بازکردن تمام سرفصل ها

برای اطلاعات بیشتر روی سر فصل ها کلیک کنید

استیکر چیست؟

قطعات پشت چسب دار (برچسب) را استیکر گویند. این قطعات می توانند اشکال مختلف داشته باشند

استیکر را در موارد بسیار زیادی می توان استفاده کرد که به دو دسته کلی تقسیم می شوند


_تبلیغات

_تزئینات


استیکر های تبلیغاتی:

این استیکر ها معمولا روی شیشه مغازه و یا هر سطح شیشه ای که مورد بازدید عموم هستند نصب می شود؛ به طوری که خاصیت شفافیت شیشه را از بین نمی برند. تبلیغات روی شیشه نصب می شود و دو طرف آن قابل روئیت است. استیکر (مش) روزنه های ریز و مرتبی را شامل می شود که به ما این امکان را می دهد تا از درون آن ها دو طرف شیشه دیده شود.

از دیگر موارد استفاده تبلیغاتی استیکر ها می توان نصب آن بر روی اتوبوس ها ، خودروهای اداری و تبلیغاتی را مثال زد. شاید اتوبوس های زیادی را دیده باشید که در سطح شهر حرکت می کنند و سرتاسر آن ها مملو از تبلیغات گرافیکی است و سرنشینان آن ها نیز به راحتی فضای بیرون را می بینند.

خودرو های حمل مواد غذایی و دارویی که برای ویزیت مشتریان خود در سطح شهر حرکت می کنند و بر روی این خودرو ها نیز تبلیغاتی نصب شده است.

برخی از خودرو های سواری که متعلق به ارگان و شرکت های خاصی هستند بر روی بدنه و شیشه آن ها آرم و مشخصات مختصر از آن شرکت یا ارگان نصب شده است.

به طور خلاصه باید گفت در هر کجا که امکان چاپ و نصب تبلیغات وجود دارد می توان از استیکر ها استفاده کرد حتی کفپوش پاساژها ، شرکت ها و مغازه ها.

امکان استفاده از رنگ های مختلف و اشکال گوناگون جلوه ی خاصی به اینگونه از تبلیغات داده است. ارزان بودن و نصب آسان آن ها مخاطبین زیادی را به خود جلب کرده است. به طور مثال یکی از ابداعات تولید کنندگان محصولات غذایی و لبنی استفاده از شیشه سوپر مارکت ها بوده است. فضایی که شاید به ذهن کمتر کسی می رسید. اما امروزه تمام این فضاها پر شده از تبلیغات شرکت های تولید کننده محصولات غذایی.

شاید نصب اینگونه تبلیغات بر روی بیلبورد های تبلیغاتی سطح شهر این اندازه تاثیر گذاری را بر روی مشتریان نداشته باشد.

شیشه های سوپر مارکت ها بسیار زیاد هستند و به طور ملموس و تاثیر گذار در نزدیک چشمان مشتریان قرار دارند آن هم زمانی که مشتری در یک فروشگاه مشغول انتخاب محصول از شرکت های مختلف است.

به همین شکل برای استیکر ها موارد استفاده زیادی است که باید آن ها را کشف کرد و در تبلیغات خودمان از آن ها استفاده کنیم.
استیکر های تزئیناتی:

امروزه استفاده از تزئینات دامنه ی گسترده ای دارد و می توان گفت تقریبا تمام انسان ها به تزئینات محیط اطراف خود اهمیت می دهند و برای آن ارزش قائل هستند.

تزئینات معمولا دارای هزینه های زیادی هستند ولی باز هم مورد استقبال قرار می گیرند. کاربرد استیکر ها ، در تزئینات محیطی که ما در آن زندگی می کنیم ، بسیار زیاد است اما عدم آشنایی عموم مردم با کاربرد های استیکر در تزئینات باعث شده است که کمتر از آن استفاده کنیم. با استفاده از استیکر می توان اکثر شکل های گرافیکی با کیفیت را بر روی هر چیزی که به ذهنمان برسد چاپ کنیم.

از میز و مبل و صندلی گرفته تا دیوار و سقف و کف پوش. به طور مثال شما می توانید اتاق کودک و یا نوجوان خود را با استفاده از استیکر تزئین کنید و روی وسایلی مانند تخت و کمد از همان طرح های گرافیکی استفاده کنید که جلوه زیبا و بی نظیری به اتاق و تزئینات شما می دهد. حالا تمام این موارد را می توان در یک شرکت ، دفتر کار ، مغازه و حتی آشپزخانه و اتاق پذیرایی هم به کاربرد.

و نکته ی بسیار قابل توجه این است که قیمت چاپ استیکر بسیار ارزان است و با کمتر از 50 هزار تومان شما می توانید یک طرح استیکر را چاپ کرده و در مکان مناسب نصب کنید.


انواع استیکر

استیکر؛ همان وینیل از جنس PVC می باشد

استیکر یکی از متریال های بسیار کاربردی در زمینه چاپ و تبلیغات فضای خارجی و فضای داخلی محسوب می شود.

استیکر در دو نوع شیشه ای و شیری تولید می شود. نوع شیشه ای آن برای موارد خاص مورد استفاده قرار می گیرد و همانند شیشه از دو طرف دید دارد. نوع شیری آن از محبوبیت بالاتری برخوردار است و رنگ زمینه اصلی آن سفید است. این مرتیال هم پشت چسب دار است و به صورت برچسبی استفاده می شود.

در این نوع چاپ dpi یا همان تراکم نقاط چاپی به علت بعد فاصله اهمیت چندانی نداشته و فقط پوشش رنگی مناسب و خاصیت UV ضد اشعه خورشید آن دارای اهمیت است و برای طول عمر بیشتر در برابر آفتاب و باران و شستشوها می توان بر روی این متریال از لمینت سرد نیز استفاده کرد. برای مصارفی مانند چاپ و تبلیغات بر روی اتوبوس ، چاپ و تبلیغات بر روی زمین و کف پوش (مانند کف پاساژ) ، چاپ و نصب بر روی دیوارهای رنگ شده (دیوار خانه) ، چاپ روی یخچال خصوصا یخچال های صنعتی ، چاپ روی شیشه سوپر مارکت ها و به طور کلی چاپ روی تمام سطوحی که سطح صاف و سیقلی دارند مورد استفاده قرار می گیرد.


چرا از استیکر استفاده کنیم؟

این سوال زیاد پیش می آید که چرا از استیکر استفاده کنیم؟!

شاید برخی آن را با کاغذ دیواری مقایسه کنند و کاغذ دیواری را ترجیح دهند.ما نمی گوییم استیکر بهترین گزینه است اما استیکر گزینه بسیار مناسبی است.

1- استفاده وسیعی دارد و همه جا می توان از آن استفاده کرد. از دیوار و سقف گرفته تا درب و کمد و کابینت و میز و مبل و ... ولی محصولات مشابه عمدتا مخصوص دیوار و یا یک فضای خاص می باشند.

2- قابلیت سفارشی سازی: شما می توانید استیکر را بنا بر سلیقه و خواست خودتان تهیه کنید و تقریبا محدودیتی در این زمینه وجود ندارد. این قابلیت طرح شما را تبدیل به یک طرح منحصر به فرد می کند.

3- استیکر را خودتان هم می توانید نصب کنید هم از نصب آن لذت ببرید و هم هزینه اضافه بابت نصب پرداخت نکنید.

4- قیمت استیکر در مقایسه با سایر محصولات مشابه بسیار مقرون به صرفه است و این امر باعث می شود بتوانید در فواصل زمانی کمتری دست به تغییر دکور بزنید و استیکر های جدیدتری سفارش دهید.

موارد مذکور باعث شده است استفاده از استیکر در دکوراسون داخلی رواج زیادی پیدا کند.


مش چیست؟!

مش متریالی است که سوراخ های ریزی روی خود دارد و برای مصارف خاصی استفاده می شود که در دو نوع پشت چسب دار و معمولی موجود است. نوع پشت چسب دار آن معمولا برای شیشه ها استفاده می شود؛ چرا که این امکان را می دهد تا شیشه به طور کامل پوشیده نشود و دید آن از بین نرود. شما در عین حالی که کار چاپی خود را بر روی شیشه چسبانده اید تمامی فضای شیشه را اشغال نکرده اید و دید خود را از بین نبرده اید در ضمن نور داخل را هم تا حدودی حفظ کرده اید.

نوع بدون چسب مش معمولا برای مصارفی همچون تبلیغات روی استند و محصولات ویژه چاپ می شود. زمانی که شما نیاز به کار خاصی دارید و می خواهید محصولی را با تبلیغات خاص چاپ نمایید می توانید از این نوع مش استفاده نمایید.

طریقه نصب مش پشت چسب دار تقریبا همانند استیکر است و حتی می توان گفت که کمی از آن راحت تر است چرا که بدلیل وجود سوراخ های متعدد روی آن هنگام چسباندن روی شیشه ، دیوار یا سطوح مختلف معمولا بدون حباب چسبیده می شود. ولی با وجود این توصیه می شود که این متریال را هم مانند استیکر با آب بچسبانید تا در صورتی که نیاز به جابجایی داشتید بتنوانید به راحتی آن را جابجا کنید.


چگونه استیکر را نصب کنیم؟

نصب استیکر یکی از کارهای نسبتا تخصصی و البته برای اتوبوس کاملا تخصصی می باشد. اگر می خواهید استیکر را روی سطح کاملا صیقلی و صاف مثل شیشه ، استیل ، سرامیک ، دیوار رنگ روغن یا چیزهایی مانند این بچسبانید بهتر است از آب یا مخلوط آب و ریکا برای این کار استفاده کنید. ابتدا سطح خود را از گرد و غبار پاک کنید سپس سطح را با آب و ریکای مخلوط شده خیس کنید و سپس استیکر را روی سطح آماده شده بچسبانید. بعد از چسباندن با یک کاردک نرم ، آب و ریکای زیر آن را خالی کنید. توجه داشته باشید که آب یا آب و ریکا فقط برای این منظور استفاده می شوند که از حباب های احتمالی زیر استیکر جلوگیری کند و در صورت تولید حباب به راحتی بتوان آن ها را خارج نمود ، همچنین این امکان را به شما می دهد که بتوانید جای استیکر را تغییر دهید و تا حدی قابلیت جابجایی استیکر را داشته باشید.

برای جدا کردن استیکر از روی سطوح می توانید از یک سشوار کمک بگیرید و با گرم کردن استیکر آن را از روی سطح مورد نظر جدا کنید.

نکته ی مهم اینکه اگر در زمستان و یا در فضای بیرون استیکر را می چسبانید با این شیوه چسباندن مشکل خواهید داشت و حتما باید استیکر را بدون آب بچسبانید.

نصب استیکر بر روی اتومبیل ، اتوبوس و یا کانتینر کاملا متفاوت می باشد. به این معنا که برای انجام این کار نمی توانید از آب یا هر چیز کمکی دیگر استفاده کنید و باید استیکر را به صورت کاملا خشک بچسبانید چرا که اگر این کار با آب انجام شود در طی 3 یا 4 روز استیکر از بدنه اتومبیل جدا می شود.

چگونگی نصب استیکر بر روی اتوبوس

نصب استیکر بر روی اتوبوس به دلیل وجود فرورفتگی ها و برآمدگی ها و همچنین زه های کنار اتوبوس بسیار دشوار می باشد و این کا را تبدیل به یک امر تخصصی نموده است و افراد خاصی با فراگیری تخصص های لازم و تشکیل گروه های چند نفره کار نصب اتوبوس ها را به عهده می گیرند ، اگر استیکر توسط افرادی که تخصص لازم در این زمینه را ندارند چسبانده شود بدون شک استیکر ها پس از مدت کوتاهی جدا خواهند شد.

در نظر داشته باشید افرادی که کار نصب استیکر ها را به صورت تخصصی انجام می دهند؛ وظیفه نگهداری و ترمیم های احتمالی را نیز به عهده خواهند گرفت و معمولا یکی از افراد گروه به طور مرتب در سطح شهر کار پیگیری اتوبوس های اجرا شده را به عهده دارد و در صورتی که هرکدام از اتوبوس ها مشکل ظاهری داشته باشند با نوشتن شماره اتوبوس آن را فراخوان نموده و کار ترمیم را انجام می دهند.

پیشنهاد می شود اگر می خواهید این کار را خودتان انجام دهید؛ حتما از افراد متخصص این کار مشورت بگیرید.


شما می توانید از سراسر کشور سفارش آنلاین ثبت کنید و کار را در آدرس خود تحویل بگیرید

نشانی

تهران ، میدان رسالت ، خیابان هنگام ، بالاتر از تقاطع فرجام ، کوچه معصومی ، پلاک 28 ، واحد اول شرقی

تلفن های تماس

02177116296

09351803022

09203214319

ایمیل

info@shargh.org