مشاور تبلیغاتی چیست (What is a promotional advisor)

مشاور تبلیغاتی چیست ؟ این سوال بیشتر در جوامع درحال پیشرفت مطرح می شود. یک تحقیق دانشگاهی از دانشگاه آمریکا نشان می دهد که پیشرفت در هر جامعه ای ، رابطه مستقیم با تخصصی شدن علوم در آن جامعه دارد. اگر در جوامع در حال پیشرفت هر شاخه ای از علم شکل تخصصی به خود بگیرد دیگر کسی نمی تواند در تمام امور روزمره خود متخصص باشد.

قبل از تخصصی شدن علوم صاحبان کسب و کارها به صورت سنتی به تبلیغات می پرداختند اما پس از آنکه علوم تخصصی شدند و کسب و کارهای موازی رشد چشمگیری داشتند؛ یک شاخه تخصصی به نام تبلیغات در کنار کسب و کارها و تجارت های مختلف به وجود آمد. به متخصصین حوزه تبلیغات مشاور تبلیغاتی می گویند.

مشاور تبلیغاتی چه تخصصی دارد (What is a professional advertising advisor)

مشاور تبلیغاتی در اصل متخصص و یا فوق تخصص بازاریابی و فروش است. بازاریابی و فروش دو علم مستقل هستند که از جهات زیادی با هم ارتباط دارند. به همین دلیل اکثرا نام این دو در کنار هم می آید. به بیانی دیگر بازاریابی یک محصول و یا خدمات حرفه ای جداگانه است. و فروش و تبدیل آن به پول حرفه ای دیگر. مشاوران تبلیغاتی در این دو رشته تخصص دارند یعنی از طرفی می دانند چگونه باید بازاریابی کرد و افراد زیادی را با محصول یا خدماتی خاص آشنا نمود و از طرفی هم می دانند که آن محصول خاص و یا خدمات خاص را چگونه باید فروخت.

مشاور تبلیغاتی چه دانشی دارد (What does the advisor know)

دانش مشاور تبلیغاتی دانش بر روانشناسی و بازار است. شناخت این دو مورد به صورت تخصصی آن چیزی است که یک مشاور تبلیغاتی آن را طی سال ها تجربه و تحصیل می آموزد و به خوبی می داند مخاطب چگونه متقاعد به خرید محصول یا خدماتی خاص می شود و از طرفی با تجربه ی زیاد در این عرصه بازار فروش را نیز می شناسد. ذائقه ی بازار را می داند. نوسانات آن را پیشبینی می کند. راه درست ورود به هر بازاری را می داند. بازار فروش را هوشمندانه انتخاب می کند. و صدها نکته ی تخصصی که در حیطه دانش یک مشاور تبلیغاتی تعریف می شود.

مشاور تبلیغاتی کجاست (Where is the advertising advisor)

مشاوران تبلیغاتی در تمامی کسب و کارها و همه جا می توانند حضور داشته باشند. وظیفه ی ذاتی آن ها ایجاب می کند در همه ی کسب و کارها به صورت دائمی حضور داشته باشند و از طرفی هم نوع فعالیت آنها ایجاب می کند این حضور فیزیکی و تمام وقت نباشد. در اصل یک مشاور تبلیغاتی طراح و ایده پرداز یک پلن جامع تبلیغاتی در مورد هر نوع کسب و کاری به صورت اختصاصی می باشد و بر اجرای طرح خود نظارت می کند اما نیاز نیست که دائما و به صورت فیزیکی در آن کسب و کار حضور داشته باشد. یک مشاور تبلیغاتی می تواند در هر نقطه جغرافیایی که حضور دارد ده ها و یا صدها کسب و کار را از جهت تبلیغات مدیریت کند و به طور دائم بر فروش و بازاریابی آنها نظارت داشته باشد.

مشاور تبلیغاتی چه کاری برای ما انجام می دهد (What does the advertising advisor do for us)

مشاور تبلیغاتی در اصل تئوری پرداز تبلیغات می باشد. اما خارج از تعریف کاری اصلی او در بیشتر مواقع اجرا و نظارت بر کیفیت اجرای تبلیغات را نیز بر عهده می گیرد. روال کاری یک مشاور تبلیغاتی به این شکل است که ابتدا در مورد کسب و کاری که به او مراجعه کرده است مطالعه می کند و تمامی جوانب علمی تولید ، انبار و بازاریابی آن کسب و کار را به خوبی بررسی می نماید. پس از شناخت جوانب مختلف آن کسب و کار از جهت بازاریابی و تشخیص صحیح مخاطب هدف آن کسب و کار شروع به ایده پردازی تبلیغاتی می کند و پلنی را برای بازاریابی و فروش محصول یا خدماتی خاص ارائه می دهد.

مشاور تبلیغاتی چگونه به کسب و کار ما کمک می کند (How does the advertising consultant help our business)

پس از انجام بررسی های لازم در مورد کسب و کار مراجعه کننده ، مشاور تبلیغاتی در غالب های گوناگونی خدمات مشاوره ای خود را به مشتری ارائه می دهد. در بیشتر موارد تئوری علمی تبلیغاتی به صورت مکتوب و به صورت نوشتاری ارائه می شود به این شکل که تمام مراحل تبلیغاتی و بازاریابی کسب و کار هدف به صورت مرحله به مرحله در یک طرح نوشتاری توضیح داده می شود و مدت زمان اجرا و بازدهی آن نیز برآورد می شود. صاحبان کسب و کار می توانند بر طبق این نوشته عمل کنند و به کسب و کار خود رونق ببخشند. گاهی روش تبلیغاتی مخصوص یک کار به قدری مختصر و ساده هست که یک مشاوره تلفنی و یا بیان شفاهی از جانب مشاور تبلیغاتی کافی می باشد. و در پاره ای از موارد که کار بسیار تخصصی و دشوار است خود مشاور تبلیغاتی اجرای طرح را بر عهده می گیرد و در تمامی مراحل اجرا حضور داد.

ایده ی مشاور تبلیغاتی را چگونه باید اجرا کنیم (How do we get the idea of an advertising consultant)

پس از ارائه پلن تبلیغاتی توسط مشاور تبلیغاتی نوبت به اجرای طرح می رسد. در پلن تبلیغاتی روش های گوناگونی از تبلیغات تجویز شده است که اجرای هر یک از آن روش ها نیاز مند به دانش ، مهارت و تخصص خاص خود است. مثلا طراحی سایت و یا ساخت تیزر تلویزیونی هر کدام دانشی جدا و مهارتی خاص می خواهد که در مرحله اجرای پلن به آنها احتیاج داریم. اما بیشتر مشاوران تبلیغاتی در کنار کار مشاوره در شرکتشان واحدی به عنوان واحد اجرایی تبلیغات در نظر می گیرند که تمامی و یا بیشتر روش های تبلیغاتی را اجرایی می کند. در این میان مشتری و یا مراجعه کننده به مشاور تبلیغاتی می تواند پس از دریافت طرح تبلیغاتی به واحد اجرایی و یا هر شرکت اجرا کننده ی دیگری مراجعه نماید تا تبلیغات پیشنهادی را اجرایی کند.

هزینه ی مشاوره ی تبلیغاتی چقدر است (What is the cost of advertising advice)

مطالعه و شناخت یک کسب و کار و محصولات یا خدمات آن و استفاده از دانش تخصصی مشاور تبلیغاتی معمولا دارای هزینه ای نسبتا زیاد است. شاید بیان چند جمله ساده از یک مشاور تبلیغاتی منجر به تحولی بزرگ در یک کسب و کار شود. این چند جمله ی ساده نتیجه سالها تجربه و دانش افزایی است. پس مشاوران تبلیغاتی معمولا در قبال مشاوره ای که ارائه می دهند هزینه ای را نیز دریافت می کنند. البته مشاوره تبلیغاتی در شرکت تبلیغات شرق به صورت رایگان ارائه می شود و اجرای تبلیغات نیز کاملا به اختیار مشتری گذاشته شده است. شرکت تبلیغات شرق: http://www.shargh.org

مشاوره تبلیغاتی چقدر زمان می برد (How much time does ad consulting cost)

برای ارائه یک مشاوره تبلیغاتی علمی و تخصصی نمی توان زمان مشخصی را تعیین کرد. زیرا زمان ارائه مشاوره تبلیغاتی به تناسب محصول و مخاطبان آن تغییر می کند. برخی از محصولات و کسب و کارها سال ها وجود داشته اند و مخاطبان آن ها نیز مشخص است. اما برخی از کسب و کارها نو ظهور هستند و یا ایده ای جدید قرار است در بازار شناخته شود. به همین روال زمان ارائه مشاوره تبلیغاتی توسط شرکت های مشاور تبلیغاتی و مشاوران تبلیغاتی تغییر می کند. البته یکی دیگر از شاخص های تعیین کننده ی این زمان تجربه و مهارت مشاور تبلیغاتی می باشد. هر چقدر تجربه و مهارت او در این زمینه بیشتر باشد؛ زمان ارائه مشاوره تبلیغاتی کوتاه تر می شود. به طور میانگین میتوان بازه ی ارائه یک مشاوره تبلیغاتی موفق را بین دو تا چهار هفته دانست.

چگونه به مشاور تبلیغاتی اعتماد کنیم (How to trust an advertising consultant)

اعتماد دستمایه ی اصلی هر نوع معامله است. انسان ذاتا تا به چیزی و یا کسی اعتماد نکند کار خود را به او نمی سپارد و هزینه ای به او پرداخت نمی کند. در مورد انتخاب مشاور تبلیغاتی نیز این قانون وجود دارد. صاحبان کسب و کارها قرار است بعد از ارائه مشاوره تبلیغاتی توسط مشاوران تبلیغاتی آینده ی کسب و کار خود را به طرح آن ها بسپارند. ممکن است پیشرفت و سود قابل توجهی داشته باشند و از طرفی هم ممکن است آن نظریه درست نبوده باشد و زیان سنگینی متحمل شوند.

پس اعتماد به مشاور تبلیغاتی بسیار مهم است و باید درباره آن اطلاعتی داشته باشیم:

بهترین روش برای اعتماد به یک مشاور تبلیغاتی مطالعه رزومه ی او می باشد. افراد دیگری که به او اعتماد کرده اند می توانند اعتماد ما را نیز جلب کنند. بعد از آن پروژه های انجام شده عاملی است که می تواند اعتماد ما را به یک مشاور تبلیغاتی بیشتر کند. اگر در کارنامه یک مشاور تبلیغاتی ده ها و یا صدها کسب و کاری وجود دارد که همه ی آن ها پس از انجام مشاوره تبلیغاتی پیشرفت کرده اند این می تواند به ما این نکته را برساند که نه تنها باید به او اعتماد کنیم بلکه اکنون کسب و کار ما به او و دانشش احتیاج دارد. نکته ی دیگری که باید به آن توجه کرد سابقه و قدمت است. این شاخص برای این است که در ارائه مشاوره تبلیغاتی تجربه حرف اول را می زند. پس باید به کسی اعتماد کنیم که سال ها در این زمینه تجربه کسب کرده است. شرکت تبلیغات شرق نخستین شرکت مشاور تبلیغاتی کشور است که با سال ها تلاش در ارائه مشاوره تبلیغاتی رزومه ای درخشان و کارنامه ای پر افتخار را برای خود ثبت نموده است: http://www.shargh.org

چگونه کسب و کار خود را به مشاور تبلیغاتی معرفی کنیم (How to advertise your business)

بهترین و مرسوم ترین راه برای ارتباط اولیه با یک مشاور تبلیغاتی ، تماس تلفنی با او و یا با شرکتی است که ارائه مشاوره تبلیغاتی می دهد. بعد از مراجعه حضوری ایمیل و شبکه های اجتماعی هم روش های مناسبی برای ارتباط اولیه هستند. اما بعد از انجام تماس های اولیه مشاور تبلیغاتی نیاز دارد تا درباره کسب و کار شما ، محصولات یا خدمات و مشتریان شما اطلاعات کافی داشته باشد. به هر میزان که این اطلاعات کامل تر و دقیق تر باشد ، ارائه مشاوره از طرف مشاور تبلیغاتی نیز جامع تر و کامل تر خواهد بود.

آنچه برای یک مشاور تبلیغاتی از کسب و کار شما مهم است اطلاعاتی می باشد که به او کمک کند تا بتواند هر چه بیشتر مخاطب محصولات و یا خدمات شما را بشناسد. زمانی که مخاطب شناخته شود حالا تبلیغات و روش های آن پل ارتباطی میان تولید کننده محصولات و یا ارائه دهنده خدمات می باشد تا به آنها اطلاع رسانی کند.

پس ما باید در معرفی کسب و کار خود به مشاور تبلیغاتی نهایت همکاری را به خرج دهیم تا او بتواند دقیق ترین و علمی ترین روش را برای تبلیغات ما پیدا کند. مشاور تبلیغاتی از شما درخواست می کند کار خود را به او معرفی کنید و معمولا نشانی ایمیلی را در اختیار شما می گذارد تا اطلاعات لازم را برای او ارسال کنید.

چه اطلاعاتی را برای مشاور تبلیغاتی ارسال کنیم (What information should we send to an advertising consultant)

برای معرفی کسب و کار خود به مشاور تبلیغاتی لازم است اطلاعاتی را در اختیار او قرار دهید. اگر کسب و کار شما یک ایده بکر است و یا رمز و رازی در تجارت خود دارید نباید آن ها را در اختیار هیچ کس قرار دهید و یا اگر ناچار به این کار هستید حتما برای اعتماد به آن فرد وقت زیادی را صرف کنید.

اطلاعاتی را که به صورت عادی ما باید در اختیار یک مشاور تبلیغاتی قرار دهیم:

1- سابقه فعالیت و شرح مختصری از آغاز تا امروز کسب و کار خود

2- ارائه رزومه کاری و فعالیت ها ، افتخارات و چالش های پیش روی

3- ارائه رزومه کاری از کارمندان و متخصصان

4- معرفی کامل محصولات یا خدمات (به طور کاملا تفصیلی)

5- ارائه بیوگرافی اجمالی از مشتریان قبلی و فعلی

6- ارائه تجربیات موفق و ناموفق بازاریابی

7- ارائه چارت قیمت گذاری خدمات و یا محصولات برای تعیین سیاست های قیمت گذاری

8- تعیین حدودی میزان بودجه تبلیغاتی

9- ارائه لیستی از رقبای مهم در بازار فعلی

10- ارائه نمودار فروش در بازه زمانی دوازده ماهه

 

مشاور تبلیغاتی در اصفهان | مشاور تبلیغاتی به انگلیسی | مشاور تبلیغاتی در مشهد | مشاور تبلیغاتی در تهران | مشاور تبلیغاتی چیست | مشاور تبلیغاتی هالو | مشاور تبلیغاتی انتخابات | مشاور تبلیغاتی اصفهان | مشاور تبلیغاتی شیراز | مشاور تبلیغاتی و بازاریابی

 

Advertising Advice in IsfahanAdvertising advice in English | Advertising Consultant in Mashhad | Advertising Consultant in Tehran | What is a promotional advisor | Halo Advertising Advisor | Election Advisor | Advertising consultant in Isfahan | Shiraz Advertising Advisor | Advertising and marketing consultant

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *