محتوای سئو  (SEO content)

محتوای سئو یکی از ارکان چندگانه در قواعد تخصصی سئو می باشد. همانطور که میدانید سئو مجموعه ی قواعدی است که با شناخت و بکارگیری آنها می توان رتبه ی سایت را در موتورهای جستجو افزایش داد. یکی از اصلی ترین قواعد سئو محتوای سئو می باشد. به این معنا که محتوای سئو متنی است استاندارد که طبق قواعد اسپایدر گوگل (Google Spider) نوشته شده است. تهیه محتوای سئو از طرفی نیاز به دانش تخصصی سئو دارد تا بتواند محتوای سئو ی ما را مطابق استاندارد های گوگل درآورد و از طرفی نیاز به دانش تخصصی آن زبانی دارد که قرار است محتوای سئو با آن زبان تولید شود مثلا در کشور ما که اکثر جستجوهای با عبارات فارسی صورت میگیرد برای تولید یک محتوای سئو موفق باید از دانش ادبیات فارسی استفاده شود.

دانش ادبیات فارسی در حد تخصصی باعث می شود ما بتوانیم قواعد دست و پاگیر سئو را در محتوای سئو خود اجرا کنیم به شکلی که آسیبی به ساختار متن وارد نشود. رعایت قواعد سئو در محتوای سئو باعث می شود متن اثرگذاری و خوانایی خود را از دست بدهد اکثر موارد سئو مخاطبان زیادی را به خود جلب می کند ولی در نهایت نمی تواند آن نتیجه ی لازم را حاصل کند زیرا که متن اثرگذاری خود را از دست داده است و بیشتر درگیر قواعد سئویی شده است. دانش تخصصی ادبیات فارسی می تواند این نقیصه را برطرف کند.

بازاریابی با استفاده از تکنیک موتورهای جستجو و بهره گیری از قواعد سئو باعث می شود ما مخاطبان تخصصی داشته باشیم به این معنا که مخاطبان ما همان کسانی هستند که مشتری ما به حساب می آیند و از آن دسته از مشتریانی هستند که اکنون نیاز به محصول یا خدمات ما دارند. در تکنیک سئو مشتری ما زمانی به دنبال ما می گردد که نیاز به خرید از ما دارد و شاید بتوان گفت در قواعد بازاریابی جدید سئو یکی از بهترین روش ها به شمار می آید. روشی که در آن مخاطب از تبلیغاتی بودن کار ما آگاه نمی شود و همیشه در این تصور است که او ما را پیدا کرده است نه اینکه ما با روش های تبلیغاتی به سراغ او رفته ایم. چنین حسی شانس فروش را بسیار بالا می برد و باید همیشه این نکته را در خاطر داشته باشیم که هدف نهایی ما از تبلیغات و بازاریابی “فروش” است.

 

لینک مفید

4 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *