بازکردن تمام سرفصل ها

برای اطلاعات بیشتر روی سر فصل ها کلیک کنید

ست اداری چیست؟

ست اداری معمولا شامل:

1- سر برگ (Leter Head)

2- پاکت نامه (Envelope)

3- کارت ویزیت (Business Card)

4- برگه یادداشت (Note)

می باشد.

البته ست های اداری معمولا بنا به درخواست و سلیقه مشتری تهیه می شود. مکاتبات حرفه ای و مناسب ، تاثیر بسزایی در رونق کسب و کار هر شرکتی می تواند داشته باشد و طراحی حرفه ای ست اداری باعث این افزایش تاثیر در طرف مقابل می شود.

به نمایش گذاشتن اسناد کسب و کار یک شرکت به صورت حرفه ای تاثیر قابل توجهی در روان مشتریان دارد. یکی از راه های آن طراحی و چاپ ست اداری به صورت حرفه ای می باشد.

ممکن است اولین برخورد یک مشتری با شما به واسطه سربرگ ، پاکت نامه و یا کارت ویزیت شما باشد و بدیهی است که اولین برداشت مشتری از شما بسیار مهم است. حتی اگر مشتریان شما قدیمی هستند باز لازم است ست اداری خود را با طراحی و چاپ ظریف و قدرتمند انتخاب نمایید. چرا که ست اداری با اینچنین مشخصاتی تاثیر بسزایی در نگرش مشتری نسبت به شما ایفا می کند و باعث حفظ مشتری و یا میل او برای ارجاع به شما می شود.

بنابر این ست اداری مناسب یک سرمایه گذاری مطمئن در امر بازاریابی می باشد. لذا اطمینان حاصل کنید که ست اداری شما با طراحی زیبا و کاغذ مناسب چاپ می شود. داشتن ست اداری با ظاهری منسجم و زیبا ، هویت شرکت شما را در ذهن مشتریان و دوستانتان ثبات می بخشد.

شما می توانید بسیاری از مفاهیم را با سربرگ به مشتریان خود انتقال بدهید مانند: هدف شرکت خود ، تعهد خود در قبال کیفیت ، ارزشها و ... . سربرگ هر شرکت یک آیتم حیاتی و ثابت آن شرکت است. تمام ارتباطات مهم با شما و مشتریان شما ، شرکای کسب و کار ، توزیع کنندگان ، تامین کنندگان ، خریداران بالقوه و... در سربرگ مکاتبه می شود.

سربرگ هر سازمان ماهیت و مشخصات آن ها را به نمایش می گذارد و به مخاطب انتقال می دهد و مشتریان شما ممکن است بر اساس سربرگ نسبت به شما قضاوت کنند. لذا در طراحی سربرگ و ست اداری ، شرکت ما آماده مشاوره دادن به شما است.

سربرگ شامل جزئیات تماس های مهمی مانند:

آدرس شرکت ، شماره تماس ، شماره های پشتیبانی از مشتری ، آدرس وب سایت ، آدرس الکترونیکی (ایمیل) ، حتی اطلاعات درمورد کالاها و خدمات می باشد.

سربرگ:

سربرگ ها معمولا در اندازه A4 چاپ می شوند. برخی از شرکت ها از سربرگ در اندازه A5 نیز استفاده می کنند.

جنس سربرگ نیز به درخواست شرکت ها متغییر است. جنس سربرگ می تواند تحریر 80 گرم ، 100 گرم یا بیشتر باشد. نوع چاپ سربرگ نیز تک رنگ ، دو رنگ ، سه رنگ و چهار رنگ می باشد.

در قسمت بالای سربرگ لوگو یا آرم شرکت همراه با نام شرکت یا مؤسسه چاپ می گردد. و در قسمت پایین سربرگ آدرس و تلفن های شرکت به همراه آدرس سایت و ایمیل شرکت چاپ می شود.

در طراحی سربرگ می توان آرم یا لوگو را به صورت کم رنگ در وسط صفحه قرار داد که این امر از جعل و کپی سربرگ جلوگیری می کند.

پاکت نامه

پاکت نامه دارای جنس ، سایز و رنگ های بسیار متنوعی است که به بعضی از آن ها اشاره می کنیم:

- پاکت نامه تحریر 80 گرم ، پاکت نامه تحریر 100 گرم.

- پاکت نامه گلاسه 100 گرم ، 120 گرم ، 135 گرم الی 300 گرم.

- پاکت نامه کتان 100 گرم الی 300 گرم.

سایز:

سایز متداول در پاکت A4 و A5 است و در سایز های دیگر به طور سفارشی طراحی می گردد.

کاغذ یادداشت:

برای یادداشت معمولا از کاغذ 80 گرم استفاده می شود و سایز آن نیز سفارشی می باشد.

کارت ویزیت:

کارت ویزیت دارای انواع بسیار زیادی از سایز و جنس می باشد که به برخی از آن ها اشاره می کنیم.

کارت ویزیت PVC ، استخوانی ، لمینت ، فلزی ، چوب ، سلفون ، کتان ، گلاسه و...

لمینت: کارت ویزیت ساده به صورت لمینت شده است.

استخوانی (لمینت موضعی): بعضی از مواضع کارت طبق درخواست مشتری به صورت برجسته می شود.

فلزی: به واسطه لیزر بر روی فلز حکاکی می شود.

چوبی: به واسطه لیزر بر روی چوب با قطر 3/0 حکاکی می شود.

کتان: نوعی کاغذ ضخیم است که برای چاپ کارت ویزیت از آن استفاده می شود.

سلفون: بعد از چاپ بر روی کاغذ 300 گرم یک لایه سلفون کشی می شود.

چرا از ست اداری استفاده کنیم؟

از دو دیدگاه می توان اهمیت یک ست اداری برای اوراق شرکتی را بررسی کرد:

- از نگاه خود شرکت و کارکنان آن

- از دید مشتری و مراجعین آن

به طور کلی باید گفت داشتن اوراق اداری با طراحی زیبا و منسجم دیدگاه افراد نسبت به مجموعه را عوض می کند. از یک طرف در ذهن کارکنان همان مجموعه تاثیر می گذارد و از طرف دیگر در ذهن مشتریان و مراجعین.

همانطور که نظم ، وقت شناسی ، صلابت و وقار مدیر و میریت یک مجموعه بر کارکنان آن تاثیر گذار است؛ مجموعه ابزارهای مورد استفاده در آن شرکت نیز بر کارکنان آن تاثیر گذار است.

ساختمان ، نوع طراحی دکوراسیون ، میز و مبل های اداری ، محل فعالیت شرکت و حتی پوشش افراد هر مجموعه ای بر روی دیدگاه و عملکرد افراد آن مجموعه تاثیرگذار است. اوراق اداری هم در کنار تمام اینها نقش آفرینی می کند و بر دیدگاه افراد نسبت به مجموعه ی شما تاثیر می گذارد.

و همینطور مشتریان شما نیز تحت تاثیر مجموع این عوامل تصویری از شما در ذهن خود می سازند که در اعتماد کردن آن ها به شما تاثیرگذار است.

به طور ناخود آگاه و قریضی کیفیت و زیبایی مجموعه ی شما در ذهن مخاطب شما اعتماد ساز است. زیبایی و کیفیت مجموعه ی شما آزمونی پایان یافته از کیفیت و دقت شماست که نتیجه ی آن در ذهن مشتری شما شکل می گیرد.

پس با اهمیت دادن به زیبایی و کیفیت مجموعه ی خود ، اعتماد مشتریان و مراجعین خود را جلب کنید و همچنین فضایی برای ارتقای فعالیت کارکنان خود بوجود آورید.

هرگز نمی توان نقش یک ست اداری زیبا را نادیده گرفت؛ زیرا که درصد زیادی از نگاه مشتری به شرکت شما را شامل می شود. اکثر مکاتبات شما با کارکنان و مشتریان توسط اوراق اداری صورت می گیرد.


شما می توانید از سراسر کشور سفارش آنلاین ثبت کنید و کار را در آدرس خود تحویل بگیرید

نشانی

تهران ، میدان رسالت ، خیابان هنگام ، بالاتر از تقاطع فرجام ، کوچه معصومی ، پلاک 28 ، واحد اول شرقی

تلفن های تماس

02177116296

09351803022

09203214319

ایمیل

info@shargh.org