مشاوره صادقانه

برای فروش مستمر و پایدار؛ به مشتریان خود “صادقانه” مشاوره بدهید. اصرار بر فروش یک محصول آن هم با بزرگ نمایی خصوصیات آن موجب بی اعتمادی مشتری می گردد. اگر شما بتوانید با در نظر گرفتن پول مشتری ، بین محصولات هم قیمت یک مشاوره خوب و قابل قبول ارئه دهید؛ می توانید اطمینان داشته باشید که در فروش موفق شده اید.

امروزه با متعدد شدن محصولات دایره انتخاب مشتریان گسترده شده است و برای انتخاب بهترین محصول نیاز به مشاوره دارند. آنها قادر نیستند به تنهایی محصولات متعددی را با هم مقایسه کنند و یک حس تردید در مقابل انتخاب خود احساس می کنند. در این حالت اگر فروشنده بتواند صادقانه مشاوره ای کوتاه در مورد مقایسه کردن محصولات مشابه به مشتری ارائه دهد؛ در فروش موفق شده است.

در مورد محصولات مشابه برای شما فرقی ندارد که کدام را بفروشید زیرا که شما از فروش هر کدام از آن محصولات سود می برید اما اگر در مشاوره خود از حیله و کلک استفاده کنید مشتری آن را احساس می کند و به شما اعتماد نخواهد کرد. شاید همان محصول را از فروشگاهی دیگر تهیه کند. پس یادمان باشد که فروش در بازارهای پر محصول وابسطه به دو عامل اصلی می باشد:
-صداقت
-مشورت

تفاوتی ندارد که شما محصول خود را در چه قالبی می فروشید چه فروش شما فروشگاهی باشد چه فروش کلان این دو عامل به شما کمک بسیار زیادی خواهد کرد. حتما همه شما سایت “دی جی کالا” را می شناسید. سایتی که در فروش به موفقیت های خوبی دست پیدا کرده است. عوامل زیادی در موفقیت آن تاثیر گذار بوده اند یکی از آنها “مشاوره صادقانه” است. در بازار دیجیتال که از طرفی شناخت محصول نیاز به تخصص دارد و از طرف دیگر تنوع آن ایجاد سردرگمی می کند جای یک مشاور متخصص و توانمند بسیار خالی بود که این خلاء توسط “دی جی کالا” تا حد قابل توجهی پر شد. اگر مشاوره های “دی جی کالا” را خوانده باشید این مطلب را بهتر متوجه می شوید. در اکثر این مشاوره ها معایب محصول به شکل کاملا صادقانه بیان شده است و حتی در برخی موارد در مقایسه دو محصول با هم از روش های معکوس بازاریابی استفاده شده است که اگر اینطور نبود و “دی جی کالا” هم مانند بسیاری از فروشگاه های دیگر صرفا به تعریف و تمجید از محصولات می پرداخت امروز به این موفقیت نمی رسید.

البته داستان به همین سادگی هم نیست در “مشاوره صادقانه” تکنیک هایی وجود دارد که باعث می شود شما در مورد تمام محصولات خود فروش داشته باشید زیرا که استفاده ی از روش بالا ممکن است برخی از محصولات شما را در انبار بلوکه کند. در برخی از این تکنیک ها صداقت نقش کمرنگ تری پیدا می کند اما فروشند هنوز در شکل یک “مشاور صادق” جلوه می نماید. در این تکنیک ها باید درست و غلط را طوری مخلوط کرد که هم بتوانیم محصول ود را بفروشیم و هم از کسوت صداقت خارج نشویم. در تمام این تکنیک ها باید توجه داشته باشیم که در مخلوط درست و غلط مجبور به دروغ گویی نشویم.

مفهوم فروشندگی بسیار وسیع است از فروشندگی در دکه روزنامه گرفته تا پیشرفته ترین تکنیک های تبلیغات و بازاریابی همه تحت عنوان فرایند فروش به حساب می آیند. “مشاوره صادقانه” در تمامی سطوح فروش کاربرد دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *