حذف تبلیغات

حذف تبلیغات ؛ مقاله ی پیش رو در مورد حذف انواع تبلیغات و معایب و منافع آن است.

در دنیای امروز با افزایش مشاغل و متعدد شدن اصناف بازار ، رقابتی بین تولید کنندگان و عرضه کنندگان محصولات و خدمات بوجود آمده است. تجارت در این شرایط مستلزم جذب مشتریان بیشتر و پیشی گرفتن از رقبای تجاری است. تبلیغات به تمام اشکالی که وجود دارد همه ابزاری برای رقابت در این بازار گسترده است. تولید کنندگان و عرضه کنندگان محصولات و خدمات در این بازار سعی می کنند که به وسیله تبلیغات مشتریان بیشتری را برای خود به دست آورند و سهم بیشتری از بازار فروش را در دست بگیرند.

تولید کنندگان و عرضه کنندگان خدمات نمی توانند در واحد تجاری خود بنشینند و منتظر آمدن مشتری بمانند. وقتی تعداد تولید کنندگان و عرضه کنندگان زیاد می شود باید مشتری را به سمت خود کشید. امروزه اگر تجارتی ، از تبلیغات و ابزارهای متنوع آن استفاده نکند نمی تواند در عرصه تجارت موفق باشد. به عبارتی دیگر موفقیت در تجارت امروز وابسطه به تبلیغات صحیح و گسترده است.

افزایش روز افزون تبلیغات گسترده و وسیع برای مخاطبان و مشتریان مشکلاتی را بوجود آورده است. مخاطبان تبلیغات گسترده از برخی تبلیغات احساس نا رضایتی می کنند و به دنبال روشی برای حذف تبلیغات می گردند. در این مقاله می خواهیم معایب و محاسن حذف تبلیغات را بررسی کنیم.

به این مطلب اشاره شد که افزایش روز افزون حجم تبلیغات باعث شده است که مخاطبان به دنبال حذف تبلیغات بگردند. این مطلب به ما می فهماند که تبلیغاتی از این قبیل نه تنها در روند فروش موثر نیست بلکه اثر معکوس دارد و مخاطب را از خرید پشیمان می کند. مخاطب زمانی دنبال حذف تبلیغات می گردد که تمایلی به آن محصول یا کالا و تبلیغات آن ندارد. شاید آن کالا مورد نیاز او باشد اما این سبک از تبلیغات اورا مجبور کرده است که به دنبال حذف تبلیغات بگردد.

حذف تبلیغات در مورد تبلیغات پیامکی بیشتر به چشم می خورد و آنچه که امروزه به عنوان تبلیغات کلافه کننده برای مخاطبان مطرح است تبلیغات پیامکی می باشد. حذف تبلیغات در این حوزه بسیار شایع است به صورتی که اپراتورهای تلفن همراه برای این کار راهکاری را اندیشیده اند و مشتریان آنها در هر زمان که بخواهند می توانند با فرایندی خاص حذف تبلیغات را در مورد خط خود اعمال نمایند.

حذف تبلیغات چرا بیشتر در مورد تبلیغات پیامکی اتفاق می افتد؟ جواب این سوال روشن است زیرا که تلفن همراه اصلی ترین وسیله ای است که بیشتر اوقات همراه مخاطبان است و کاربری آن به طوری طراحی شده است که دائما باید همراه باشد. شرکت های تبلیغاتی از این موضوع سوء استفاده می کنند و بیشتر تبلیغات خود را بر روی این وسیله ی همراه متمرکز می کنند. حالا تصور کنید که مخاطب این وسیله را برای کاربری دیگری همراه خود دارد و در عین حال با حجم وسیعی از تبلیغات غیر مفید در آن مواجه می شود. خب کاملا طبیعی است که مخاطب در اینجا به دنبال راهی برای حذف تبلیغات بگردد.

در مورد رسانه های تبلیغاتی دیگر نیز به همین شکل است. حذف تبلیغات زمانی صورت می گیرد که کاربری هر رسانه ای از حالت عادی آن خارج شود. به طور مثال فرض کنید تبلیغات صدا و سیما افزایش 5 برابری داشته باشد؛ در اینجا این رسانه دیگر کاربری اصلی خود را از دست می دهد و نمی تواند عرصه ای برای تبلیغات باشد. پس حذف تبلیغات در جایی است که کاربری رسانه از بین برود و روند کار آن رسانه از حالت عادی خارج شود.

در مورد حذف تبلیغات پیامکی فرض کنید که هر کدام از مخاطبان روزانه 2 یا 3 پیامک تبلیغاتی مفید دریافت می کردند ، اگر اینطور بود دیگر کسی به حذف تبلیغات پیامکی فکر نمی کرد و آن 2 یا 3 پیامک تبلیغاتی هم شانس بیشتری برای جذب مشتری داشتند. این روند توسط کاربران رسانه رابطه ای مستقیم با مدیریت و تصمیم گیری های مدیران رسانه برای پخش تبلیغات دارد.

حذف تبلیغات برای مخاطبان تبلیغ زیان آور است! در بازار رقابتی اگر تبلیغات به صورت صحیح و طبق اصول آن انجام شود به مخاطبان این امکان را می دهد تا برای خرید محصول مورد نظر خود از بین چندین محصول مشابه با کیفیت ترین آن را انتخاب کنند. حذف تبلیغات در بسیاری از موارد در حالی انجام می شود که مخاطب به تبلیغات و آگاهی از محصولات جدید علاقه دارد اما از حجم آن خسته شده است.

لینک های مفید:

نرم افزار

راهنمای جامع

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *