مشاوره تبلیغاتی

مشاوره تبلیغاتی فرایندی است که در نهایت به توسعه کسب و کار و افزایش فروش منجر می شود. در یک مشاوره تبلیغاتی می توان اطلاعاتی تخصصی در زمینه تبلیغات به دست آورد. این اطلاعات تخصصی به هر کسب و کاری کمک می کند تا بتواند فرایند فروش خود را افزایش دهد. تفاوت مشاوره تبلیغاتی با مشاور تبلیغاتی این است که در مورد مشاور تبلیغاتی ، شخصی متخصص تمامی امور تبلیغاتی را به عهده می گیرد اما در مورد مشاوره تبلیغاتی متفاوت است. مشاوره تبلیغاتی یک فرایند علمی و تخصصی برای افزایش دانش تبلیغاتی می باشد. در مشاوره تبلیغاتی هر کسب و کاری به میزانی در مورد تبلیغات اطلاعات کسب می کند که به کسب و کار او مربوط می گردد.

مشاوره تبلیغاتی چیست؟

در متن بالا به این نکته پرداخته شد که مشاوره تبلیغاتی یک فرایند علمی می باشد. استفاده از این فرایند علمی در دنیای امروز نو ظهور است و هنوز جایگاه اصلی خود را پیدا نکرده است. در جوامع پیشرفته این فرایند بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد. ظهور این پدیده نیز دلایل مختلف علمی دارد مهمترین آنها تخصصی شدن علوم و گسترش تخصص ها می باشد.

صاحبان کسب و کارها در زمینه ی کاری خود متخصص و با تجربه هستند و بر مجموعه کسب و کار خود تمرکز دارند. به این ترتیب زمان لازم برای آموختن دانش تبلیغاتی را ندارند و ترجیح می دهند افراد متخصصی که دارای این دانش می باشند و در امر تبلیغات تخصص کافی را کسب کرده اند ، در مورد کسب و کار آنها و تبلیغات آن نظر دهند. یک مشاوره تبلیغاتی صحیح و علمی می تواند به صاحبان کسب و کارهای گوناگون کمک کند تا در روال فروش خود موفق شوند.

 

مشاوره تبلیغاتی صحیح و علمی

مشاوره تبلیغاتی صحیح و علمی مشاوره ای است که در آن یک مشاور تبلیغاتی زوایای مختلف بازاریابی یک کسب و کار را بررسی کند و بهترین راه برای جذب مشتریان بیشتر را توصیه نماید. مشاور تبلیغاتی دارای دو خصوصیت اصلی می باشد که در نهایت می تواند مشاوره ای صحیح و علمی را ارائه نماید. آن دو خصوصیت عبارتند از دانش کافی و تجربه لازم. دانش تبلیغاتی مجموعه علومی است که یک مشاور تبلیغاتی فرا گرفته است و بر آنها تسلط دارد. تجربه لازم نیز به واسطه موقعیت شغلی مشاور تبلیغاتی ایجاد می شود به این ترتیب که یک مشاور تبلیغاتی روزانه با تعداد زیادی از کسب و کارهای گوناگون سر و کار دارد و روزانه آن ها را مورد بررسی قرار می دهد. این روند به او کمک می کند تا پس از گذشت زمان نچندان زیاد به بسیاری از تجربیات مفید فروش دست پیدا کند.

کسب و کاری که برای رونق فروش خود به دنبال مشاوره تبلیغاتی می رود باید از یک مشاور تبلیغاتی قوی کمک بگیرد.

 

مشاوره تبلیغاتی و عدم استفاده از توان اجرایی

شرکت های تبلیغاتی معمولا فرایند اجرای تبلیغات را به عهده می گیرند. به این صورت که یک کسب و کار را از جهات مختلف مورد بررسی قرار می دهند و طرحی پویا برای تبلیغات آن کسب و کار طراحی می کنند. به طور معمول نظارت و اجرای طرح نیز بر عهده شرکت های تبلیغاتی می باشد. اما در مشاوره تبلیغاتی به این شکل نیست و در جلسه و یا جلسات متعدد طرحی به مخاطب پیشنهاد می شود و نظارت و اجرای آن به همان کسب و کار واگذار می گردد. البته این نکته قابل توجه می باشد که قطعا توان اجرایی شرکت های مشاور تبلیغاتی بیشتر از توان اجرایی مدیران کسب و کارها می باشد آن هم به دلیل تخصص و تجربه مشاور تبلیغاتی می باشد.

 

 

اگر تمایل به مشاوره با مشاوران تبلیغاتی شرکت تبلیغات شرق را دارید با این شماره تماس بگیرید: 09351803022

لینک مفید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *