس آگهی ها تغییر کرده اند و رنگ و بوی تبلیغات به خود گرفته اند. آگهی یعنی اطلاع رسانی و آگاه کردن ، اما تبلیغات ماهیت متفاوتی دارد. در تبلیغات نوعی بزرگ نمایی و بیان امتیازات ویژه نسبت به رقبا وجود دارد که حتی می تواند مزیت قیمتی که با عنوان تخفیف یا حراج بیان می شود باشد.

امتیاز دیگر آگهی ها محل نمایش آنها بوده است. هیچ کس آگهی خود را در کوچه ای کم تردد نصب نمی کرد. معابر پر تردد و مراکز اجتماع بهترین گزینه برای نصب آگهی ها بوده است. زیرا مردم احتیاجات خود را در این مکان ها جستجو می کردند. اما امروز شکل کار متفاوت شده است. مثلا معابر پر تردد بزرگراه شده است و تبلیغات به روی بیلبوردها نصب می شود. در فروشگاه های بزرگ و اماکن پر تردد شهر بیلبوردها به شکل متناسب آن مکان طراحی می شوند.

نکته ی مهم درباره نوع تبلیغات امروز این است که محل های اجتماع ، شبکه های اجتماعی شده اند و گوشی های موبایل پر بازدید ترین صفحات در بین عموم مردم هستند. جایی را که مردم بیشتر در آن حضور دارند و وسایلی را که بیشتر نگاه می کنند را باید بهترین ابزار برای تبلیغات دانست. تا همین چند سال قبل تبلیغات تلویزیونی حرف اول را می زد ، اما امروز اینطور نیست؛ زیرا تا قبل از فراگیر شدن گوشی های هوشمند و شبکه های اجتماعی ، مردم بیشتر صفحه ی تلویزیون را نگاه می کردند. امروز پر بازدید ترین وسیله ی ارتباطی موبایل ها هستند.

پس خیلی روشن است که اگر تبلیغات ما بر روی تلفن های همراه نمایش داده شود موفقیت بیشتری را کسب خواهیم کرد. هم در دسته تبلیغات عمومی و هم در دسته تبلیغات تخصصی بهره گیری ابزاری از تلفن های همراه ، کلید موفقیت است. خود شما بارها این موضوع را تجربه کرده اید که تراکتی رنگی و زیبا را بر روی درب خانه یا زیر آیفون دیده اید و هیچ توجهی به آن نکرده اید؛ چون دیگر شما نیاز خود به خدمات روزمره زندگیتان را در این تبلیغات جستجو نمی کنید. اصلا جلوی درب خانه ، دیگر جای آشنایی با خدمات مشاغل گوناگون نیست. شما برای این کار وقت معینی را تعریف کرده اید ، بدون اینکه خودتان بدانید. زمان هایی را که فارق از هیاهوی روزانه در مکانی آرام نشسته اید و در حین استراحت به مطالعه ی آگهی های گوناگون می پردازید ، حالا چه در مجلات ، چه روزنامه یا هنگام مطالعه خبر و یا به صورت اختصاصی در تلفن همراه و شبکه های اجتماعی.

حتی فراتر از اینها شما برای پیدا کردن بهترین ارائه دهنده ی خدمات در موتورهای جستجو سرچ می کنید و چندین کسب و کار موفق را با هم مقایسه می کنید. چون تنوع ارائه خدمات به شما این امکان را داده است تا نیاز خود را از جایی که انتخاب می کنید تامین نمایید. حتی شما یک محصول را جستجو می کنید و از بین فروشگاه های ارائه دهنده ی آن یکی را انتخاب می نمایید.

امروز شما به طور مستقیم و غیر مستقیم هدف بسیاری از تبلیغات هستید و خودتان نیز برای پیدا کردن محصولات و خدمات بهتر جستجو می کنید. همان قاعده ی آگهی ها که مانند سایر علوم تخصصی شده اند و هر روز در حال تغییر و تحول هستند. برای متخصص شدن در زمینه تبلیغات شما باید دانشی اولیه مانند تحصیلات آکادمیک داشته باشید و بعد از آن هر روز به دانش افزایی و بروز کردن خود بپردازید تا بتوانید بهترین تصمیم را در مورد تبلیغات کسب و کار خود بگیرید. میدانیم که این موضوع عملا امکان پذیر نیست ، زیرا هر کس در یک یا چند عرصه محدود می تواند تخصص کسب نماید. مثلا برای درمان بیماری های خود ، دانشجوی پزشکی نمی شویم. بلکه به پزشک متخصص مراجعه می کنیم. حتی در پزشکی نیز اگر متخصص گوارش هستیم ، برای درمان مشکلات و بیماری های چشم به متخصص چشم پزشک مراجعه می کنیم.

پس بهترین راه برای انجام تبلیغات موفق ، مراجعه به مشاور تبلیغاتی است. advisor یا مشاور تبلیغاتی به شما کمک می کند تا تبلیغات کسب و کار خود را به صورت کاملا تخصصی انجام دهید و همیشه از نتیجه ی تبلیغات راضی باشید.

این مقاله توسط یکی از مشاوران تبلیغاتی شرکت تبلیغات شرق نوشته شده است. اگر شما به دنبال انجام تبلیغات مطب و کلینیک زیبایی هستید در ادامه مقاله ما را همراهی کنید.

 

پیشنهاد های ما برای تبلیغات مطب ها و کلینیک ها زیبایی

ما برای تبلیغات مطب ها و کلینیک های زیبایی دو پیشنهاد کلی ارائه می دهیم؛ تبلیغات عمومی و تبلیغات تخصصی:

با تجربه کاری خود در دسته تبلیغات عمومی برای تبلیغات مطب ها و کلینیک های زیبایی به شما توصیه می کنم از کاتالوگ اینترنتی استفاده کنید. یعنی اگر می خواهید عموم افراد منطقه خود را با کلینیک زیبایی خود آشنا کنید از کاتالوگ اینترنتی استفاده نمایید.

 

کاتالوگ اینترنتی چیست؟ و در تبلیغات مطب ها و کلینیک های زیبایی چه تاثیری دارد؟

می خواهیم کمی درباره چیستی کاتالوگ اینترنتی و چگونگی کاربرد آن در تبلیغات مطب ها و کلینیک های زیبایی صحبت کنیم. کاتالوگ اینترنتی دقیقا مانند کاتالوگ چاپی طراحی می شود و همان کارایی را دارد با این تفاوت که از کاغذ و رنگ در آن استفاده نمی شود. بلکه از صفحه های ال سی دی و تکنولوژی دیجیتال بهره می گیریم. این کاتالوگ ها بجای اینکه به صورت فیزیکی در دست مخاطب شما قرار بگیرد ، بر روی صفحه تلفن همراه او ظاهر خواهد شد. و بجای اینکه دستی توزیع شود به صورت دیجیتال توزیع می گردد.

کاتالوگ اینترنتی یک صفحه اختصاصی با یک نشانی اختصاصی است که شما می توانید به سادگی برای مخاطبان خود ارسال نمایید. فضایی روی اینترنت اجاره می شود که دقیقا مانند سایت است اما این یک سایت به حساب نمی آید و اطلاعات شما روی این فضا قرار می گیرد. برای اینکه اطلاعات شما درهم و برهم نباشد با زبان های HTML , CSS و JQuery برنامه نویسی میشود؛ تا مخاطب یک تجربه ی لذت بخش از مطالعه ی آن را داشته باشد. در برنامه نویسی آن از روش هایی استفاده می شود تا در هر دستگاه و یا هر تلفن همراه با هر مارک و مدلی به سادگی و خیلی سریع ظاهر شود. در فرایند طراحی آن ، از شیوه های ابداعی و نوین استفاده شده است تا هر کس با هر سرعت اینترنتی که استفاده می کند به آسانی بتواند کاتالوگ را مشاهده نماید.

یکی از امتیازات مهم این کاتالوگ در مقایسه با کاتالوگ چاپی ، تغییر پذیر بودن آن است. وقتی تعدادی کاتالوگ چاپی آماده می شود ، دیگر امکان تغییر آنها وجود ندارد. مثلا اگر 10 هزار کاتالوگ ، چاپ شده باشد؛ باید همه ی آنها با یک محتوای ثابت توزیع شود و امکان انجام تغییرات وجود ندارد تا اینکه کاتالوگ های چاپی به پایان برسند و تغییراتی را که در نظر داشته ایم ، در سری بعدی چاپ لحاظ کنیم. در صورتی که کاتالوگ های اینترنتی می توانند در هر لحظه تغییر کنند و به تیراژ آنها هیچ ارتباطی نداشته باشد. شما می توانید تغییر قیمت ، اعمال تخفیف ، کاهش یا افزایش محصولات یا خدمات را به آسانی در هر لحظه در کاتالوگ خود تغییر دهید. این امتیاز شگفت انگیز است نه؟!

تیراژ کاتالوگ چاپی محدود است در صورتی که تیراژ کاتالوگ اینترنتی هیچ محدودیتی ندارد و شما در هر لحظه می توانید میلیون ها کاتالوگ اینترنتی داشته باشید یا اینکه تعداد کمی از آنها را برای افراد محدودی تغییر دهید و ارسال نمایید مثلا برای 5 نفر پنج کاتالوگ اختصاصی داشته باشید و فقط به همان 5 نفر ارسال نمایید. هر روز تعداد آن را برای خود تغییر دهید در حالی که این کار هیچ هزینه ای برای شما ندارد و حتی وقت شما را نمی گیرد. درست فهمیدید! تیراژ در کاتالوگ اینترنتی هیچ هزینه ای ندارد از 1 کاتالوگ تا 100 میلیون و یک کاتالوگ هیچ هزینه ی ندارد. می دانم متحیر شده اید اما باز هم می خواهم از امتیازات کاتالوگ اینترنتی برای شما صحبت کنم.

فرایند توزیع کاتالوگ چاپی ، فرایندی سخت و غیر قابل اطمینان است. حتی شرکت هایی تاسیس شده اند صرفا جهت توزیع کاتالوگ هایِ چاپی که عرض و طول قابل توجهی هم دارند. این نشان می دهد که دردسر توزیع کاتالوگ های چاپی به حدی زیاد بوده است که صاحبان کسب و کارها ترجیح داده اند شرکتی جداگانه این کار را برای آنها انجام بدهد. جالب است بدانید توزیع کاتالوگ های اینترنتی هم در چند دقیقه انجام می شود. بله فقط در چند دقیقه و جالب تر اینکه بدانید ، تیراژ کاتالوگ های اینترنتی در توزیع آنها هم تیراژ تاثیری ندارد. چه شما بخواهید 10 کاتالوگ توزیع کنید چه 100 میلیون کاتالوگ ، باز هم تفاوتی نمی کند این کار در کمتر از چند دقیقه انجام می شود.

گستردگی تبلیغات در کاتالوگ اینترنتی هم ، از ویژگی های منحصر به فرد آن به شمار می آید. شما در کاتالوگ چاپی ، نهایتا 10 هزار کاتالوگ چاپ و توزیع می نمایید ، آن هم در یک محله به صورت محدود. توزیع 10 هزار کاتالوگ چاپی در یک منطقه تاثیر خوب و قابل توجهی هم دارد. در علم تبلیغات می گویند در بدبینانه ترین حالت 2 درصد از تبلیغات دارای بازخورد خواهد بود. پس توزیع 10 هزار کاتالوگ می تواند 2 هزار نفر مخاطب تخصصی داشت باشد. این یعنی یک فروش فوق العاده ، حالا فرض کنید محدودیت های تیراژ در چاپ و توزیع ، دست و پای شما را نبسته باشد. در این حالت شما می توانید با همان هزینه و یا کمتر از آن 1 میلیون کاتالوگ اینترنتی را در منطقه فعالیت خود پخش نمایید. آن هم بدون هیچ دردسری. اکنون می توانید محاسبه کنید در بدبینانه ترین حالت چه تعداد مخاطب خواهید داشت؟! بگذارید با هم محاسبه کنیم: 2 درصد از یک میلیون نفر به عبارتی می کند 10 هزار نه! ، نه! ببخشید 20 هزار نفر!!. این عدد وسوسه کننده نیست؟! شما می توانید در بدبینانه ترین حالت در منطقه ی خود 20 هزار مخاطب تخصصی را با کسب و کار خود آشنا کنید ، که اگر خیلی بدبین نباشیم این عدد بزرگ تر از آن است که انتظار داشته باشیم.

راستی این رو هم درباره کاتالوگ اینترنتی بد نیست که بدانید؛ این کاتالوگ ، فقط یکبار طراحی و برنامه نویسی می شود و شما بدون هیچ هزینه ای به صورت مادام العمر آن را در اختیار خواهید داشت. هر وقت و در هر زمانی می توانید به هر تعداد در هر منطقه ای حتی شهرستان ها توزیع کاتالوگ داشته باشید. شاید باورتان نمی شود و این مطالب برای شما افسانه ای جلوه می کند ، ولی میتوانید نمونه کاتالوگ های اینترنتی را ببینید تا مثل من ، باور کنید که تکنولوژی ، ارمغان های زیادی برای بشر داشته است.

اینها همه امتیازات و خصوصیات کاتالوگ اینترنتی نبود و از اینجا به بعد باید با کاتالوگ اینترنتی کار کنید تا به درک بهتری برسید. در ادامه نمونه هایی از کاتالوگ های اینترنتی را برای شما به نمایش میگذاریم فقط نکته ای که باقی می ماند این است که: کاتالوگ های اینترنتی همه مثل هم نیستند. بعضی از آن ها ، پیچیده و تو در تو هستند و بعضی دیگر فقط یک صفحه ی طولانی می باشند. برخی از کاتالوگ ها ویدئو نمایش می دهند و بعضی اشکال متحرک دارند و بعضی دیگر از متن و عکس استفاده می کنند.

دانستن اینها اهمیت زیادی ندارد. آن چه که مهم می باشد این است که هر چیزی در تصور و تخیل ما بیاید می توانیم در کاتالوگ اینترنتی اجرا نماییم و شاید بتوان گفت این مهمترین خصوصیت کاتالوگ اینترنتی است.

کاتالوگ اینترنتی شرکت تبلیغات شرق (کاتالوگی پیچیده و فوق حرفه ای):

تبلیغات مطب ها و کلینیک های زیبایی 

https://www.shargh.org/sharghsite/index.html

 

نمونه کاتالوگ ساده تک صفحه ای:

 

تبلیغات مطب ها و کلینیک های زیبایی 

 

https://shargh.org/vian/index.html

 

اولی یک نمونه ساده و دومی یک نمونه ی پیشرفته از کاتالوگ اینترنتی بودند که می توانند در تبلیغات مطب ها و کلینیک های زیبایی بسیار کارایی داشته باشند.  شما با کلیک روی تصویر و یا لینک زیر کاتالوگ ها ، می توانید آنها را به شکل اجرایی و حقیقی کاتالوگ اینترنتی مشاهده کنید. یعنی همان چیزی که قرار است به دست مخاطبان برسد.

پیشنهاد مشاورین ما به شما برای انجام تبلیغات عمومی در سطح منطقه و حتی شهر کاتالوگ اینترنتی است. با هزینه ای بسیار اندک و سرعتی بسیار زیاد ، تبلیغاتی گسترده انجام دهید.

 

تبلیغات تخصصی مطب ها و کلینیک های زیبایی

گفتیم در این نوع از تبلیغات ما قرار است تبلیغات را فقط به دست کسانی برسانیم که مخاطب تخصصی ما هستند. مثلا تبلیغات مطب ها و کلینیک های زیبایی فقط به دست افرادی برسد که اول اینکه خانم هستند ، دوم اینکه به زیبایی اهمیت می دهند و سوم اینکه همین امروز قصد مراجعه به یک مطب یا کلینیک زیبایی را دارند. بله همین امروز! باید تا مخاطب تصمیم گرفت و احساس نیاز کرد ، تبلیغ را به دست او برسانیم. این هم شاید سخت و عجیب به نظر برسد ، ولی این کار سخت و عجیب نیست. تکنولوژی این کار را آسان کرده است. خیلی از کسانی که همین الان مشغول مطالعه ی مقاله تبلیغات مطب ها و کلینیک های زیبایی هستند ، به همین شکل با این مقاله آشنا شده اند. تبلیغات مطب ها و کلینیک های زیبایی را جستجو کرده اند و به این مقاله رسیده اند.

آنها چرا تبلیغات مطب ها و کلینیک های زیبایی را جستجو کرده اند؟ معلوم است چون اول اینکه صاحب یک مطب یا کلینیک زیبایی هستند. دوم اینکه امروز می خواستند برای تبلیغات مطب ها و کلینیک های زیبایی مشاوره بگیرند. دنبال مکانی مناسب در اینترنت و یا شبکه های اجتماعی می گشتند و با این مقاله روبرو شدند. پس کار سختی نبود فقط اندکی دانش تبلیغاتی نیاز داشت که آن را هم به دیگران بسپارید. نیاز نیست شما متخصص تبلیغات باشید زیرا شما متخصص زیبایی هستید.

در تبلیغات تخصصی مطب ها و کلینیک های زیبایی پیشنهاد ما به شما دو حوزه تخصصی است: 1- سئو (بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو) 2-سوشیال مارکتینگ (تبلیغات در شبکه های اجتماعی)

در دیجیتال مارکتینگ هرگز قدرت این دو عنصر را فراموش نکنید و به خاطر داشته باشید که شلوغ ترین معابر و بهترین مکان ها برای تبلیغات ، امروز صفحه ی تلفن های همراه هستند. با افزایش درسترسی عموم ایرانیان به اینترنت پر سرعت ، دیجیتال مارکتینگ تبلیغاتی جادویی شده است.

طراحی سایت و سئو 

طراحی سایت و بهینه سازی آن برای موتورهای جستجو یکی از پایدارترین نوع تبلیغات امروز به شمار می آید. سایت همراه با سئو را می توان تبلیغی زیر بنایی دانست که پس از به نتیجه رسیدن می تواند مجموعه ی ما را از هزینه های تبلیغاتی معاف کند و به صورت روزانه هم مشتری جذب نماید و هم به طور هم زمان به تبلیغات برندینگ بپردازد.

مزایای طراحی سایت

داشتن یک سایت اینترنتی برای هر کسب و کاری ضروری است زیرا که امروزه استفاده از تبلیغات الکترونیکی از دو جهت برای ما بهتر است: اول اینکه در مقابل بازدهی بالایی که دارد هزینه ی چندانی ندارد و دوم اینکه تبلیغات آن بسیار سریع ، گسترده و فراگیر است. برای شروع تبلیغات الکترونیکی و ارتقاء سطح کیفی آنها ما نیاز به یک پایگاه اطلاعاتی بر روی فضای اینترنت داریم. این پایگاه می تواند توسط یک سایت اینترنتی ایجاد شود و از این به بعد ما از مزایای این پایگاه استفاده خواهیم کرد. از پیامک تبلیغاتی گرفته تا شبکه های اجتماعی همه ی آنها برای انجام تبلیغات با کیفیت ، نیاز به یک پایگاه بر روی وب دارند که سایت اینترنتی این پایگاه را برای ما فراهم می کند.

سایت اینترنتی شرکت شما می تواند نقش یک کاتالوگ و یا بروشور را در معرفی کار شما به مشتریانتان ایفا نماید. با این تفاوت که تیراژ آن بی نهایت است و شما برای افزایش تیراژ هزینه ای پرداخت نمی کنید و از طرفی این کاتالوگ در سریع ترین زمان ممکن و در هر نقطه جغرافیایی می تواند در اختیار مشتریان شما قرار بگیرد. صفحه تلفن همراه ، لپ تاپ ، تبلت ، تلویزیون های هوشمند و بسیاری از اینگونه وسایل ارتباطی می تواند نمایشگر تبلیغات شما باشد.

وب سایت می تواند ارتباطی دو سویه بین شما و مشتریانتان بر قرار کند که این امر به ما کمک می کند تا بتوانیم کیفیت بازاریابی و فروش خود را افزایش دهیم. شما می توانید در هر لحظه بازخورد محصولات و تبلیغات شرکت خود را در بین مشتریانتان رصد کنید. برگزاری نظر سنجی و خواندن نظرات گوناگون از مشتریان می تواند کمک بزرگی در زمینه بازاریابی و حفظ بازار فروش به شرکت ما داشته باشد.

به طور خلاصه می توان مزایای حضور در فضای وب را اینگونه بیان کرد:

1-مشتری به شما و کسب و کار شما اعتماد می کند.

2-رقبایی که در دسترس مشتری نیستند را کنار می زنید.

3-مشتری از تولیدات و خدمات جدید و یا شیوه های نوین فروش شما مطلع می شود.

4-امکان رقابت در بازارهای رقابتی برای شما فراهم می شود.

5-فرایند خرید دردسترس ، کار را برای مشتری آسان می کند و به طور معمول هر کسی آسانترین راه را انتخابمی کند.

6-زمان تصمیم گیری مشتری برای خرید زیاد نیست. شما با در دسترس قرار دادن خود به صورت 24 ساعته می توانید بخشی از این زمان تصمیم گیری را به خودتان اختصاص دهید.

 

فرایند سئو و بهینه سازی سایت در موتورهای جستجو

تاسیس سایت اینترنتی مرحله اول از تبلیغات الکترونیکی محسوب می شود و باید بدانیم که یک سایت به خودی خود مخاطبی نخواهد داشت مگر اینکه ما سایتمان را به تعدادی مخاطب معرفی کنیم که این معرفی شیوه های گوناگونی دارد شما فرض کنید که تعداد زیادی کاتالوگ از محصولات خود چاپ کرده اید و آنها را در اتاقی نگهداری می کنید ، طبیعتا کاتالوگ های شما به هر میزان که با کیفیت و مناسب چاپ شده باشند عملا فایده ای تجاری و تبلیغاتی برای شما ندارند تا اینکه شما این کاتالوگ ها را از اتاق در بسته خارج کنید و به دست مخاطبانتان برسانید. حالا می تواند امید داشت که مخاطبان شما در آینده ای نچندان دور تبدیل به مشتریان شما شوند.

در مورد سایت اینترنتی هم قضیه از همین قرار است طراحی سایت به تنهایی ثمره تجاری ندارد این معرفی سایت است که فرایند بازاریابی الکترونیکی را برای ما شکل می دهد. حالا به این مثال توجه کنید در همان فرض کاتالوگ های چاپی شما تصمیم می گیرید که آنها را به مخاطبانی برسانید حالا اگر این مخاطبان مرتبط با کسب و کار شما باشند به آنها مخاطبان تخصصی گفته می شود یعنی آنها اختصاص به کار شما دارند و اگر این مخاطبان مرتبط با کار شما نباشند به آنها مخاطبان عمومی می گویند مثلا شما به عنوان یک تعمیرکار خودرو تراکت های خود را به افرادی که صاحب خودرو هستند می دهید این افراد مخاطب تخصصی شما به شمار می آیند حالا اگر این تراکت ها را در ایستگاه BRT توزیع کنید احتمال نتیجه دادن تبلیغات شما کمتر می شود. در این مثال تراکت یک تاکسی سرویس دقیقا به صورت معکوس می باشد.

سئو فرایندی است که سایت شما را به صورت دائمی و شبانه روزی به مخاطبان تخصصی معرفی می نماید. یعنی روزانه صدها یا هزاران نفری که مشتری بالقوه ی شما به حساب می آیند وارد سایت شما می شوند و از خدمات و محصولات شما بازدید می کنند. و اما این سوال که "در فرایند سئو چه اتفاقی می افتد؟":

با پیشرفت تکنولوژی و توسعه شبکه اینترنت جهانی امروزه بسیاری از افراد جامعه (جامعه ایرانی 63%) از اینترنت استفاده می کنند. این افراد برای یافتن هر چیزی در این دریای عمیق اطلاعات ، به موتورهای جستجوگر مراجعه می نمایند. مثلا شخصی برای یافتن محصولی خاص نام آن محصول را در Google جستجو می کند. به طور مثال برای خرید یک دوربین عکاسی کلمه "دوربین عکاسی" را در گوگل تایپ می کند و کلید Enter را فشار می دهد. گوگل طبق قواعدی که تعین کرده است ، نتایج زیادی را در جواب این جستجو به مخاطب خود نشان می دهد. اگر همین مثال را امتحان کنید اولین سایتی را که گوگل به شما نشان می دهد سایت Digikala می باشد. آمار جهانی نشان می دهد که معمولا مخاطبان موتورهای جستجو نتیجه های اول تا پنجم را نگاه می کنند و به دنبال نتایج دیگرِ جستجو نمی روند. در این مثال شخصی تصمیم گرفته تا دوربین عکاسی خریداری نماید و اولین نتیجه ای را که در جستجوی خود می بیند یک سایت فروشگاهی با امکان فروش اینترنتی دوربین عکاسی است. خُب طبیعی است که شانس فروش دوربین عکاسی توسط سایت Digikala نسبت به فروشگاه های دیگر بیشتر است. شاید تصور اینکه روزانه چند نفر برای خرید دوربین عکاسی با همین روش به فروشگاه دی جی کالا مراجعه می کنند شگفت انگیز باشد. اما این یک بازاریابی 24 ساعته می باشد که سود هیجان انگیزی را به دنبال دارد.

این فرایند که در موضوعات مختلف چه کلماتی در نتایج اولیه Google نمایش داده شوند را فرایند سئو Seo__ می نامند. در این فرایند ما می توانید شما را در هر کلمه ای که خواستید در موتورهای جستجوی گوناگون ، جزء نتیجه های اول جستجو قرار دهیم. شاید شما در همین لحظه یک یا چند کلمه را در ذهن خود مرور کرده باشید که به کسب و کار شما مرتبط است. ما می توانیم تمام این کلمات را در صدر نتایج جستجوی موتورهای جستجوگر قرار دهیم.

آشنایی بیشتر با این فرایند

گوگل و موتورهای جستجوی با اهداف زیادی از جمله با هدف درآمد زایی شکل گرفته اند که برای جذب مخاطبان بیشتر دائما سعی در بهبود خدمات خود دارند. آنها به این فکر می کنند که وقتی یک کاربر اینترنتی واژه ای خاص را در کارد جستجو تایپ می کند ، بهترین نتیجه را به دست بیاورد؛ تا همیشه مخاطب این موتور جستجوگر باقی بماند. و شاخصه هایی را برای تعیین بهترین نتیجه  ترسیم کرده اند که اگر سایتی آن قواعد را به طور صحیح رعایت نماید؛ در صدر نتایج جستجوی موتورهای جستجوگر قرار می گیرد. ما این قواعد را  به خوبی می شناسیم و روش اجرای صحیح آن را می دانیم و سابقه کاری ما نشان میدهد که در این زمینه بسیار موفق بوده ایم. شرکت های تبلیغاتی زیادی وجود دارند که به ارائه مشاوره تبلیغاتی می پردازند اما اگر شما واژه "مشاور تبلیغاتی" را در Google جستجو کنید اولین نتیجه ای را که به شما نشان می دهد "شرکت تبلیغات شرق" به آدرس Shargh.org می باشد. این نشان دهنده ی برتری علمی و مهارتی شرکت تبلیغات شرق نسبت به سایر شرکت های تبلیغاتی می باشد.

 

مزایای رتبه اول جستجو

اگر کسب و کاری در موضوع فعالیت تجاری خود در صدر نتایج جستجوی Google یا دیگر موتورهای جستجوگر قرار بگیرد؛ بازاری متفاوت و جدید را تجربه می کند؛ که روز به روز مشتریان آن رو به افزایش هستند و این مشتریان محدود به هیچ منطقه جغرافیایی نمی باشند. از طرفی در بین افراد جامعه ، در آن موضوع خاص شناخته می شود و به نوعی تبلیغات برندینگ را نیز به دنبال خود دارد.

افزایش مشتریان باعث رونق و توسعه کسب و کار می گردد. شرکت تبلیغات شرق مشتریان زیادی داشته است که به وسیله سئو از کسب و کاری کوچک تبدیل به کسب و کاری بزرگ شده اند. فرایند سئو یکی از مدرن ترین و با شیک ترین نوع تبلیغات به شمار می آید که حتی مشتری وقتی شما را پیدا می کند احساس نمی کند که با روش های تبلیغاتی شما را پیدا کرده است. مخاطب وقتی احساس می کند که با روش های تبلیغاتی به این سمت و آن سمت کشیده شده است حس خوبی از خرید ندارد و دیرتر به کسب و کار ما اعتماد می کند ولی زمانی که احساس کند بدون ترفند های تبلیغاتی توانسته است مارا پیدا کند حس بهتری نسبت به خرید دارد.

در فرایند تبلیغاتی سئو به دلیل فراگیر بودن و سراسری بودن مشتریانی به ما مراجعه می کنند که ما انتظار مراجعه آنها را نداشته ایم. نه انتظار تعداد آنها را داشته ایم و نه انتظار تنوع آنها. که این مزایا هر کدام به تنهایی می توانند مزایای گسترده تری را به دنبال داشته باشند.

در بالا گفتیم که سایت اینترنتی را باید به مخاطبان خودمان معرفی کنیم این معرفی می تواند نوشتن آدرس سایت روی کارت ویزیت و تراکت و بروشور و کاتالوگ باشد و یا استفاده از فرایند سئو.

سایت و سئو تبلیغاتی بنیادین هستند و پس از گذشت مدت زمانی نسبتا طولانی شما به یک تبلیغ پایدار و مطمئن دست پیدا می کنید که دیگر نیاز به تبلیغات دیگری ندارید و همچنین دیگر هیچ هزینه ای برای تبلیغات پرداخت نمی کنید.

 

شبکه اجتماعی اینستاگرام

اینستاگرام یک شبکه اجتماعی بر پایه عکس می باشد که توسط شرکت FaceBook ساخته شده است.این شبکه در مدت زمان کوتاهی مخاطبان بسیار زیادی را به دست آورد و پس از گذشت مدتی تبدیل به یک شبکه تجاری Business شد و اکنون بسیاری از کسب و کارهای گوناگون در آن فعالیت می کنند.

سبک ساخت این شبکه ی اجتماعی به شکلی است که افراد زیادی بدون محدودیت تعداد می توانند صفحه شما را دنبال کنند فقط کافی است با روش های تبلیغاتی آنها را از وجود پیج خود مطلع نمایید؛ آنوقت شما یک صفحه ی اینستاگرام با تعداد زیادی مخاطب در اختیار دارید که دائما از اطلاعات کسب و کار شما با خبر می شوند. در این حالت شما می توانید طی 24  ساعت تمام آنچه را که می خواهید به مشتریان خود اعلام کنید را در قالب پست در صفحه اینستاگرام خود قرار دهید.

فرض کنید که شما یک صفحه اینستاگرام با 50 هزار دنبال کننده در اختیار دارید و می خواهید به مناسبت آغاز فصل تابستان بر روی محصولات خود 20% تخفیف اعمال کنید. در اینجا فقط کافی است تا پستی با همین عنوان در صفحه خود قرار دهید تا در مدت زمان کوتاهی تاثیر شگفت انگیز آن را مشاهده کنید.

یا اینکه شما محصول یا خدمات جدیدی دارید و می خواهید آن را به اطلاع مخاطبان خود برسانید در اینجا نیز کافی است پستی با این محتوا منتشر نمایید تا با تماس های بسیار زیاد مواجه شوید. در قواعد تبلیغاتی در بدترین حالت ، بازخورد تبلیغات 2 درصد می باشد ، که با توجه به مثالی که بیان کردیم شما پس از معرفی محصول یا خدمات و یا اعمال تخفیفات با مراجعه بیش از 1000 مخاطب مواجه خواهید شد. شما می توانید این نوع تبلیغات را به صورت هفتگی یا ماهانه بدون صرف هیچ گونه هزینه ای انجام دهید.

روند فالور گیری و افزایش دنبال کنندگان صفحه اینستاگرام شما متوقف نخواهد شد و روز به روز بر تعداد مخاطبانی که شما را دنبال می کنند افزوده می شود. شما فرض کنید که 6 سال است که صفحه اینستاگرام خود را راه اندازی کرده اید و در هر 20 روز 1000 نفر به دنبال کنندگان شما افزوده شده است (روند فالورگیری هر 20 روز 1000 نفر است) حالا شما یک پیج اینستاگرام با 108000 مخاطب دارید که اگر طبق مثال بالا تبلیغاتی انجام دهید در بدترین شرایط 2000 مشتری خواهید داشت.

تبلیغات در اینستاگرام نیز جزء دسته تبلیغات بنیادین و زیربنایی به حساب می آید. اگر کسب و کاری به تبلیغات زیربنایی و پایدار اهمیت دهد می تواند موفقیت خود را تضمین شده بداند. کسانی که امروزه در کسب و کار خود دسترسی به اینگونه از تبلیغات دارند هرگز نگران شرایط خوب و بد بازار نیستند. این نوع از تبلیغات می تواند برای کسب و کار ما افزایش روز افزون مشتری و در نهایت توسعه کسب و کار را به همراه داشته باشد. این نکته را باز تکرار می کنم که تبلیغات الکترونیکی پایدار به مراتب هزینه ی کمتری از تبلیغات سنتی و فیزیکی دارد در حالی که بازدهی آن نیز به میزان چشم گیری بیشتر است.

فالوور عمومی و تخصصی

فالوور ها و یا همان دنبال کنندگان صفحات اینستاگرام به دو دسته عمومی و اختصاصی تقسیم بندی می شوند. اگر دنبال کنندگان شما دسته بندی نشده باشند و به صورت فراگیر تمام افراد جامعه را شامل شوند این نوع فالوور را فالوور عمومی می نامند زیرا که عموم افراد جامعه بدون هیچ تقسیم بندی خاصی را شامل می شود. اگر دنبال کنندگان شما افراد خاصی از گروه خاص اجتماعی باشند این نوع فالوور را فالوور اختصاصی می نامند.

به این مثال توجه کنید کار شما لوازم التحریر است و می خواهید در پیج اینستاگرام خود برخی از محصولاتتان را تبلیغ کنید تا فروش مطلوبی داشته باشید. در اینجا اگر مخاطب شما شامل سنین مختلف ، جنسیت های مختلف و گرایش های شغلی مختلف باشد بازدهی تبلیغات شما به نسبت کمتر می شود ولی اگر در همین مثال مخاطبان شما 50 هزار دنبال کننده از دانش آموزان دختر تهرانی باشد درصد بازدهی تبلیغات شما به شکل بسیار محسوسی افزایش پیدا می کند. به دسته اول فالوور عمومی و به دسته دوم فالوور تخصصی گفته می شود.

روال کاری شرکت تبلیغات شرق در تاسیس پیج اینستاگرام به این شکل است که ابتدا با عکاسی دقیق از کسب و کار شما و اجرای طرح های گرافیکی برای خدمات شما صفحه ای را با حداقل 20 پست طراحی می کند و به عنوان اشانتیون و هدیه خرید 10 هزار فالوور عمومی را به آن اضافه می کند. اینها باعث می شود که صفحه اینستاگرام شما در دید بینندگان آن صفحه ای بسیار معتبر جلوه کند که احتمال دنبال کردند آن نسبت به صفحه های ساده بسیار بیشتر است. بعد از آن به جذب فالوور تخصصی می پردازیم و طی این فرایند در هر 20 روز کاری 1000 نفر مخاطب تخصصی را به دنبال کنندگان شما می افزاییم. در خلال انجام این امور و از ابتدای کار فرایند فروش و چرخه ی آن برای شما جاری می شود و شما با مشتریانی از این پیج مواجه خواهید شد فقط نسبت مراجعه آنها به نسبت تعداد آنها می باشد. در بالا گفته شد که دید ما به تبلیغات اینستاگرام باید دید به تبلیغات بلند مدت و پایدار باشد و بازدهی مورد انتظار خود را پس از گذشت مدتی از تاسیس پیج از آن طلب نماییم. معمولا در بازه زمانی 6 ماه یک پیج اینستاگرام به مرحله سود دهی مناسب می رسد.

حضور کسب و کار شما در شبکه های اجتماعی پر مخاطب می تواند شما را با مشتریان بسیار زیادی از محدوده جغرافیایی نا محدود در ارتباط قرار دهد. که اصلی ترین خصوصیت آن افزایش روز افزون مشتریان جدید است و از طرفی این نرم افزار به شکلی طراحی شده است که اگر شما مدتی دست از فعالیت خود بکشید باعث نمی شود که دنبال کنندگانتان را از دست بدهید. مخاطبان شما فقط زمانی از فعالیت شما با خبر می شوند که شما به تبلیغات بپردازید و در صفحه خود پست قرار دهید. این یکی از مزیت های مهم این نرم افزار نسبت به سایر شبکه های اجتماعی می باشد. به طور کلی جذب مشتری جدید آن هم به صورت روزانه برای هر کیب و کاری اهمیت زیادی دارد.

 

همین الان می توانید با این شماره تماس بگیرید و تبلیغات مطب یا کلینیک زیبایی خود را سفارش دهید: 09124273751